[MK2] Światła LED dzienne - gdzie je zamontować?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

[MK2] Światła LED dzienne - gdzie je zamontować?

Post autor: Xabingo » sob sie 01, 2009 19:17

Witam!
Kupiłem sobie światła przednie LED do jazdy dziennej, dokładnie te: http://allegro.pl/item694192551_do_jazd ... e_led.html

Nie mam zamiaru jeździć w dzień na światłach mijania, bo po co to? Po co ma mi więcej samochód palić? No więc chory przepis nieco wyzdrowiał i teraz można jeździć na światłach dziennych, a nie na mijania.

Z podłączeniem nie będę miał problemu, ale nie wiem gdzie je umieścić... Jak na razie mam wąskie zderzaki w moim MK2 to światła będą pod zderzakiem, a niedługo będę miał szeroki zderzak i nie wiem gdzie wtedy dać te światła.

Zacytuję część aukcji, jak muszą być rozmieszczone światła:

"- symetrycznie rozmieszczone, obowiązkowo dwa
- nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi
- nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi obrysu auta
- miedzy światłami ma być 60cm odstępu"

I tu mam 2 pytania:
-gdzie je zamontować w MK2 z szerokim zderzakiem,
-gdzie w kabinie i jaki zastosować włącznik. Czy były trój pozycyjne włączniki świateł?
Ostatnio zmieniony sob sie 01, 2009 19:20 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » sob sie 01, 2009 19:26

Xabingo pisze:
-gdzie w kabinie i jaki zastosować włącznik. Czy były trój pozycyjne włączniki świateł?
Masz 2 pozycyjny włacznik do przeciwmgielnych.

Mam tylko pewne obawy co do legalnosci tego zestawu.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » sob sie 01, 2009 20:24

Viriss pisze:Mam tylko pewne obawy co do legalnosci tego zestawu.
Homologacji nie ma chyba - przynajmniej nie jest o tym napisane, ale nie o tym mowa. Nie mam zamiaru płacić za homologację dodatkowych 150zł.
Viriss pisze:Masz 2 pozycyjny włacznik do przeciwmgielnych.
Będą wykorzystane:
1.przeciwmgielne przednie
2.przeciwmgielne przednie + tylne


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » sob sie 01, 2009 20:28

Xabingo pisze:Będą wykorzystane:
To daj jeszcze jeden.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz sie 02, 2009 10:32

No dobra a gdzie je umieścić w szerokim zderzaku? W wąskim nie ma problemu.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Post autor: Viriss » ndz sie 02, 2009 10:40

Obrazek

Moze cos takiego? Niestety wymaga zepsucia zderzaka.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz sie 02, 2009 10:56

Xabingo pisze:Nie mam zamiaru płacić za homologację dodatkowych 150zł.
Wiesz różnie to bywa, i możesz potem wybulić więcej. Ostatnio na przeglądzie diagnosta zażądał od kumpla homologacji na kierownice od mk1, oryginalna GTI:
Obrazek
puścił dopiero jak kumpel zdjął pokrywkę i pokazał mu że to ori VW-AUDI. Także zastanów sie czy więcej cie nie wyniesie "jakby co"

tu masz od tego samego sprzedawcy 8 dych różnicy a homologacja ponoć jest jest http://allegro.pl/item701636026_lampy_s ... atest.html

co do zamontowania to tak jak Johny radził albo nieco obok, we wlocie powietrza, bliżej tablicy.
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2009 10:57 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz sie 02, 2009 10:58

Zderzak i tak będzie rzemiosło. Też tak myślałem, żeby je dać w tym miejscu, chociaż pod halogenami było by lepiej, ale znowu przepis tak nie pozwala.

[ Dodano: 02 Sie 2009 11:01 ]
mate64, takie już kupiłem i takie będę, homologacji nie potrzebuję - jak zatrzymają i będą się dowalać to powiem, że jest homo, ale szkła były polerowane :)

Dobrze gadasz, może dać by te lampki we wlocie - wtedy by nie trzeba nic przerabiać tylko dokręcić to i już...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

swiderek mk2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:29
Lokalizacja: Koło

Post autor: swiderek mk2 » pn sie 03, 2009 01:31

dla mnie te diodki to tylko wiesniacki wymysł. jak widze na drodze nieraz fajne wózki z pozapalanymi żaróweczkami to az smiac mi sie chce. szkoda ze juz je kupiles bo teraz masz problem gdzie je zamontowac. ja bym je sobie zostawił na Boże Narodzenie i na choince zapalił. wtedy bym wiedział ze żadna pała sie nie doczepi. a tak poza tym to tylko potniesz zderzak, pojezdzisz do poki Ci nie beda kazali zdjać a pozniej zostana dziury po tym i nagle urok auta minie razem z tymi diodami. ale jak to mowia o gustach sie nie dyskutuje. wiec sie nie wtracam, takie jest moje zdanie. a tym ze Ci bedzie mniej palił to moze i masz racje ale ile zaoszczedzisz z 0,2 setki na 100km?? a jak zabiora Ci dowód to na przeglady wydasz wiecej.


VW jest twardy jak chleb z BIEDRONKI!!!!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 03, 2009 01:44

swiderek mk2 pisze:dla mnie te diodki to tylko wiesniacki wymysł.
też tak sądzę, takie coś to jest cudo Obrazek

a to już nie bardzo
Obrazek

sam chętnie bym sobie założył ale tylko wtedy kiedy byłyby zespolone w jednym reflektorze, coś takiego

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 01:51 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn sie 03, 2009 11:45

No cóż... niektórzy zatrzymali się w epoce kamienia łupanego, ale wisi mi to u parówki. Moim zdaniem te lampy są spoko i to żaden wiejski tuning. A nawet niech pali 2 setki mniej - po roku coś się uzbiera, bo ja wcale nie mam zamiaru jeździć na światłach mijania.

A co do tego łapania przez pały to ja się tym nie przejmuję, bo u mnie aż tak nie łapią jak u Was.

W zdesiu będą tylko dziury po wkrętach i nic więcej, bo światła będą w otworach wlotowych.

Śmieszy mnie takie gadanie - diody na choinkę, a archaiczne żarówy do samochodu - tak to mogą sobie gadać ci co na nich się mówi tak jak na element roweru na który się naciska nogami i rower jedzie...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » pn sie 03, 2009 17:25

cześć,

Zgodzę się z kolegami - słabo to wygląda. W MK5 jeszcze ujdzie, ale MK2? Ten samochód jest z epoki kamienia i w tym jego urok. No ale jak kto lubi. Różne cuda się widzi.

Co do ekonomiki. Cały myk polega na tym, żeby nie oszczędzać na paliwie tylko na żarówkach. Ich wymiana w nowych autach wymaga najczęściej odwiedzin serwisu i tu koszty są spore. Żarówki + usługa to kilka stówek. Takie diody się wtedy kalkulują. W MK2 wymiana to 30 sek, żarówki też nie drogie. Więc oszczędności prawie żadne, a pasuje to jak świni siodło. Bez urazy.

pozd



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn sie 03, 2009 18:16

eastwood, no wyraziłeś swoje zdanie. Ale mój Golf się modzi i teraz wygląda już nowocześniej i to dużo. A to że ma swoje lata to nie może mieć nowoczesnych części? - diody czy nowoczesne silnik tak jak to się często robi to wiejski tuning? Kilka osób jak widziało moje MK2 to podziwiało brykę i mówili że super samochód - w szczególności zwracali uwagę na tylne diodowe lampy i nie mówili że coś nie pasuje, tylko że świetnie to wygląda. Dodam, że mój Golf jeszcze nie jest ostro zmodzony, a już się podoba. MK2 ma bryłę ponadczasową i prostą poprzez co się podoba bardzo po lekkim lifcie - choć GTI w oryginalne jest piękne. Nie rozumiem co z tymi diodami jest nie tak?
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 18:18 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn sie 03, 2009 19:13

Xabingo pisze:GTI w oryginalne jest piękne. Nie rozumiem co z tymi diodami jest nie tak?
Sam sobie odpowiedziałeś:W oryginale jest piekne :bigok:
A co do tych diod,coraz więcej Passatów,Golfów mkIII,Polówek i nawet Golfów mkIV jezdzi z takimi światełkami.Jeśli w Audi wyglądają kosmicznie,w innych niekoniecznie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości