[mk3] lampy hella projector i swap z lamp TYC

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

[mk3] lampy hella projector i swap z lamp TYC

Post autor: damiano_mo » sob paź 24, 2009 12:13

witam. mogę mieć lampy hella projector ale ori idealne. są jedna zwykłe w białej wersji a ja chcę tylko black. moje pytanko. czy jeżeli przełożę soczewki z lamp helli do TYC to czy będą tak samo dobrze świecić jak ori hella black czy będą jakieś straty np. poprzez szkło lampy



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » sob paź 24, 2009 23:51

każda soczewka ma odbłyśnik który przy ksenonie szybciej się wypala niż odbłyśnik w zwykłej H4. Porównaj stan odbłyśnika z Helli i TYCa. Druga sprawa to jakość formowanej wiązki. Najlepiej byłoby porównać jak święcą te soczewki wkładając jedna w prawą lampę a drugą w lewą i świecić na ścianę. Ważne żeby linie odciecia były proste i wyraźne. Same szkła nie mają znaczenia w jakości świecenia dlatego że są gładkie, no chyba że szkło ma pełno odprysków od kamieni, do soczewek nie używa sie szkieł ryflowanych.
Ostatnio zmieniony sob paź 24, 2009 23:52 przez enesen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw paź 29, 2009 23:26

enesen pisze:Druga sprawa to jakość formowanej wiązki. Najlepiej byłoby porównać jak święcą te soczewki wkładając jedna w prawą lampę a drugą w lewą i świecić na ścianę. Ważne żeby linie odciecia były proste i wyraźne. Same szkła nie mają znaczenia w jakości świecenia dlatego że są gładkie
Dokładnie tak jak kolega napisał. W Tycu była montowana fatalnej jakości soczewka, lepiej przełożyć ori Hella - pasuje w 200%


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
RafaelloW007
Forum Master
Forum Master
Posty: 1341
Rejestracja: sob sty 17, 2009 16:48

Post autor: RafaelloW007 » czw paź 29, 2009 23:52

hanti pisze:W Tycu była montowana fatalnej jakości soczewka
kto ci takich rzeczy naopowiadal?? jakos kazdy uzytkownik tyca bardzo je chwali, swieca bardzo dobrze wiec nie wiem w ktorym miejscu jest ta fatalna jakosc



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt paź 30, 2009 01:08

RafaelloW007 pisze:jakos kazdy uzytkownik tyca bardzo je chwali, swieca bardzo dobrze
ksenon czyni cuda \:D/


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » pt paź 30, 2009 08:07

porównywałem TYC i ori HELLA i hella świeci lepiej... dlatego myśle nad wrzuceniem soczewek z Helli do TYC i np do tego xenon i dopiero będzie miodzio...choć skłaniam się ku użytkowaniu bez xenona



Awatar użytkownika
RafaelloW007
Forum Master
Forum Master
Posty: 1341
Rejestracja: sob sty 17, 2009 16:48

Post autor: RafaelloW007 » pt paź 30, 2009 12:00

hanti pisze:ksenon czyni cuda
hmm przeciez gdzies pisales ze xenon w tycach rozprasza sie masakrycznie?? nie prawda, gdybym nie mial tych lamp to bym sie nie wypowiadal ale mam i swieca super nawet na zarowkach, kazdy niech robi co chce ale lampy TYC swieca bardzo dobrze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości