Xenon i poziomowanie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
michald25
VAG EŁK
VAG EŁK
Posty: 86
Rejestracja: śr sty 28, 2009 22:49
Lokalizacja: Ełk

Xenon i poziomowanie

Post autor: michald25 » czw gru 10, 2009 20:50

Witam mam taki problem otóż kupiłem projektory ciemne helli do golfa III i mam zamiar zamontować oświetlenie xenonowe i z tego co wiem to po pierwsze muszę zamontować spryskiwacze wysokocisnieniowe, po drugie klosz w projektorze ten na soczewce jest z oznaczeniem HC czyli musi byc zastapiony kloszem bodajże od jakiegoś modelu bmw jeszcze nie wiem od którego ale musi mieć oznaczenie DC a po trzecie to system poziomowania reflektorów i tu pytanie czy ten zestaw http://www.allegro.pl/item842601993_hid ... enony.html ,po zamontowaniu będzie spełniał wszystkie warunki policji,bo jeżeli nie to chyba sobie daruje i zostane przy zwykłych światłach.Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw gru 10, 2009 23:13

michald25, prawda jest taka, że nawet po założeniu klosza z bmw ksenon nie będzie legalny, bo soczewka i odbłyśnik soczewki nie są do ksenonu przystosowane - a wierz mi że średnio rozgarnięty policjant to zauważy...

Więc wsadź ksenon, dodaj spryski (jakiekolwiek dla picu), nie zmieniaj klosza, i olej samopoziomowanie - skoro nie można mieć 100% legit, to zrób tak żeby było dobrze a kase zostaw na badania po odebraniu dowodu ;)



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pt gru 11, 2009 01:21

Shmatan pisze:michald25, prawda jest taka, że nawet po założeniu klosza z bmw ksenon nie będzie legalny, bo soczewka i odbłyśnik soczewki nie są do ksenonu przystosowane - a wierz mi że średnio rozgarnięty policjant to zauważy...

Więc wsadź ksenon, dodaj spryski (jakiekolwiek dla picu), nie zmieniaj klosza, i olej samopoziomowanie - skoro nie można mieć 100% legit, to zrób tak żeby było dobrze a kase zostaw na badania po odebraniu dowodu ;)
Raczej bardzo rozgarnięty tzn znający sie na tym, np. wczoraj zostałem zatrzymany bo jechałem 78km/h na wyjezdzie z terenu zabudowanego, dodatkowo popsuła mi się przetwornica w aucie i nie mam jednego światła mijania. Policjant pyta sie mnie dlaczego jeżdże bez światła, na to mu odpowiadam że dzisiaj mi wysiadło i jutro jadę do mechanika bo sam nie potrafię wymienić. Spytał się czy mam zapasową żarówkę, więc troche na ryzyka powiedziałem że tak, wyciągam ze schowka i pokazuje w opakowaniu żarówkę H1 (która przecież jest żarówką halogenową a pozatym nie pasuje do krótkich świateł bo tam siedzi H7). Policjant nawet nie potrafił rozróżnić ze w aucie mam xenony (6000K) a nie zwykłe żarówki. A pozatym darował mi madat za prędkość, mówiąc że to prezent na święta. Naprawdę czasami można spotkać miłych, a przede wszystkim przyjaznych dla kierowców policjantów.



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post autor: daniocrack » pt gru 11, 2009 09:05

tez mam u siebie zestaw z xenonen bez spryskow i poziomowania, kolego jesli masz radyjko cb to raczej daruj sobie xenon straszenie zaklocaja radio u mnie w tym tygodniu ida out i nie chce sie narazac misiakom juz raz mialem przez to zabrany dowod :bajer:



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » pt gru 11, 2009 21:47

a co do poziomowowania to nawet w ori montowanych ksenonach na polskich drogach nie sprawdzaja sie w 100% same dziury doły i wzniesienia a takie zamieninki poziomujace to napewno strata kasy.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » pt gru 11, 2009 21:55

ale to nie działa czasami tak ze poziomuje jak tylko wsiądziemy do auta i włączymy światła? na początku zależnie od obciążenia i pozycji poziomej auta? a nie w trakcie jazdy i wogole...



