A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

A,B,C Lakierowania

Post autor: JakPodglosnisz » pn mar 04, 2013 00:13

Lakiernik robił mi reperaturki w przednich nadkolach, ale z braku funduszy postanowiłem polakierować to w tym roku. Niestety przez zime pokazało sie troche rudej. W każdym razie wszystko jest powierzchowne. Jutro jade do znajomego lakiernika, zobaczymy co mi powie.



Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

A,B,C Lakierowania

Post autor: gello1 » pn mar 04, 2013 10:45

Powiem Ci tak kolego to co wydaje Ci się powierzchowne to takie nie jest. Po prostu jak widzisz ruda na zewnątrz to to już jest końcowy etap korozji. Czyli teoretycznie przy czyszczeniu tej rudę wyjdą ci dziury. Ciężko będzie pozbyć się wszystkich mikrokropek rdzy.
No ale działaj.
1. Pierwsze to pozbądź się rdzy.
2. Żaden FOSOL czy CORTANIN tylko grunt(podkład reaktywny) bez szlifowania cienka warstwa lub podkład epoksydowy ale on długo schnie.
3. Jak dałeś podkład reaktywny to przed szpachlowaniem musisz go pokryć podkładem akrylowym 2K. Bo po 1K szpachla ci spłynie. Jak epoksyd to kładziesz szpachlę.

Teraz masz zabezpieczoną chemicznie chorą blachę i odizolowaną. Przystępujesz to równania powierzchni.

4. Szpachlujesz i szlifujesz BEZ WODY możesz w końcowym etapie docierać benzyna ekstrakcyjną lub zmywaczem silikonowym. Szpachla jest higroskopijna i wchłonęła by wodę.
5. Przykrywasz to podkładem 2K ale jak nie masz pistoletu to możesz dać 1K w sprayu. SZlif na mokro papier P800 ze zmywaczem silikonowym.
6. Baza 2-3 warstwy w odstępach 7 minutowych. Cienkie wartswy.
7. Klar 2-3 warstwy po nałożeniu ostatniej warstwy bazy też powiedzmy w odstępach 7-10 minutowych.

Tu masz mój podgląd:

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » pn mar 04, 2013 21:43

gello1 po części się z Tobą zgodzę ale w zdaniu
gello1 pisze:Szpachlujesz i szlifujesz BEZ WODY możesz w końcowym etapie docierać benzyna ekstrakcyjną lub zmywaczem silikonowym.
Nie powinno być wzmianki o benzynie i zmywaczu.

Podobnie
gello1 pisze:SZlif na mokro papier P800 ze zmywaczem silikonowym.
Szlif tylko na wodę.

Szlify ze zmywaczem i papierem wodnym wszak występują ale są to wyjątkowe sytuacje (które nie powinny wystąpić) i raczej nie dotyczą bezpośrednio tego tematu.
Co do twojej naprawy to mogłeś się bardziej rozciągnąć. O ile podkład mogłeś od biedy położyć do taśmy to z bazą nie powinno to mieć miejsca a o lakierze nie wspomnę.

JakPodglosnisz
Zapoznaj się z tym tematem :bigok: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=492309" onclick="window.open(this.href);return false; Tylko CAŁYM, to tylko 3 strony. Z mojej strony to tyle, pozdro.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

A,B,C Lakierowania

Post autor: gello1 » pn mar 04, 2013 22:34

OsteR9019 pisze:Szlif tylko na wodę.
A dlaczego nie można zmywaczem czy benzyna ekstrakcyjną. Jakie są przeciwskazania. Bo woda wiadomo nie odparuję tak szybko na podkładzie owszem ale na szpachli to wątpie :D
OsteR9019 pisze:Co do twojej naprawy to mogłeś się bardziej rozciągnąć. O ile podkład mogłeś od biedy położyć do taśmy to z bazą nie powinno to mieć miejsca a o lakierze nie wspomnę.
Nie chciałem mocno wyjeżdżać wysoko z zaprawką bo mam dorobioną bazę która nie zgrywa się ze starym kolorem a byś może przy lakierach perłowych ciężko jest to zrobić. Bo przy malowaniu nigdy nie wiadomo jak kulki perłowe się ułożą w stosunku to oryginalnej(poprzedniej) powłoki lakierniczej. Wówczas w innym odbiciu światła światło jest inaczej odbijane i widać tą różnice. oczywiście z odległości 10cm z daleka to nie widać. Ale mnie to denerwuje. Co do taśmy została ona podklejona na miękko i po odklejeniu nie ma progu.
Lekka polerka i nie ma nawet śladu.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » pn mar 04, 2013 23:03

gello1 pisze:A dlaczego nie można zmywaczem czy benzyna ekstrakcyjną. Jakie są przeciwskazania.
Jest to bardzo nieekonomiczne ale pomijając to spróbuj zmatować cały błotnik to zobaczysz, szlam jest bardzo nie przyjemny. Fakt że ze szpachli szybciej odparuje ale obrabia się ją tylko na sucho, wykończenie maks P240 - P320, po co pchać się w papiery wodne i dodatkową chemie.
Szpachlówkę obrabiam papierem 600-800 (w połączeniu ze zmywaczem chociaż częściej wodą) tylko gdy na zmatowanym podkładzie, w miejscu gdzie było szpachlowane zostały dziurki i są to tylko drobne punkty, które nie spowodują przebarwień a jeśli nawet to nie będą widoczne, w przeciwieństwie do dziurek które by zostały.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

A,B,C Lakierowania

Post autor: gello1 » pn mar 04, 2013 23:11

OsteR9019 pisze:Jest to bardzo nieekonomiczne ale pomijając to spróbuj zmatować cały błotnik to zobaczysz, szlam jest bardzo nie przyjemny.
No szlam jest nieprzyjemny zwłaszcza jak odparuje zmywacz :hehe: . Ale ja to stosowałem na małą powierzchnię i nie było tragedii. Na większej powierzchni może być trudniej.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » wt mar 05, 2013 15:19

panowie lepiej zrobić wszystko na sucho zamiast sie pierniczyć z tym na mokro,
nie potrzebna babranina z wodą. Większe powierzchnie oscylacyjna o skoku 2,5-3mm p400 poprawka p500 i gotowe, pod srebra p600, zakamiarki i miejsca gdzie nie dojdzie sie oscylacyjną papierem na gąbce :bigok:



Awatar użytkownika
lavirant93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr mar 07, 2012 16:25
Lokalizacja: Zielona Góra

A,B,C Lakierowania

Post autor: lavirant93 » wt mar 05, 2013 19:52

http://allegro.pl/lakier-samochodowy-do ... 78421.html" onclick="window.open(this.href);return false; warto , testował ktoś czy szkoda pieniędzy ?
btw. jaki jest przykładowy koszt usunięcia takich uszkodzeń oraz jak to najelpiej wykonać ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=17337054" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » wt mar 05, 2013 20:08

To_mas pisze:panowie lepiej zrobić wszystko na sucho zamiast sie pierniczyć z tym na mokro,
Pewnie że lepiej, ale ile osób ma chociaż kompresor, jakikolwiek nie mówiąc już o tym żeby napędził pistolet, ilu forumowiczów wie co to szlifierka oscylacyjna? Niestety zdecydowana większość nie wie jak się poprawnie zabrać za naprawę, wiele informacji jest pomieszanych. Trzeba porady dostosować do poziomu i zaplecza sprzętowego osoby zadającej pytanie. Osobie która chce sama coś podrobić pierwszy czy drugi raz nie można poradzić naprawy szlifierką na sucho bo i tak tego nie zrobi. Na nieszczęście królują naprawy produktami w szpreju o których mówiłem już że są do :ass: i niestety taki obraz rzeczy rychło się nie zmieni.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: herbu » wt mar 05, 2013 20:26

lavirant93 pisze:http://allegro.pl/lakier-samochodowy-do ... 78421.html warto , testował ktoś czy szkoda pieniędzy ?
Podłączam się do pytania


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » wt mar 05, 2013 21:09

lavirant93 pisze:btw. jaki jest przykładowy koszt usunięcia takich uszkodzeń oraz jak to najelpiej wykonać ?
Najlepiej wypiaskować, zabezpieczyć podkładem epoksydowym, szpachlówka, podkład akrylowy, baza itd.
Zaprawkowo ja bym się podjął za 250-300 ale najpierw bym i tak musiał dokładnie obejrzeć.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » śr mar 06, 2013 00:34

lavirant93 pisze:http://allegro.pl/lakier-samochodowy-do ... 78421.html warto , testował ktoś czy szkoda pieniędzy ?
sprayami to po murach :) nigdy to nie będzie dobrze wyglądać na samochodzie ani tez spełniać żadnego zadania.

jak to zrobić poprawnie to już kolega napisał:
Mogę ogarnąć bez problemu ale fotki trochę nie bardzo pokazują co jest w sumie do zrobienia ale tak +/-
klapa
błotnik tył lewy
drzwi lewy tył i przód ???
czyli masz
do polakierowani cały bok bo wypadało by sie wycieniować na błotniku
licząc po 250zł element + 100 cieniowanie
1100zl jeśli ma to być zrobione przyzwoicie,
OsteR9019 pisze:Zaprawkowo ja bym się podjął za 250-300 ale najpierw bym i tak musiał dokładnie obejrzeć.
wyłożysz sie na tych zaprawkach, jeszcze jak kolor będzie nie zbyt ładnie pasował to porobisz pełno plam na boku, poza tym na foto widać tylko te największe problemy ze tak powiem, zauważ że kawałek dalej to jakieś odbicie to wyprysk rudej, nie ogarniesz tego zaprawkami wg mnie.



Awatar użytkownika
lavirant93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr mar 07, 2012 16:25
Lokalizacja: Zielona Góra

A,B,C Lakierowania

Post autor: lavirant93 » śr mar 06, 2013 08:13

Miałem w planie usunąć te większe ogniska rdzy , póki co nie stać mnie na nowy lakier więc musze zostać przy zaprawkach . Do was mam niestety za daleko , poszukam czegoś na miejscu :)
ps.jaki jest koszt lakierownia całego auta ? od zera ale mógłbym go też przygotować , typu matowienie , naprawa ubytków , zaklejanie ?


http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=17337054" onclick="window.open(this.href);return false;

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » śr mar 06, 2013 11:41

jak przygotujesz w i ktoś ze tak powiem wejdzie i tylko odtłuści i polakieruje to pewno z 50 zl od elementu powie, z tym ze bez żadnej gwarancji na nic, i mało kto sie tego podejmuje.... Ja unikam takich akcji bo potem kwiatki wychodzą i tylko spierniczona opinia zostaje.
Całe auto od początku do końca to trzeba liczyć między 2500-5000zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości