[mk2] Zmieniamy pas przedni po zmianie grila z 2 na 4 światł

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Kfatraciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 26, 2007 22:54
Lokalizacja: Skawina-Kraków

[mk2] Zmieniamy pas przedni po zmianie grila z 2 na 4 światł

Post autor: Kfatraciq » pn lis 26, 2007 23:40

Zmieniłem grila z 2 na 4 światła i u elektryka wyszedł temat, że trzeba też zmienić pas przedni, na czterolampowy.
I tu pytanie do Was: ktoś montował dodatkowe chalogeny tylko do grila, nie zmieniając pasa przedniego? da się zamontować te światełka do samego grila, tylko pytanie, czy będą one wystarczająco sztywnie zamontowane, czy nie złamią się plastikowe zaczepy w grilu?



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pn lis 26, 2007 23:53

pierwsze slysze, ze trzeba pas zmieniac. halogeny sa mocowane tylko w grillu



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt lis 27, 2007 00:11

Kfatraciq pisze:i u elektryka wyszedł temat, że trzeba też zmienić pas przedni,
elektryk chyba chce zarobić :PP pozatym nie masz ze 2 h wolnego czasu zeby zmienić grill i musisz iść z tym do elektryka ??? ://// który w dodatku chce Cie naciągnąć na koszta...



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » wt lis 27, 2007 00:24

heh grill srubokretem zmienisz :bajer: wiec srac na elektryka... a pasa przedniego zmieniac na pewno nie musisz :P wiem bo mialem na 4 lampy i zmienilem na 2... halogeny wewnetrzne trzymaja sie tylko i wylacznie na grillu! Idz do tego elektryka i wysmiej go... heh frajer kase chce wyludzic wiec lepiej z takim specjalista dac sobie spokoj...



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt lis 27, 2007 00:41

Kfatraciq pisze:i u elektryka wyszedł temat, że trzeba też zmienić pas przedni, na czterolampowy.
zmień elektryka, a nie pas
To_mas pisze:pozatym nie masz ze 2 h wolnego czasu zeby zmienić grill
wystarczy 20 minut i trochę delikatności
Fredi88 pisze:halogeny wewnetrzne trzymaja sie tylko i wylacznie na grillu!
tak, i o dziwo nawet fabrycznie tak robili ;)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Kfatraciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 26, 2007 22:54
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Post autor: Kfatraciq » wt lis 27, 2007 17:50

No to Panowie rozwialiście moje wątpilości, spodziewałem się, że będą się trzymać na samym grilu.
Co do zmiany grila to zmieniłem go już sam kiedyś a do elektryka zaglądnąłem zapytać gdzie owe dodatkowe halogeny trzeba podłączyć. W takim razie pytanie do Was: dodatkowe halogeny podłącza się pod długie światła czy może gdzieś indziej?
A drugie pytanie: zakładam kierunki z boku, gdzie najlepiej się wpiąć (dotąd ich nie było i nie ma oryginalnych wyprowadzeń w instalacji pod nie) i jak je podpiąć: równolegle czy szeregowo z przednimi kierunkami?



adi1307
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 16:33
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: adi1307 » ndz gru 02, 2007 13:49

Ja niedawno zmieniłem grill z 2 na 4 lampy i potwierdzam że wchodzi bez problemu. Dolączam się do pytania o podłączenie halogenów.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz gru 02, 2007 14:28

Halogeny podlaczasz pod dlugie, fabryka tak robila i tak jest prawidlowo, potem masz 4 dlugie, w H4 i H3 :bajer:



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » wt gru 04, 2007 20:15

A inną metodą(jak kumpel miał) jest to że ciągniesz przewody(z bezpiecznikiem przy + na zaraz przy aku-ewentualnie w wolny slot się w 'tablicy' bezpiecznikowej wpinasz!), dajesz oddzielny włącznik(na upartego bez przekaźnika) a ze świateł korzystasz na specjalne okazje.

Przykładowo można ich używać do jazdy 'po lesie' albo wąskimi drogami w nocy- ustawiamy je by świeciły praktycznie 'do przodu'(a nie po skosie w dół) i działa;) Pełna dowolność z ustawieniem dodatkowych lamp.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Kfatraciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 26, 2007 22:54
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Post autor: Kfatraciq » ndz gru 09, 2007 20:42

w takim razie przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: jak ustawiamy ode dodatkowe leflektory? gdzie mają świcić? pobocze i środek drogi?



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz gru 09, 2007 20:49

Kfatraciq pisze:w takim razie przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: jak ustawiamy ode dodatkowe leflektory? gdzie mają świcić? pobocze i środek drogi?
To sa lampy drogowe, maja swiecic przed siebie i jak najwiecej oswietlac, chyba nie ma przepisu mowiacego o tym jak maja byc ustawiane, ale moge sie mylic ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 20:57 przez Goofi, łącznie zmieniany 2 razy.



Kfatraciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 26, 2007 22:54
Lokalizacja: Skawina-Kraków

Post autor: Kfatraciq » ndz gru 09, 2007 20:49

w takim razie przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: jak ustawiamy ode dodatkowe reflektory? gdzie mają świecić? pobocze i środek drogi? jak daleko? Jak ustawiała to fabryka??

Powtarzam pytanie o bocznych dodatkowych kierunkowskazach: podpiąć je równolegle czy szeregowo z przednimi kierunkami?



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz gru 09, 2007 20:57

Kfatraciq pisze:Powtarzam pytanie o bocznych dodatkowych kierunkowskazach: podpiąć je równolegle czy szeregowo z przednimi kierunkami?
Tylko rownolegle, gdybys podlaczyl szeregowo to obie by sie dzielily napieciem instalacji i by za ciemno sciecily, poza tym gdyby jedna sie przepalila, to druga by sie juz nie zapalila.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości