[MKII] Kupno i malowanie szerokich zderzaków

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

[MKII] Kupno i malowanie szerokich zderzaków

Post autor: Xabingo » ndz sie 17, 2008 12:43

Witam!
Golf koloru czarnego - jak malować zderzaki szerokie? Jak polecacie? Całość czy tylko połowę?
Najlepiej jak by ktoś dał fotki jak wygląda czarny Golf II z takimi zderzakami.
Na razie mam wąskie zderzaki i podróbek nikt nie poleca, więc albo kupię używki oryginalne, lub nowe oryginalne. Tylko jaka cena za nowe oryginalne i czy się jeszcze takie coś kupi?
Za używki ile można dać?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » ndz sie 17, 2008 13:32

Za używany komplet z kierunkami i szerokim hokejem ok. 500zł. Co do nowych orginalnych spytaj w ASO. Maluj do polowy, luknij w temat np. Cielusia, on ma czarnucha.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

kori
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lip 01, 2008 08:24
Lokalizacja: lbn
Kontakt:

Post autor: kori » ndz sie 17, 2008 16:06

Ja akurat nie malowalem zderzaków wręcz przeciwnie, zdzierałem farbę ze zderzaka aby pozostał czarny-plastykowy.
Nie wiem dlaczego nie polecacie podróbek, ja w swoim aucie z przodu mam podróbke a do tylu kupiłem ori urzywke, gdybym dziś miałe jeszce raz kupować to napewno wybral bym podróbke, jest nowa i pasuje bez zastrzeżeń, nie wiem może są podróbki i podróby.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » ndz sie 17, 2008 17:35

kori pisze:są podróbki i podróby.
:) Ja mam podróbkę, ale ściągniętą z Niemiec, z pożądnym użebrowaniem zderzaka i na oryginalnej szerokiej belce :) Nijak się ma do tego co sprzedają na allegro za 80 zł :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Semian
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 887
Rejestracja: pn gru 06, 2004 18:58
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: Semian » ndz sie 17, 2008 21:07

ja tez mialem podrobki na przodzie az dwie i zgadnicie co:) lekkie spotkanie ze smietnikiem sponczylo sie dla zderzaka tragicznie poszedl na smietnik to samo drugi chodz tego jeszcze poskladam , zdecydowanie polecam orginal ktory zamist sie lamac najwyzej sie odksztalci i nie bedzie problemu z nim no ale o tym niektorzy musze sie sami przekonac:)


projekt jetta coupe 2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3286710#3286710

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » ndz sie 17, 2008 21:58

Witam, jak brać to tylko używane orginały, ewentualnie tył w podróbce. Rok temu zapłaciłem 360 z przesyłka za kompletny przód (zderzak, belka, kierunki, szeroki hokej i ori halogeny + mocowania), tył od ziomka z forum chyba za 100 wziąłem. Maluj do połowy jak w orginale, bo malując całe trzeba by i listwy pomalować i nakładki ...



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn sie 18, 2008 21:31

Hmmm... ale ja nie mieszkam w mieście, więc nie będę miał problemów z połamanymi zderzakami. To można kupić dobre podróbki? Bo znam gościa co może sprowadzić z Niemiec.

A teraz takie pytanie, odbiegające od tematu: w jednym moim poście użyłem słowa k...ł - tam gdzie kropki wstaw literę "a" i moderator usunął mi post bo użyłem wulgaryzmu :toimonster: .
To jak na te fekalia mam mówić? Czasami muszę użyć tego słowa, żeby forumowicze zrozumieli, że danej części nie wolno kupować np. zderzaki sprzedawane na Allegro są k...łowate (tam gdzie ... wstawiamy "a").

A wracając do tematu to z jakiego materiału robione są oryginały, czyżby z tworzywa ABS.
Podróbki są właśnie z ABSu - z tego co mi wiadomo to ABS jest elastyczny, to dlaczego się łamią?
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2008 21:33 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

kori
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lip 01, 2008 08:24
Lokalizacja: lbn
Kontakt:

Post autor: kori » pn sie 18, 2008 23:07

Xabingo pisze:Podróbki są właśnie z ABSu - z tego co mi wiadomo to ABS jest elastyczny, to dlaczego się łamią?
w moim aucie z przodu jest podróba i jest ona wykonana z identycznego tworzywa jak ori więc zastanawia mnie jak możliwe jest połamanie takiego elementu, ale do złego niewiele trzeba. Z tyłu miałem także podróbe ale z lami, jakości oraz trwałości wolę nie komentować bo szkoda slów.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt sie 19, 2008 13:57

ABSów jest kilka rodzajów, a większość podróbek sprzedawanych u nas to najtańszy twardy ABS, z jakiego produkuje się np zaślepki deski rozdzielczej. Jeśli masz okazję kupić zderzak z Niemiec za mniej niż 150 zł z belką to myślę, że warto.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt sie 19, 2008 18:02

No to myślę zakupić to: http://allegro.pl/item419737067_vw_golf ... _nowy.html
Co o tym myślicie?
On jest z Niemiec.

I dlaczego k...wa miejsca na halogeny są zaślepione?
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 18:08 przez Xabingo, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » wt sie 19, 2008 18:06

Xabingo pisze:No to myślę zakupić to: http://allegro.pl/item419735923_vw_golf ... html#photo
Do tego kupię nową belkę - też podróbkę.
Co o tym myślicie?
On jest z Niemiec.

I dlaczego k...wa miejsca na halogeny są zaślepione?
Materiał... Z ABSu są robione grille. Dobrej jakości zamiennik jest zrobiony z PP. Te z ABSu można sobie...

Pozatym naklejkę można sobie wyrobić. Dobrej jakości zamiennik ma również oznaczenie wytapiane na zderzaku

Miejsce na halogeny jest zaślepione w każdym zderzaku, nawet oryginalnym. Będziesz miał halogeny to się wtedy wycina.
k0nr4d pisze:ABSów jest kilka rodzajów, a większość podróbek sprzedawanych u nas to najtańszy twardy ABS
ABS to ABS. Twardy nie elastyczny plastik jakiego gatunku by nie był, jest kruchy. Miękkim plastikiem jest PP
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2008 18:08 przez Kapsel, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt sie 19, 2008 18:08

Xabingo pisze:I dlaczego k...wa miejsca na halogeny są zaślepione?
Bo taka jest forma we wtryskarce :) Weź pod uwagę, że wersje GL, które nie miały halogenów, również miały zaślepione te miejsca.

Co do tego konkretnego zderzaka to jest to ta gorsza podróbka. Trzeba zwracać uwagę na środek wnęki tablicy rej. Jesli jest widoczny "cycek" od wtryskarki to jest lipa, jesli nie - bierz bez wahania.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt sie 19, 2008 18:11

Rozumiem, a gdzie na necie można dostać taki dobry komplecik na przód i tył?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt sie 19, 2008 18:14

Ja znalazłem przez przypadek na allegro przedni za 60 zł z belką i kierunkami - ściągnięty z mk2. Trzeba obserować allegro codziennie ;) Ale jeśli nie masz zamiaru jeździć po ścianach, ani nic takiego, weź ten, który pokazałeś. Kumpel ma taki, jest dobrze spasowany, nie wypaczył się i nie pękł - jeszcze :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości