lampki i xenon

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
sebabana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:15
Lokalizacja: Tczew

Re: lampki i xenon

Post autor: sebabana » pt lis 08, 2013 18:20

DriverFR pisze:sebabana, Przecież przez takie "żarówki" nic nie widać. I raczej nie mają homologacji, żeby używać je do świateł mijania.
Byłem ciekawy bo tyle tego się pojawia i myślałem, że do mijania też są. Ja używam OSRAM NIGHT BREAKER PLUS +90% GOLD EDITION, jestem zadowolony.


Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

lampki i xenon

Post autor: krazorek » sob lis 09, 2013 22:24

Zastanawiam się jak mały mózg musi mieć człowiek, który do zamkniętej lampy chce włożyć LEDa z wentylatorem... Widać ewidentnie że świecą na dwie strony, ale sprzedawca pisze że kąt świecenia 360 stopni... Ta aukcja to jeden wielki zlepek absurdów...z ceną na wstępie.

Według mnie w każdych dyskusjach przecenia się role HIDów w oślepianiu innych. Jeżeli chcecie żeby się w tym temacie coś zmieniło należy przyłożyć większą wagę do ustawienia świateł. Bardzo często mijam auta (najprawdopodobniej pokolizyjne), w których jedna lampa jest ustawiona znośnie, ale druga oświetla oczy innych i okno Pana Boga. I wcale HIDu tam nie ma a rażą jak ch... Zaczepisz takiego człowieka na CB to Ci powie, że wie i że zamierza niedługo coś z tym zrobić. Znając życie to poczeka do przeglądu, a jak zapomni to i następny rok zaczeka.

Uwierzcie mi że SKP zlokalizowane w miejscowościach gdzie psy dupami szczekają (a gębami pewnie srają) nie przykładają wielkiej wagi do ustawienia świateł. Swoją drogą jak pójdę na przegląd do Głowna to tam kręci lampą do góry ile fabryka dała (kiedyś mi nawet odbłyśnik z jabłek wyleciał) - czasami się zdarza że ktoś mignie. Następnego roku pojadę gdzie indziej i sprawdzi światła - "Kto Ci tak wysoko te światła ustawił? Nic dziwnego że migają!" I niby jedni i drudzy korzystają ze sprzętu, który ma dawać w przybliżeniu ten sam efekt końcowy...

P.s. Miał ktoś kiedyś przyjemność spotkać Pana policjanta jak jechał na HIDie włożonym w soczewkę przeciwmgłowego w MK IV (wiem że to też nie jest legalne i homologowane)? To wydaje mi się nie najgłupszym pomysłem w tej kwestii.



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

lampki i xenon

Post autor: miskieusz » ndz lis 10, 2013 14:20

krazorek pisze:Pana policjanta jak jechał na HIDie włożonym w soczewkę przeciwmgłowego w MK IV (wiem że to też nie jest legalne i homologowane)? To wydaje mi się nie najgłupszym pomysłem w tej kwestii.
jeden z kolegów od czarnej bory miał taki patent ale nie jako dzienne ani mijania tylko chyba lepsze przeciwmgłowe:p
niby patent nienajgorszy ale umówmy się, że przeciwmgłowe na pewno inaczej skupiają światło i inaczej świecą niż DRL czy też mijania:)
co do ustawienia... to jest największy problem jak mówisz, ale wydaje mi się, że ani skp ani kierowcy o to nie dbają. Ba, podejrzewam, że nawet się cieszą jak lampy świecą w korony drzew, bo przecież on wtedy więcej widzi!
co nie zmienia jednak faktu, że HID w zwykłej lampie nawet 'wyregulowany' będzie siał wszędzie, chyba, że polecisz z regulacją na maxa w dół ale wtedy po co w ogóle jakiekolwiek przeróbki na HID...



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

lampki i xenon

Post autor: DriverFR » ndz lis 10, 2013 14:48

miskieusz, W reflektorze bez przesłony nie ma opcji, żeby zamontować żarniki i nie razić nikogo. Amen


Obrazek
4motion

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

lampki i xenon

Post autor: Paviarotti » ndz lis 10, 2013 19:49

DriverFR, podpisuje się pod Twoimi słowami rekami i nogami :bigok: przesłona musi być.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości