[bora] rozklejenie lamp przednich VW BORA

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

[bora] rozklejenie lamp przednich VW BORA

Post autor: -=RAFAL=- » wt gru 22, 2009 23:13

witam
mam pytanie jak skutecznie rozkleić lampy przednie do VW BORA? chodzi mi o to żeby nie zniszczyć obudowy jak i szkła.

szukałem spooooooooro na forum ale nie znalazłem tematu związanego z reflektorami od bory, wydaje mi się że lampy od golfa mk4 są podobnie zbudowane jak te w borze ale.......... wolę się upewnić bo nie chcę nic zniszczyć. wyczytałem żeby zastosować gorącą wodę albo wycinać coś skalepelkiem ale jak przyglądałem się światłom od bory to nie za bardzo jest gdzie tam wcisnąć nóż lub skalpel. spotkałem się jeszcze z opcją wystawienia świateł na słońce i klej zrobi się miękki ale przypomnę że mamy 22 grudnia i d.pa ze słońca. ktoś jeszcze pisał że światła wsadzał do piekarnika na 10 minut w temp 100*C ale temu zabiegowi jakoś nie ufam.

prosił bym o jakieś naprawdę konkretne i sprawdzone porady najlepiej opisane łopatologicznie :P

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 02:16 przez -=RAFAL=-, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt gru 22, 2009 23:18

"-=RAFAL=-" zasada jest taka sama jak w Golfie.
Albo wrzątek albo opalarka, ewentualnie piekarnik.
Tylko zanim zaczniesz taki zabieg to najpierw weź lampy do domu i je trochę potrzymaj w temperaturze pokojowej, bo jak prosto z dworu zalejesz wrzątkiem to odejdzie Ci problem rozklejania :-)

A kwestia oblecenia dookoła nożykiem tapicerskim/skalpelem tyczy się tej szczeliny między szkłem a obudową lampy.
Jak potrzymasz lampę we wrzątku czy też podgrzejesz opalarką to dookoła lecisz nożykiem, a potem odciągasz szkło. Można sobie też dodatkowo pomagać nożykiem ucinając odchodzący klej.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Post autor: -=RAFAL=- » śr gru 23, 2009 00:29

jeśli chodzi o ten wrzątek to polewa się nim lampę czy bierze się miskę i zanurza lampę tak żeby miejsce łączenia klosza z obudową była pod wodą.

czy przypadkiem od wrzątku nie zdeformuje się szkło (w sumie to plastik)?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr gru 23, 2009 00:32

-=RAFAL=- pisze:jeśli chodzi o ten wrzątek to polewa się nim lampę czy bierze się miskę i zanurza lampę tak żeby miejsce łączenia klosza z obudową była pod wodą.
Kładziesz lampę do miski szkłem do dołu i zalewasz wrzątkiem.
-=RAFAL=- pisze:czy przypadkiem od wrzątku nie zdeformuje się szkło (w sumie to plastik)?
Plastik?? :goof: A masz ori lampy? Bo w oryginalnych szkło jest szklane i w zasadzie instrukcje rozklejania lamp tyczą się szklanych szkieł. Ale plastikowa obudowa się nie deformuje, więc i szkło powinno wytrzymać..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Post autor: -=RAFAL=- » śr gru 23, 2009 00:42

Kamel pisze:Plastik?? :goof: A masz ori lampy? Bo w oryginalnych szkło jest szklane
ależ oczywiście mam oryginał. auto w 100% bezwypadkowe i front jeszcze nie rozkręcany
to co widać jest plastikowe
Obrazek

dodatkowo polerowałem powierzchnię specyfikiem do plastikowych reflektorów bo były już lekko zmęczone i miały trochę śladów po kamyczkach



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob gru 26, 2009 11:30

-=RAFAL=- pisze:dodatkowo polerowałem powierzchnię specyfikiem do plastikowych reflektorów bo były już lekko zmęczone i miały trochę śladów po kamyczkach
podaj proszę nazwę tego specyfiku i ewentualnie miejsce gdzie go dostanę???
Dzięki :bigok:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob gru 26, 2009 11:45

Pirwszy raz widze żeby bora miała plastiki z przodu - może jakieś ostatnie roczniki? jakiej firmy masz te lampy?

No a wyszło prawie jak nówka ;) myślałem że chcesz rozklejać żeby je pomalować na czarno



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Post autor: -=RAFAL=- » sob gru 26, 2009 12:56

SEZAM, zerknij w mój projekt tam jest wszystko opisane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289913

Shmatan, dla Ciebie jest zaskoczenie że szkła są plastikowe a dla mnie zaskoczeniem jest że ktoś mówi o szkle........... dawno temu jak miałem kadetta i na przód wkładałem lampy od bory to też były plastiki, dodatkowo miałem dwa komplety jedne powypadkowe po to żeby były do przymiarki a drugi komplet już gotowe do wsadzenia i oba komplety były plastikowe. znajoma z Gdańska wsadzała też światła od bory do kadetta cabrio i też były plastiki...............
dziś sprawdzę i powiem jaka firma (na 100% oryginał)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob gru 26, 2009 13:08

-=RAFAL=-, kierowałem się tym, że do mk4 wszystkie są szklane - widać w borze plastik był standardem.



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » ndz gru 27, 2009 11:20

-=RAFAL=- pisze:SEZAM, zerknij w mój projekt tam jest wszystko opisane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289913
dzięki wielkie za odpowiedz - kolejna lektura :helm: :helm: :helm:
Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
Tekiera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 06, 2009 18:54
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Tekiera » pn gru 28, 2009 10:54

ja tak samo mam plastikowe klosze to chyba takie były w Borach


Moja Bora!!
___________
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265229

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » czw gru 31, 2009 00:38

-=RAFAL=-, ja już rozkleiłem 2 komplety lamp, wystarczy gorąca woda z kranu :) ten klej jest mocno podatny na ciepło :) moje lampy rozklejały się po ok. 2-3min w gorącej wodzie w umywalce :helm:
Bora ori nie ma szklanych szkieł :bajer: dlatego tak matowieją z czasem :)


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Awatar użytkownika
Kuba_VW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 18:35
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Kuba_VW » śr sty 27, 2010 19:32

Dawca_Nerek pisze:-=RAFAL=-, ja już rozkleiłem 2 komplety lamp, wystarczy gorąca woda z kranu ten klej jest mocno podatny na ciepło moje lampy rozklejały się po ok. 2-3min w gorącej wodzie w umywalce
podpisuje sie pod tym tez tak robilem, wystarczy goraca woda


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=200092 Zielony Variat :D

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » śr sty 27, 2010 21:18

Kuba_VW pisze:podpisuje sie pod tym tez tak robilem, wystarczy goraca woda
wczoraj zakończyłem proces i gorąca woda daje radę z rozklejeniem i samym usunięciem kleju :bigok: :bigok: :bigok:

co do zamontowania niewielkimi kosztami poleciałem z poleconym silikonikiem :bigok:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości