[mk4] xenon - poziomowanie?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

szymonesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 23, 2009 14:49
Lokalizacja: Zgierz

[mk4] xenon - poziomowanie?

Post autor: szymonesz » czw kwie 23, 2009 12:09

Witam :) kupiłem lampy ori xenon mam tez zderzak pod spryski i same spryski też ale chciałem sie dowiedzieć jak to jest z tym samopoziomowaniem lamp? moze sie policja o to przyczepić ? czy da sie to gdzies kupić ? bo raczej nie chciałbym aby zabrali mi dowód :P
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 13:23 przez szymonesz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » czw kwie 23, 2009 12:23

to co to za oryginał jak nie ma samopoziomowania :grin:

a policja jak będzie chciała to i za to dowód zabiorą, zależy na kogo się trafi :bigok:



szymonesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 23, 2009 14:49
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: szymonesz » czw kwie 23, 2009 12:28

nie nawidze policji :P czyli w ori xenonach juz jest samopoziomowanie ? bo sam juz nie wiem :D nie wiem czy coś musze jeszcze robić/kupować czy juz zakładać i smigać :P



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw kwie 23, 2009 12:37

szymonesz pisze:ori xenonach juz jest samopoziomowanie
Z tego co wiem to nie ma tego w lampach jest to całkiem odrębny system który tylko wydaje polecenie silnikom regulacji świateł :)



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KonradzikIV » czw kwie 23, 2009 12:54

szymonesz pisze:nie nawidze policji czyli w ori xenonach juz jest samopoziomowanie ? bo sam juz nie wiem nie wiem czy coś musze jeszcze robić/kupować czy juz zakładać i smigać
zakładaj i śmigaj, samopoziomowanie to takie coś co zakładasz na belke i gdy jedziesz pod górke lampy same się obnizaja zebys nie raził tych z naprzeciwka. cięzko będzie to sprawdzic podczas kontroli.


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw kwie 23, 2009 13:23

KonradzikIV pisze:zakładaj i śmigaj, samopoziomowanie to takie coś co zakładasz na belke i gdy jedziesz pod górke lampy same się obnizaja zebys nie raził tych z naprzeciwka. cięzko będzie to sprawdzic podczas kontroli.
nei do konca

lampy nie poziomuja ci sie na drodze caly czas tylko przy odpalaniu auta na pocztaku np a nie ze caly czas w zaleznosci od drogi....


co do samopoziomowania to jest to cala instalacja z czujkami na wahaczach lub belca itp zaleznie od auta a nie ze jakas poziomica w lampie;)

ogolnie wg mnie policja nie jest w stanei ci tego sprwadzic chyba ze sie znaja i zobacza ze masz regulacje swiatel a xenon takowej w kabinie nie ma ;) choc watpie w ich rozeznanie w temacie ;) az tak


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 23, 2009 13:31

MAPET pisze:ogolnie wg mnie policja nie jest w stanei ci tego sprwadzic chyba ze sie znaja i zobacza ze masz regulacje swiatel a xenon takowej w kabinie nie ma ;) choc watpie w ich rozeznanie w temacie ;) az tak
więc zakładaj :)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 27, 2009 01:14

To_mas pisze:MAPET napisał/a:
ogolnie wg mnie policja nie jest w stanei ci tego sprwadzic chyba ze sie znaja i zobacza ze masz regulacje swiatel a xenon takowej w kabinie nie ma ;) choc watpie w ich rozeznanie w temacie ;) az tak
więc zakładaj :)
poza tym, jeśli autko seryjnie nie było wyposażone w reflektory ksenonowe, to po ich dołożeniu nie jest wcale wymagane założenie samopoziomowania..
Ostatnio pytałem kolesia na stacji diagnostycznej który robił mi przegląd do dowodu.. i powiedział, że nie jest potrzebna taka instalacja przy zakładaniu xenonu.. po prostu nie ma o tym jakiejś szczególnej wzmianki, ważne jest tylko to, żeby była możliwość regulacji wysokości świecenia.. i żeby ta wysokość była odpowiednia (czy to zwykła lampa, czy to xenon). Co do sprysków, to chyba jasna sprawa.. bez tego ani rusz ;)
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 01:15 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn kwie 27, 2009 01:22

widzisz co jeden diagnosta to madrzejszy... 1 powei ze mozna a policja dowód jak sie zna zabierze ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 27, 2009 01:32

MAPET pisze:widzisz co jeden diagnosta to madrzejszy... 1 powei ze mozna a policja dowód jak sie zna zabierze ;)
wtedy zwalisz na diagnostę, bo kto jak kto.. ale on powinien się znać najlepiej na tym, co dopuszcza do ruchu drogowego :bajer:
zresztą jak dla mnie to to całe samopoziomowanie to jest o pupe rozbić... bo tym nie da się w ogóle regulować a warunki są różne. Powiedzmy jest taka sytuacja.. wsiadamy do auta, zapalamy silniczek.. lampki.. ustawia się poziom świecenia w xenonikach.. a po chwili wsiada nam komplet osób do auta no i wtedy mamy bigos, bo samopoziomowanie nie zrobi nic, chyba że jeszcze raz włączy się lampki bądź uruchomi silnik (nie wiem przy jakiej okazji dokładnie to poziomowanie występuje). No i nie raz się zdarza, że jedzie sobie jakiś super mercedes, bmw czy inne extra super lux z xenonami i wali nam po oczach niemiłosiernie...
Co jak co, ale ręcznej regulacji chyba nic tak dobrze nie zastąpi



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn kwie 27, 2009 01:52

wg mnei dobre jest samopoziomwoanie bo watpiie ze zabeirajac na pokald jakis towar lub ludzi wszyscy od razu kreca pokretlem i reguluja poziom siwatel... ok dobrze jak to robai i sa tacy co to robia ale wiekszosc to zlewa o tym nawet nei wie lub im sie nei chce... a tutaj choc troche to pomoże...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 27, 2009 02:03

ale wiekszosc to zlewa o tym nawet nei wie lub im sie nei chce... a tutaj choc troche to pomoże...
no w tym wypadku racja, zawsze to coś..
ja bardziej patrzę pod swoim kątem, bo reguluje tą wysokość nawet kiedy siądzie u mnie chociaż jedna osoba z tyłu.. zresztą łatwo zauważyć po zmroku jak bardzo strumień światła się wtedy podnosi..
Ale jak widzę takiego w S-klasie, który chce mi oczy wypalić ksenonem z "super" układem samopoziomowania, to w tym momencie moja ocena tego układu może być tylko jedna, po prostu sit ;)



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn kwie 27, 2009 02:22

EnJoy pisze:chce mi oczy wypalić ksenonem z "super" układem samopoziomowania, to w tym momencie moja ocena tego układu może być tylko jedna, po prostu sit ;)
to jest glownie wina pl dróg i tego ze sa góry i doliny na nich...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 27, 2009 02:28

MAPET pisze:to jest glownie wina pl dróg i tego ze sa góry i doliny na nich...
wiesz, co innego jest oślepianie kogoś kiedy autem buja na nierównościach, a co innego jadąc po prostej, równiutkiej drodze.. na naszych znikomej długości pięknych autostradach b.często można się z tym spotkać..
dziwi mnie jeszcze, ze nie robią układów poziomujących się smoczynnie non stop, nie tylko przy uruchamianiu.. no chyba, że takie już się pojawiają-nie jestem obeznany w temacie :P . Wtedy, myślę miało by to już jakiś sens i działałoby jak należy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości