[mk4]ksenony

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » pn lis 02, 2009 00:37

D1ADI, nie byli szczególnie czepialscy poza ewidentnie rzucającymi się elementami jak szyby i tylne światła :P
Shmatan, http://www.peterbeers.net/vw_roadtrip/G ... _wheel.htm przyjrzyj się na fotach. Jest tylko regulacja podświetlenia deski chyba


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
GsBeetle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 19, 2008 18:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: GsBeetle » pn lis 02, 2009 04:17

Samopoziomowanie jest obowiazkowe tylko przy samochodach nowych wyjezdzajacych z fabryki;]]


BlackB
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=205203
[url=http://vagsociety.pl][img]http://img59.imageshack.us/img59/8277/headerbgl.jpg[/img][/url]

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 02, 2009 10:15

Hmmm a czy po założeniu ksenonów działa normalnie regulacja z kabiny? rozważam od dłuższego czasu zakup, tylko okazji szukam...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lis 02, 2009 11:35

Shmatan pisze:Hmmm a czy po założeniu ksenonów działa normalnie regulacja z kabiny? rozważam od dłuższego czasu zakup, tylko okazji szukam...
Jeśli chodzi Ci kolego o popularne HID-y = to owszem regulacja z wnętrza kabinki - działa bez problemu, bo przecież nie ingerujesz w budowę lampy a tylko zamieniasz zwykłe żarówki na palniki i dodajesz przetwornice.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Diagi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 16:22
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diagi » pn lis 02, 2009 12:47

Shmatan pisze:Hmmm a czy po założeniu ksenonów działa normalnie regulacja z kabiny? rozważam od dłuższego czasu zakup, tylko okazji szukam...
Natomiast jeżeli chodzi o założenie oryginalnych xenonowych lamp gdzie wcześniej ich w aucie nie było, to trzeba zastosować odpowiednią przeróbkę aby ręczna regulacja działała.
Bądź po prostu założyć oryginalne samopoziomowanie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 02, 2009 13:22

Haki pisze:popularne HID-y
dla mnie to popularna podróbka ksenonu ;)
D1ADI pisze: trzeba zastosować odpowiednią przeróbkę
A więc jest to realne? w takim razie będę się rozglądał dalej ;) raz spóźniłem się, bo poszedł nieuzbrojony komplet z połamanymi zaczepami za 300zł...



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » pn lis 02, 2009 14:19

Shmatan, spoko działa regulacja z kabiny jak w zwykłych lampach. Drogi do założenia natomiast są dwie. Albo kupujesz/wykonujesz adapter pomiędzy twoją wiązkę w aucie a reflektor lub zmieniasz kostkę przyłączeniową w lampie tak jak np Ja to zrobiłem.
Teraz mogę zdjąć lampy i w każdej chwili założyć do dowolnej mk4 i będzie wszystko działać razem z regulacją wysokości ;>


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

dario3103
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 27, 2008 23:22
Lokalizacja: Zdzieszowice

Pytanie o Ori Xenon

Post autor: dario3103 » pn lis 23, 2009 11:58

A tak pozatym koledzy mam pytanie o Ori xenon do mk4.Ja mam teraz zwykle lampy i chcialbym miec takie orginaly wiec pytanie:wyrzucam stare lampy wkladam Ori xenon i co dalej?A co z samopoziomowaniem......wszyscy wiedze tylko piszä jakie to Ori xenony sä fantastic ale jakos jeszcze nikt nie napisal jak to sie ustawia.A nie sädze ze ktöry kolwiek z Was po zakupie Ori xenonöw zainwestowal kolejne 1500 lub 2000zl za zamontowanie ukladu samopozimujäcego...Ja wnioskuje ze to wygläda tak kazdy wklada Ori xenon jedzie do stacji diagnostycznej ustawia lampy i tak jezdzi.Z tä niewielkä röznicä ze jak pojedzie na zakupy i kupi 50kg kartofli 10 sloiköw kapusty i cos tam jeszcze to swieci nie tylko po drzewach ale oslepia jadäcych z przeciwka...a jak jest inaczej to niech mnie ktos poprawi...


Vw jest ok...!!!

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn lis 23, 2009 12:45

dario3103, jakbyś nauczył się czytać, to znalazłbyś odpowiedź na swoje pytanie...

Do ori ksenonów można przerobić "stare" silniczki od poziomowowania, więc regulujesz wtedy wysokość świateł tak jak w starych lampach.

Pozatym ksenon jest na tyle mocny, że myśle że można na codzień spuszczać pare cm w dół promień, a i tak oświetlenie drogi będzie wystarczające



dario3103
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 27, 2008 23:22
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: dario3103 » pn lis 23, 2009 14:37

Shmatan problem w tym ze wlasnie nauczylem sie czytac i zrozumialem ze nie ma sie problemöw gdy ma sie tylko i wyläcznie ori xenon.A jak sie trafi na upierdliwego policaja to i tak cie uwali.Bo co z tego ze masz spryski ori xenony a w aucie pokretlo do poziomowania.Ok ok zawsze lepsze to jak te wszystkie tanie podröbki bo w to wierze po przeczytaniu tych i innych tematöw ale w praktyce i tak to nie bedzie tak jak byc powinno a wiec i jest punkt zaczepienia dla niebieskich.Nie chodzi mi tu o wyklucanie sie tylko bardzo podoba mi sie ksenon ale zrozumial juz kazdy ze co to za przyjemnosc jak zlapiä cie paly a ty kupe robisz ze strachu bo nie wiesz co bedzie z moimi xenonami znajdä albo nie znajdä....ze to nie ori.Tak czy owak moje zdanie jak sie nie ma xeniaczy originalnie w aucie to najlepiej zostawic tak jak jest i spac i jezdzic spokojnie a nie potem wyciägac z auta przeröbki za 2000zl i sie wkurzac.Ale to moje zdanie.


Vw jest ok...!!!

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lis 23, 2009 14:58

dario3103 pisze:A nie sädze ze ktöry kolwiek z Was po zakupie Ori xenonöw zainwestowal kolejne 1500 lub 2000zl za zamontowanie ukladu samopozimujäcego...
Gotowe zestawy samopoziomowania można kupić za 179Euro+wysyłka.
A jak tak trochę poczytałem to ori samopoziomowanie można sobie skołować za ok 400-500zł, (czujniki i sterownik ok. 300-350zł) tyle, że pozostaje robota z elektryką tego ustrojstwa, a to już wyższa matematyka.
dario3103 pisze:Z tä niewielkä röznicä ze jak pojedzie na zakupy i kupi 50kg kartofli 10 sloiköw kapusty i cos tam jeszcze to swieci nie tylko po drzewach ale oslepia jadäcych z przeciwka...
I po to mam regulację z kabiny, że jak mam załadowany samochód to opuszczam lampy.
Wbrew pozorom światła w samochodzie służą mi do oświetlania drogi i poprawienia widoczności zarówno mojej jak i mnie, a nie tylko jako element dekoracyjny. Zresztą tak samo powinien robić i ten, co ma zwykłe lampy. Jest jedno ALE.. A mianowicie jak ktoś jest cymbałem to czy ma xenon czy zwykłe lampy to po załadowaniu kufra i tak nie opuści lamp, więc i tak świeci w niebo.
dario3103 pisze:a nie potem wyciägac z auta przeröbki za 2000zl
A gdzież tam 2000zł? Moje nawet połowy tego nie kosztowały :green_fuck:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » pn lis 23, 2009 23:01

dario3103 pisze:Tak czy owak moje zdanie jak sie nie ma xeniaczy originalnie w aucie to najlepiej zostawic tak jak jest i spac i jezdzic spokojnie a nie potem wyciägac z auta przeröbki za 2000zl i sie wkurzac.Ale to moje zdanie.
To nie rozumiem Twojego istnienia w tym temacie. Nabijanie postów czy coś w tym stylu przychodzi mi na myśl. Przeczytałeś temat i nie napisałeś nic poza tym, że go przeczytałeś i że chcesz mieć oryginalne ksenony, ale w sumie nie chcesz bo nie miałeś ich fabrycznie zamontowanych więc to nielegalne...
Masło maślane...
Kamel pisze:A gdzież tam 2000zł? Moje nawet połowy tego nie kosztowały
No np tak jak moje. Nocne polowanie na allegro i nie chwaląc się za 500pln mam całość :green_fuck:
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 23:02 przez steniu4, łącznie zmieniany 1 raz.


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt lis 24, 2009 00:01

steniu4 pisze:No np tak jak moje. Nocne polowanie na allegro i nie chwaląc się za 500pln mam całość :green_fuck:
Ty już się tak nie chwal, bo za tyle samo wyrwałem swoje :-)
Tyle, że w instalacji ktoś zrobił sieczkę i musiałem ją zrobić od nowa, ale nie ma tego złego, bo od razu przerobiłem na wtyczki 10-pinowe :-)

A tu jakby ktoś był zainteresowany zestaw samopoziomowania: http://www.kufatec.de/shop/product_info ... w-out.html


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt lis 24, 2009 00:29

Ostatnio były dwa z zerwanymi uchwytami bez przetwornic i żarników, bez jednego szkła i jednej osłony soczewki - za 100zł nikt się nawet nie skusił...

kiedy indziej komplet bez zaczepów, przetwornic i żarników poszedł za 350zł... da się tanio, ale trzeba czaić ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości