[mk3]Montaz, progów, zderzaków

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

[mk3]Montaz, progów, zderzaków

Post autor: MatthewBrander » sob cze 28, 2008 23:22

Witam czy ktos moze montowal w swoich furach ktoras z tych rzeczy??? ( Progi, zderzaki)
Chodzi mi konkretnie o Golfa lll

Jesli tak prosilbym o mala podpowiedz czy montaż jest prosty??

I jak by sprawa wygladala czyli mniej wiecej maly opisik jak byscie widzieli taki montaz?

a i jeszcze jedno chodzi o tylnia klape, chcialbym ją wygladzic, konkretnie miejsce talbicy rejestracyjnej i zrobic otwieranie we wnatrz auta. Z czym by sie to wiązalo i od czego, ze tak to napisze, ZACZAC :) i jak zrobic te otwieranie we wnatrz auta.

Moze to dziwne pytania, ale Golfa mam od niedawna i chcialbym go troche pod tuningowac :)

Pozdrawiam serdecznie i z gory dzieki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 00:26 przez MatthewBrander, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Montaz, progów, zderzaków

Post autor: minio70 » sob cze 28, 2008 23:52

MatthewBrander pisze:a i jeszcze jedno chodzi o tylnia klape, chcialbym ją wygladzic, konkretnie miejsce talbicy rejestracyjnej i zrobic otwieranie we wnatrz auta. Z czym by sie to wiązalo i od czego, ze tak to napisze, ZACZAC
Co do montowania siłownika to też nic trudnego po pierwsze kup jakiś mocny siłownik, nie od centralnego zamka bo one są słabsze. Po drugie jak pisałeś chcesz zrobić klape na gładko więc zapewne pozbędziesz się wycieraczki. Nie musisz ciągnąc instalacji, bo instalacja od wycieraczki pasuje do siłownika więc zakładasz siłownik najlepiej pod tym czarnym plastikiem (tam gdzie sie wyjmuje mechanizm wycieraczki). W skrzynce bezpiecznikowej musisz znaleść te kable od wycieraczki. Pod nie podpinasz psztyka no i tyle, reszte bezpiecznik i wszystko masz przy siłowniku ;) Zrób sobie dziure w którymś z plastików, dopasuj psztyka i umieść go tam gdzie Ci pasuje.

MatthewBrander pisze:Witam czy ktos moze montowal w swoich furach ktoras z tych rzeczy??? ( Progi, zderzaki)Chodzi mi konkretnie o Golfa lll
Jeżeli chodzi Ci o takie "gówna" z rzywicy np. z allegro mówie Ci nie warto marnować na to pieniąze a jeżeli juz kupiles to trzeba wywalić sporo szpachli aby to jakos wyglądało. A jeśli masz na myśli standardowe oryginalne zderzaki to nic trudnego pare śrubek i tyle. Progi też zależy jakie masz na myśłi czy takie z rzywicy jeśli tak to najlepiej na klej do szyb.
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 11:00 przez minio70, łącznie zmieniany 8 razy.



MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: MatthewBrander » ndz cze 29, 2008 00:14

Progi sa z laminatu...

Zderzak przedni RS-DESIGN z laminatu poliestrowo szklanego

i zderzak tylni również z laminatu


a co do klapy dzieki za info :)



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: minio70 » ndz cze 29, 2008 00:27

Tak jak napisalem, to jest do nieczego nic nie pasuje jak tego nie wyszpachlujesz to nie będzie równe. Moim zdaniem stracone pieniądze, ale twój samochód, ty podejmujszesz decyzje co Ci się podoba a co nie. Co do monatżu progi jak napiasalem na klej do szyb a w zderzakach powinny być dziury na śruby mniejwiecej w tych miejscach gdzie w seryjnych zderzakach.

[ Dodano: 29 Cze 2008 00:31 ]
Chyba, że chcesz aby twój samochód wyglądał jak ten :chytry: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5397648
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 00:28 przez minio70, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz cze 29, 2008 11:53

Moge Ci powiedziec jak wyglada sprawa a oryginalnymi progami a zderzaki RS... chyba nawet nie chce wiedziec



MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: MatthewBrander » ndz cze 29, 2008 11:58

nie tak jak ten golf nie bardzo, przesadzony troche, ja chce delikatnie i gustownie go przerobic. Jeszcze lakiernika trzeba bedzie zatrudnic :).


a jakie TWoim zdaniem jest najlepsze tworzywo na takie bajery??



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz cze 29, 2008 12:17

MatthewBrander pisze:nie tak jak ten golf nie bardzo, przesadzony troche, ja chce delikatnie i gustownie go przerobic. Jeszcze lakiernika trzeba bedzie zatrudnic :).

a jakie TWoim zdaniem jest najlepsze tworzywo na takie bajery??
Jeszcze nie widzialem zadnych zderzakow typu RS i progow im podobnych, ktore by pasowaly do MK3, oryginalne inaczej zrobione, zadne badziewie



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: minio70 » ndz cze 29, 2008 12:20

Jak juz chcesz robić coś ze zderzakami to zajmij się oryginalnymi np. wygładź paski, zapawaj otwory po kierunkach co chcesz, tylko nie kupuj zderzaków tego typu co wymieniłes. ;)



MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: MatthewBrander » ndz cze 29, 2008 13:43

minio70 i Goofi ... moze sie odezwac do mnie na gadu, bo na forum ciezko jest mi sie dogadac hehehe, a widze ze kumacie cos :) GG: 2686926 ... bylbym wdzieczny ...pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » ndz cze 29, 2008 15:47

Ogólnie zasada na tym forum jest taka: kup żywicę my cię dojedziemy.

Moje zdanie jest takie że dobry spoiler nie musi być zły jeżeli mamy dobry gust. Większość samochodów z użyciem żywicy wygląda tandetnie ale główną cechą wiejskiego tuningu jest przesada, oszczędność oraz marny montaż co w wyniku tego wszystkiego auto wygląda jak wygląda. Moim zdaniem np. ten Golf Mk3 wygląda przyzwoicie
Obrazek

Jeżeli chcesz kupić elementy z żywicy warto wydać sporo więcej niż najniższa cena na allegro oraz zapytać tych którzy kupili od danej osoby jak to jest z jakością. Oczywiście laminaty kupujemy tylko od tych osób które posiadają real foto na aukcji

Sposób montażu to już wolna amerykanka. Zderzaki z laminatów nie mają mocowań więc trzeba je dorabiać samemu. Progi brewki itd. montujemy na klej do szyb a do przednich zderzaków trzeba dorabiać mocowania. Najlepiej dać komuś kto już to robić żeby ci zderzak podczas jazdy nie odfrunął. Oczywiście nie montujemy nic na wkręty i inne badziewia. Wszystko musi być najlepiej na stelażu metalowym który zalewamy w zderzaku żywicą. Dużo roboty ale dla chcącego nic trudnego :jezor:
MatthewBrander pisze:a jakie TWoim zdaniem jest najlepsze tworzywo na takie bajery??
Najlepszym tworzywem na takie bajery jest ABS lub najlepiej PP. Ale na próżno szukać spoilerów z tych materiałów na allegro. Z tych materiałów korzystają czołowi producenci ospoilerowania tacy jak np. ABT, Rieger, Kamei, AC Shnitzer czy inne marki znane na całym świecie. Wadą jest cena bo za zestawik renomowanego producenta płaci się gruube pieniądze. Same używane brewki Kamei'a to wydatek ok 100zł nie wspominając ile nowe kosztują. A brewki z laminatu na allegro po 15-20zł nowe kupisz :jezor:
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 15:59 przez Kapsel, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: MatthewBrander » ndz cze 29, 2008 16:16

Kapsel pisze:Moje zdanie jest takie że dobry spoiler nie musi być zły jeżeli mamy dobry gust.
co do tego to raczej staram sie gustownie to wszystko rozwiazac, nie zabardzo wybajerzone
Kapsel pisze:Jeżeli chcesz kupić elementy z żywicy warto wydać sporo więcej niż najniższa cena na allegro
nie kupuje czesci na allegro :)
Kapsel pisze:Dużo roboty ale dla chcącego nic trudnego
nie przeraza mnie, ze duzo roboty :)
Kapsel pisze:A brewki z laminatu na allegro po 15-20zł nowe kupisz
brewek nie bede montowac przedluze poprostu maske, i tak golf pojedzie do lakiernika. Chce juz mniej wiecej go tak zrobic, zeby pozniej tylko lakier machnac i bedzie okey.

Kapsel dzieki za info



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: minio70 » ndz cze 29, 2008 19:54

Kapsel na twoim zdjęciu ładny golfik, ale nie idalny bo na środku nad zderzakiem ciasno a pod lampą można palce włożyć jak to wygląda ... ;) więc tak to jest z tymi zderzakami z laminatu jak sie ich nie doprowadzi do dobrego stanu i wyglądu np. za pomocą szpachli to nie ma co marzyć o ładnym efekecie.
Ostatnio zmieniony ndz cze 29, 2008 22:04 przez minio70, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz cze 29, 2008 22:38

A mi sie ten golfik nie podoba, zderzak za bardzo napompowany, wloty RS nigdy mi sie nie podobaly, bad-loock w MK3 w ogole mi sie nie widzi ;)



MatthewBrander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob cze 28, 2008 11:14
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: MatthewBrander » ndz cze 29, 2008 23:36

no troche wybajerzony ten golf, ale zły nie jest, nie jest dokonca dopracowany :) i wedlug mnie troche zabardzo z glebiony :) ... ale ogolnie okey jest



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości