[mk3] Samopoziomowanie lamp z allegro

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

[mk3] Samopoziomowanie lamp z allegro

Post autor: speeder » ndz sty 24, 2010 18:05

witam
niedawno do glowy wpadl mi pomysl wrzucenia ksenonow do projektorow w mk3. wiadomo, rozchodzi sie o bezpieczenstwo i oslepianie innych, dlatego o obowiazku spryskow nie bede mowil, zreszta jest fajny temacik na forum. ale procz spryskiwaczy, potrzeba nam samopoziomowanie, a takie wlasnie znalazlem na allegro:

http://allegro.pl/item892547343_zestaw_" onclick="window.open(this.href);return false; ... oznan.html

cena moze nie co zaporowa, ale wiadomo, ze chodzi tu o bezpieczenstwo. moze ktos z forumowiczow pokusil sie juz o taki wynalazek? co o tym myslicie? mam watpliwosci co do dzialania tego, bo nie ma zadnych ciegien itd polaczonych z wahaczem czy tylnia belka. czy poziomowanie bedzie wystarczajaco dokladne? jak to cudo dziala? moze na bazie akcelerometru czy cos takiego? a moze ktos myslal o adaptacji samopoziomowania np z mk4 lub innego vw?

jesli temat jest w zlym dziale, to z gory przepraszam, ale niezabardzo mialem pomysl gdzie go wrzucic.
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 18:07 przez speeder, łącznie zmieniany 2 razy.


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » ndz sty 24, 2010 18:58

fajne rozwiązanie tylko niewiadomo jak długo silniczki wytrzymaja od regulacji


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn sty 25, 2010 00:00

a czemu?
przeciez to chyba nie poziiomuje caly czas tylko tak jak normalnie tylko po odpaleniu


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
michkali
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 17:33
Lokalizacja: Szczecin/Police
Kontakt:

Post autor: michkali » pn sty 25, 2010 00:08

MAPET pisze:a czemu?
przeciez to chyba nie poziiomuje caly czas tylko tak jak normalnie tylko po odpaleniu
Nie wiem jak te z allegro przedstawione powyzej, ale ori samopoziomowanie dziala takze jak jedziemy pod gorke, z gorki oraz po nierownosciach zeby nierazic innych uzytkownikow...
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 00:08 przez michkali, łącznie zmieniany 1 raz.


Było Mk3 GTI: viewtopic.php?t=239772" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Vw Lupo: viewtopic.php?f=91&t=558440" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn sty 25, 2010 00:11

michkali pisze:ale ori samopoziomowanie dziala takze jak jedziemy pod gorke, z gorki oraz po nierownosciach zeby nierazic innych uzytkownikow...
to ci powiem ze 1 slysze.. bo w passacie itp ktore znam poziomuje sie tylko przy odpaleniu... przeciez na polskich drogach jakby sie caly czas poziomowalo to by ciagle chodzilo gora dol...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » pn sty 25, 2010 15:54

sądzę że to zwykły sterownik który jedynie powoduje pracę silniczkami i nic nie ma to wspólnego z samopoziomowaniem ( coś może podobnego do CHIPBOXA z rezystorem w środku z alllegro).

Pewnie jedynie dobry gadżet jak ma się nielegalny xenon i nas drogówka zatrzyma



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr sty 27, 2010 06:03

MAPET, ale jaki ma sens samopoziomowanie tylko po odpaleniu auta, kiedy odpalasz auto, poziomuje sie, jest spoko, jedziesz po 4 kumpli, jest was 5, 3 z tylu, dupka siada, ksenon wali pieknie w oczy jadacym z naprzeciwka...czy aby napewno jest tak jak mowisz?
Niedawno rozmawialem o samopoziomowaniu z kuzynem, ktory specjalnie dla mnie sprawdzil jak to dziala, robili jakiegos mercedesa, nie pamietam jaki, bo chyba to jest mniej wazne, ale jak wjezdzali nim na podnosniki to w momencie jak przod zaczal wjezdzac (czyli sie podnosic) bylo widac golym okiem na jak swiatlo sie obniza, wjechal tyl i sie podnioslo...moze rozni producenci maja rozne systemy samopoziomowania, ale wg mnie to powinno dzialac nonstop, bo inaczej to jest bez sensu :bigok:



Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Mastercinek » śr sty 27, 2010 08:39

MAPET pisze:poziomuje sie tylko przy odpaleniu...
nie miałem nigdy do czynienia z takim mechanizmem ale na logikę i zdrowy chłopski rozum: Stoję na wjeździe albo na stromej ulicy w San Francisco przodem pod górkę, odpalam auto, światła sie poziomują, wjeżdżam na prostą drogę i mam oświetlone 2 metry drogi przed sobą??? Jaki to ma sens jak nie pracuje ciągle, na wzniesieniach, na górkach...? Ktos kto wymyślił taki system jak piszesz jest chyba idiotą a jeszcze większymi idiotami sa ludzie co dopuścili to do użytku!
Wg mnie system, który reguluje poziom po uruchomieniu, a później już nie pracuje NIE ISTNIEJE :helm:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr sty 27, 2010 08:54

mastercinek, to co piszesz tez troche nie tak przeciez xenon nie poziomuje sie wzgledem terenu! przeciez jak bys jechal pod gorke siewcilo by 1m przed auto a jak z gory to w niebo i razilo innych

samopoziomowanie jest na elementach zawieszenia raczej tj np wahacz i to zalezy od tego jak auto samo jest obciazone nei czy stoisz na rownym czy nie...

wg mnie poziomuje tylko na poczatku.. nie zauwazylem by mi poziomowalo w trakcie jazdy... zreszta kiedys pisano tez ze na poczatku w passacie sie poziomuje...

w wolnej chwili sprawdze moze to jakos a


ale moge sie mylic :)

[ Dodano: Sro Sty 27, 2010 8:20 am ]
z tego coo na szybko suzkam na forum passata to w b5 poziomowanie jest takie jak ja pisze a a b5fl to na poczatku ustawia przy odpaleniu i wykonuje test poziomowania a pozniej tez moze zmienic ustawienie w trakcie jazdy chyba jednak

roznica jest jednak w silniczkach! w b5 sa zwykle a w b5fl krokowe z szybsza reakcja wiec caly ten system z allegro o ktorym dywagujemy sadze ze nie zmienia w trakcie jazdy... gdyz zwykle silniczki nie zdarza! :)
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 09:14 przez MAPET, łącznie zmieniany 3 razy.


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr sty 27, 2010 10:40

MAPET, zauwaz, ze
Zestaw zawiera:
- czujnik poziomu z centralką,
- wyświetlacz diagnostyczny,
- kompletne okablowanie,
- instrukcję,
- gwarancję 12 miesięcy.
Takie niby samopoziomowanie...czyli ten zestawik podlaczamy do silniczkow, ktore mamy w aucie i to nimi kreci to cos...w sumie zawsze to samopoziomowanie juz bedzie, a ze dziala jak dziala...eh.
Skoro piszesz o autach, w ktorych widziales jak to dziala, czyli poziomowanie tylko po odpaleniu, ok, ja nie twierdze, ze nie masz racji, bo moze i tak to tam dziala, ale sam przyznasz, ze cala idea i w ogole sens dzialania tego systemu polega wlasnie na "on-line'owym" monitorowaniu i korekty w razie wykryciu zbyt duzego przechylu?
Jeszcze jedno, jesli chodzi o korekty w trakcie jazdy, na biezaco, to napewno nie moga do tego byc uzyte zwykle silniczki jakie mamy, bo one po prostu by nie wyrobily, krecily by sie nonstop raz w gore raz w dol a i tak bysmy oslepiali, bo zanim obnizy lampe to kierownik z naprzeciwka zdarzy juz pokazac nam palec i odpowiednio nazwac nie wspominajac o strzale w oczy :bajer:



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr sty 27, 2010 10:54

znaczy wg tego co piszecie jadąc pod górę obniża mi się tył auta a góra podnosi (lub odwrotnie nie wiem) a jadąc z górki przeciwnie się dzieje :?: dobre :helm: a ktos wytłumaczy na jakiej zasadzie to sie dzieje :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr sty 27, 2010 11:04

no tak jak pisalem quatro to nie chodzi o poziomice tylko pod katem zawiszenia a nie uksztaltowania terenu


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr sty 27, 2010 11:06

Każde jedne auto jak ma ori xenony to musi mieć że tak powiem "aktywne" samopoziomowanie - czyli podczas jazdy. Kolega w BMW 320d 2008 ma samopoziomowanie takie "bajeranckie" na początku, ale to jest tylko jako bajer, że zapala sie silnik, lampy automat się włącząją i idą na chwilą w dół i w górę. Ale logiczne jest to, że jeżeli jedziemy w trasie, porządnie przyspieszymy to przód idzie w górę i lampy od razu korekta pozycji soczewki - to chyba logiczne :) Jeżeli ktoś myśli, że samopoziomowanie robi się tylko na początku to jest w wielkim błędzie. Tyle, że samopoziomowanie działa naprawdę przy spory przechyle samochodu w przód lub w tył. Wiem, jak u brata - ma ori xenon Hella w Focusie I Lift, podczas przyspieszania takiego dynamicznego lampki od razu w dół, natomiast kiedy porządnie przyciśnie się hamulce, przód nurkuje i lampki w chwile moment w górę. Odejmie pedał hamulca i lampki wracają do wcześniej ustawionej pozycji.

Chyba koledzy po coś jest te samopoziomowanie. Jeżeli lampki tylko na początku same by się ustawiały i w trasie jazdy stale utrzymywały tą pozycję to każdy z nas ma samopoziomowanie - wsiadam do samochodu, włączam lampki, ustawiam sobie sam na 0, zaraz ustawiam na 3, a zaraz ustawiam na między 2 a 3 bo tak mam stale ustawione. I mam tą samą procedurę co samopoziomowanie. Jeżeli mocno zahamujesz to lampka pomoże Ci zauważyć wszystko co jest dalej podczas nurkowania przodu. To zostało skonstruowane ze względu na nasze bezpieczeństwo ( gdy hamujemy lampki idą trochę wyżej ) i ze względu na innych kierowców ( przy podnoszeniu przodu żeby nie dochodziło do oślepiania ).

Co do tego zestawu - może system działania trochę prymitywny, ale jestem ciekaw, co na to policja.

Znajomy mi mówił, że wczoraj wieczorem w moim rodzinnym mieście była akcja łapania nie ori xenonów - zaczaili się szczególnie na jednej miejscówce i złapali za jednym razem 6 osób i dowodziki do trzepania. I u każdego podobno ta sama procedura pytań :
-Homologowany i przystosowany do montażu oświetlenia xenonowego zestaw reflektorów
-Soczewka
-Wysokociśnieniowe zestawy spryskiwaczy reflektorów
-Układ samopoziomowania

Oczywiście żaden nie miał żadnego z tych urządzeń - jedynie pare osób miało soczewki ale to w lampach typu AngelEyes.
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 11:11 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr sty 27, 2010 11:12

kolego bartekgib, napisalem ci ze passat b5 ma tylko przy odpalaniu bo ma zwykle silniczki a nie krokowe i co ty na to? niemozliwe? jednak mozliwe i wg mnie starsze generacje xenonwo z silnikami zwyklymi moga tak miec... lepsze to niz zadne...

a "bajeranckie" regulowanie sie ksenonu po odpaleniu to min test sprawnosci ukladu...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości