[mk2] centralny na pilot, prąd do radia po włożeniu kluczyka

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

[mk2] centralny na pilot, prąd do radia po włożeniu kluczyka

Post autor: Michau » pn lip 07, 2008 18:15

2 pytania:
1. Mam w mk2 oryginalny centralny- hydrauliczny. Jak można najtaniej wykombinować, żebym auto otwierał i zamykał z pilota. Jaki sprzęt, jak ktoś może to proszę o link do aukcji. Myślałem też o scyzoryku, coś takiego, co było montowane od mk4 i nowszych. Mam też jakiś tam alarm, który montował poprzednik-centurion 2 z pilotem(może sterowanie centralem też da się zrobić z tego pilota?), ale raczej go nie używam. Czy można wrzucić moduł, który będzie też domykał szyby(mam elektryczne)?
2. W golfie 3 jest coś takiego, że prąd do radia leci dopiero po przekręceniu o 1 stopień kluczyka w stacyjce, a odcina dopiero po wyjęciu. Czy coś takiego można w mk2 zrobić? denerwuje mnie, że na każdym postoju muszę wyłączać mojego kenwooda. Można też puścić prąd do radia jakimś kablem, który ma napięcie dopiero na zapłonie, ale wtedy radio traci pamięć a poza tym po wyłączeniu zapłonu radio po prostu gaśnie....Więc nie o to chodzi :)
Ostatnio zmieniony pn lip 07, 2008 18:20 przez Michau, łącznie zmieniany 2 razy.


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » pn lip 07, 2008 19:24

Michau, mozesz kupic cos takiego - http://www.allegro.pl/item388523638_ste ... uper_.html

Czyli podlaczasz ten sterownik pod swoj centralny zamek i wszystko smiga :)

Co do 2 pytania nie mam pojecia - ja mam prad na radiu i z kluczykiem i bez kluczyka...


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » pn lip 07, 2008 19:49

Do sterowania centralnym zamkiem pneumatycznym z pilota, potrzebny jest jeden siłownik elektryczny + do tego centralka z pilotem. Centralka ma wyjście na siłownik który po dostaniu impulsu 'otwiera się', uruchamiając pompkę w bagażniku która robi resztę.

Większość centralek z allegro ma wyjście komfort które wysyła impuls kilkanaście sekund co wystarczy na domknięcie szyb



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » pt lip 11, 2008 18:06

mam alarm centurion 2 i w jego schemacie znalazłem wyjście na centralny zamek, może poprzednik po prostu go nie podłączył


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości