Montaż świateł przeciwmgielnych TDI

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Patryk89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Montaż świateł przeciwmgielnych TDI

Post autor: Patryk89 » ndz wrz 06, 2009 11:59

Witam .mam zamiar zamontować w swoim golfie światła przeciwmgielne.Podobno w wersjach z silnikiem TDI oraz wersji GTI nie można montować świateł przeciwmgielnych ze względu na intercoler .Stąd moje pytanie czy ktoś orientuje się ,czy można coś z tym zrobić ?Kolejne pytanie dotyczy włącznika.Czy należy dokupić nowy włącznik świateł z funkcją przednich świateł przeciwmgielnych?Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Post autor: stefan1989 » ndz wrz 06, 2009 12:36

Da się zrobić, Trzeba wywalic intercooler na środek przodu czyli przed chłodnicę :helm: ale to jest dużo roboty i robi się to gdy ma sie zamiar zwiększać moc samochodu, wtedy daj się większy IC, a jeżeli chodzi o włącznik to trzeba go zmienić na taki który ma włączanie przednich przeciwmgielnych, bo są takie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz wrz 06, 2009 15:02

Ale chcesz zamontować osobne halogeny w kratki zderzaka? bo patrząc na ich cenę, to nie wiem czy nie lepiej zmienić lampy przednie na takie które mają wbudowany halogen - na przesyłkach na allegro sprzedając stare lampy stracisz może 100zł...

Co do przełącznika - wydaje mi się że przełącznik z mk4 podobnie jak w mk3 jest już dostosowany do halogenów, ale w wersji bez nich nie zatrzymuje się po prostu w połowie na ślizgach - sprawdź to, bo szkoda płacić, skoro możesz sam go zmodyfikować za grosze



Patryk89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Patryk89 » ndz wrz 06, 2009 15:25

Chodzi mi tylko i wyłącznie o światła przeciwmgielne montowane w raszki zderzaka.Cena kompletu na allegro to ok 250zł.



automat110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 17:59
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: automat110 » ndz wrz 06, 2009 16:50

Witam. Ja również będę się zabierał do montowania oryginalnych halogenów w TDI. Czy przewody elektryczne są podciągnięte w wersji gdzie halogenów fabrycznie nie było, czy trzeba zakładać je samemu, w czym przeszkadza intercooler podczas montażu?


automat110

Patryk89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Patryk89 » ndz wrz 06, 2009 17:51

Oryginalne halogeny kosztują powyżej 600zł firmy hella.Zamierzam kupić halogeny z allegro za ok.250zł .Przewody i włącznik są w komplecie,jednak chce podłączyć to pod normalny włącznik żeby wioski nie szerzyć :bajer: . IC przeszkadza po prostu w montażu .Jest zbyt szeroki i zachodzi w miejsce przeznaczone na cynki.



automat110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 17:59
Lokalizacja: kuj-pom
Kontakt:

Post autor: automat110 » ndz wrz 06, 2009 21:22

Ja kupiłem halogeny za 60 zł też hella, używki ale w super stanie, włącznik za 35 zł, problem bede miał chyba z kablami, tzn. jakoś pomontuję ale to taka samoróba będzie. kurczę zastanawia mnie ten IC, jak zaglądałem tak na szybko to nie widziałem żeby coś tam przeszkadzało, ale trzeba się będzie przyjżeć z włożonym halogenem jak to będzie wyglądało.


automat110

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz wrz 06, 2009 22:19

Patryk89 pisze:Oryginalne halogeny kosztują powyżej 600zł firmy hella.
Na alledrogo po 450-550zł. Zresztą i na forum ktoś miał po 450zł komplet.
automat110 pisze:Ja kupiłem halogeny za 60 zł też hella, używki ale w super stanie, włącznik za 35 zł, problem bede miał chyba z kablami, tzn. jakoś pomontuję ale to taka samoróba będzie.
Ja za swój komplet dałem w sumie ok. 100zł - używki. Włącznik mi odpadł, bo miałem halogeny w lampach. A samoróbka.. To postaraj się zrobić jak w oryginale, przez skrzynkę bezpieczników i oryginalny włącznik świateł.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Patryk89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Patryk89 » pn wrz 07, 2009 15:36

Możecie podać mi na miary na tych handlarzy.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn wrz 07, 2009 18:14

Patryk89 pisze:Możecie podać mi na miary na tych handlarzy.
Tu masz tego kolegę z forum: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=263289

Na alledrogo jeszcze wczoraj widziałem, ale aukcja się chyba skończyła, bo dziś są tylko te Sonary itp.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Patryk89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Patryk89 » pn wrz 07, 2009 20:30

Najbardziej zależy mi na namiarach na osoby handlującymi używkami.z góry wielkie dzieki.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » wt wrz 08, 2009 01:37

hmmm ja mam swiatla do jazdy dziennej helli :
Obrazek
z bliska wyglada to mniej wiecej tak :
Obrazek
wiec chyba mit o nie mataowaniu w TDI obalony :)
jak rowniez nie mam podlaczonych do ori przelacznika tylko mam przelacznik dodatkowy malutki w kabinie :)
chetnie zamienie na zderzak od erki z doplata :)
oczywiscie z mojej strony ...


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt wrz 08, 2009 08:13

xander_88 pisze:wiec chyba mit o nie mataowaniu w TDI obalony :)
Nie wiem jak jest z tymi dziennymi Helli, ale normalne halogeny mają kawal dupy z tyłu..
U mnie w AGN-ie akurat prawy wszedł w miarę bez problemu, ale lewy wchodzi na styk i to po przełożeniu jednego klaksonu wyżej.
Standardowe halogeny z osłonkami żarówki mają ok. 20cm długości, więc przy IC może być ciężko.
Patryk89 pisze:Najbardziej zależy mi na namiarach na osoby handlującymi używkami.z góry wielkie dzieki.
Z tym pewnie może być ciężko, bo jak się coś pojawia to momentalnie znika.
Ja np. kupowałem na raty, bo pojawił się komplet halogenów ale z jedną kratką i już miałem sobie odpuścić, gdy pojawiła się inna aukcja z samą drugą kratką, więc tym sposobem od dwóch sprzedających skompletowałem sobie całość za niewielkie pieniądze.
Ale jak kiedyś widziałem takie halogeny za 250zł to poszły w zasadzie w ciągu kilku minut.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt wrz 08, 2009 13:30

ja u siebie tez chcialem zamontowac w kratki ale informacja o "ohne TDI" odwiodla mnie od tego zamiaru...
druga opcja byl montaz w lampy ale IMHO to za wysoko i halogen nie spelni swojej roli we mgle... nawet mam zestaw, niestety tylko jedna soczewka Valeoi, druga byla uszkodzona oraz dwie klapki na lampe ze wszystkimi przewodami...

ostatecznie padlo na jakies halogeny ze sklepu moto, nie soczewki. Rozlozenie wiazki swaitla bardzo dobre, sprawdzone :)

co do montazu - poszly w kratki bo sa nieduze i nie zaslaniaja wlotu powietrza dla ICka.
Przykrecone do sruby mocujacej zderzak, pasowalo idelanie w to miejsce, widac na fotce. Lewa kratka troche za bardzo mi sie wyciela ;) ale za to moglem zrobic fotke jak jest mocowane.

jak dla mnie super, no i kosztowaly 70zl :)

a wlacznik oryginal i dodana swoja instalacja, przekaznik, itd...

tak wyglada z przodu:

Obrazek

prawa strona:

Obrazek

jak widac, nie zaslania za bardzo IC:

Obrazek


lewa strona (troche za bardzo wycielem kratke ztej strony...):

Obrazek


i mocowanie:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 36 gości