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt gru 11, 2009 22:14

Karcz3 pisze:a co do poziomowowania to nawet w ori montowanych ksenonach na polskich drogach nie sprawdzaja sie w 100% same dziury doły i wzniesienia a takie zamieninki poziomujace to napewno strata kasy.
Ori poziomowanie xenonów działa tak jak napisał damiano_mo.
Wsiadasz do samochodu, odpalasz, lampy się poziomują do obecnego stanu załadunku bagażnika i wsio.. W czasie jazdy nic się nie poziomuje, tak więc górki i dołki nie mają najmniejszego wpływu na regulowanie lamp.

U nas większość ludzi (w tym policjanci i nie jednokrotnie pracownicy stacji kontroli) nie mają zbyt dużego pojęcia na temat działania systemów samopoziomowania xenonów i myślą właśnie tak, że to działa i w czasie jazdy, co jest nieprawdą..
michald25 pisze:czy ten zestaw http://www.allegro.pl/ite...row_xenony.html ,po zamontowaniu będzie spełniał wszystkie warunki policji
Czy będzie spełniał.. A jak on działa? tak jak opisałem wyżej czy reguluje poziom lamp w czasie jazdy? W aukcji nie doczytałem się sposobu działania.
Jeśli działa tak jak ori to można by było się o niego pokusić :-)
daniocrack pisze:tez mam u siebie zestaw z xenonen bez spryskow i poziomowania, kolego jesli masz radyjko cb to raczej daruj sobie xenon straszenie zaklocaja radio u mnie w tym tygodniu ida out i nie chce sie narazac misiakom juz raz mialem przez to zabrany dowod :bajer:
Ja mam u siebie xenon (ori lampy dołożone) i nic mi nie zakłóca ani radia ani CB. Tyle, że ja mam dorzucone spryski lamp, a w planach montaż samopoziomowania.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » pt gru 11, 2009 22:52

daniocrack pisze:tez mam u siebie zestaw z xenonen bez spryskow i poziomowania, kolego jesli masz radyjko cb to raczej daruj sobie xenon straszenie zaklocaja radio u mnie w tym tygodniu ida out i nie chce sie narazac misiakom juz raz mialem przez to zabrany dowod :bajer:
kolego bo pewnie masz przetwornice analogowe(tańsze), załóż cyfrowe i problemy z zakłóćeniami znikną.


ObrazekObrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 11, 2009 22:55

wariat12233 pisze:daniocrack napisał/a:
tez mam u siebie zestaw z xenonen bez spryskow i poziomowania, kolego jesli masz radyjko cb to raczej daruj sobie xenon straszenie zaklocaja radio u mnie w tym tygodniu ida out i nie chce sie narazac misiakom juz raz mialem przez to zabrany dowod :bajer:

kolego bo pewnie masz przetwornice analogowe(tańsze), załóż cyfrowe i problemy z zakłóćeniami znikną.
kup oryginalny zestaw a nie jakiś HID i problemu nie będzie ! :P



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt gru 11, 2009 23:03

damiano_mo pisze:le to nie działa czasami tak ze poziomuje jak tylko wsiądziemy do auta i włączymy światła?
statyczne i dynamiczne :bajer:
wariat12233 pisze:załóż cyfrowe i problemy z zakłóćeniami znikną.
Chwyt marketingowy?



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » pt gru 11, 2009 23:08

bongo pisze:Chwyt marketingowy?
rok czasu jezdziłem na tych tańszych analogowych, tragedi nie ma ale zakłócenia są na cb i na radiu. Dało sie z tym jeżdzic...
2 miesiace temu zmieniłem na cyfrowe ok 100 zł za szt i jest cisza, na cb i na noramlnym radiu. Także na własnej skórze sie przekonałem ze to nie tylko chwyt


ObrazekObrazek

flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: flame3 » pt gru 11, 2009 23:44

Te cyfrowe przetwornice to są WARNING CANCELLER. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości