Zmiana oświetlenia lampek na led

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

jagod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob sie 25, 2007 14:32
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: jagod » ndz paź 16, 2011 21:28

skaktus pisze:Wszystko ładnie, pięknie, tylko że foto robione na automacie i efekt nie jest "jednorodny" dla każdych warunków. W tym wypadku inaczej na foto i inaczej w rzeczywistości. Jak dla mnie barwa za zimna.
Musze cię zmartwić, foto robione nie na automacie, jak ci nie pasuje to zrobię foto przy dowolnym czasie otwarcie migawki i sobie zobaczysz



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: zimnylech » ndz paź 16, 2011 22:10

mi sie moja zimna barwa podoba i nie zamienilbym na zadna inna


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Majo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Majo87 » ndz paź 16, 2011 22:11

Przepraszam, ale podepnę siędo tematu :)
Mam nastpujce problemz, po wymianie żarówek wewnątrz auta na LEDowe, mianowicie:
1) żarówki nie świecą pełnym, jasnym światłem od razu kiedy wejdę do samochodu i muszę skorzystać z oświetlenia. Pełną jasność uzyskują dopiero po kilku minutach od uruchomienia silnika.
2) LEDy mają tendencję do "żarzenia" się, więc np. nie mogę ustawić opcji światła na takie, aby świeciło po otwarciu drzwi, gdyż jak wyjdę z samochodu i go zamknę, lampki wewnątrz się"żarzą".
Czy ktoś pomógłby mi rozwiązać ten problem?


Obrazek
Obrazek

Sprzedam intercooler z 1.9TDI

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » ndz paź 16, 2011 22:53

Majo87 pisze:Przepraszam, ale podepnę siędo tematu :)
Mam nastpujce problemz, po wymianie żarówek wewnątrz auta na LEDowe, mianowicie:
1) żarówki nie świecą pełnym, jasnym światłem od razu kiedy wejdę do samochodu i muszę skorzystać z oświetlenia. Pełną jasność uzyskują dopiero po kilku minutach od uruchomienia silnika.
2) LEDy mają tendencję do "żarzenia" się, więc np. nie mogę ustawić opcji światła na takie, aby świeciło po otwarciu drzwi, gdyż jak wyjdę z samochodu i go zamknę, lampki wewnątrz się"żarzą".
Czy ktoś pomógłby mi rozwiązać ten problem?
Jeśli chodzi o punkt pierwszy,to powiedz mi, czy żarówki te(masz na mysli żarówki ledowe oświetlenia wnętrza?) nabieraja jasności stopniowo czy "przeskakują" nagle na pełna jasność?
Punkt drugi-musisz w każdy punkt, w którym wstawiłeś żar.led wlutować(najlepiej) rezystor 390 Ohm 2Watt.Pamiętaj,że moc rezystora jest ważna,w przypadku zastosowania "słabszego" bedzie się grzał,co poskutkuje jego przepaleniem.

Aby była jasność :) ,kolega Majo87,nie ma oświetlenia led ode mnie :)



Awatar użytkownika
Majo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Majo87 » pn paź 17, 2011 11:06

tomnik pisze:
Majo87 pisze:Przepraszam, ale podepnę siędo tematu :)
Mam nastpujce problemz, po wymianie żarówek wewnątrz auta na LEDowe, mianowicie:
1) żarówki nie świecą pełnym, jasnym światłem od razu kiedy wejdę do samochodu i muszę skorzystać z oświetlenia. Pełną jasność uzyskują dopiero po kilku minutach od uruchomienia silnika.
2) LEDy mają tendencję do "żarzenia" się, więc np. nie mogę ustawić opcji światła na takie, aby świeciło po otwarciu drzwi, gdyż jak wyjdę z samochodu i go zamknę, lampki wewnątrz się"żarzą".
Czy ktoś pomógłby mi rozwiązać ten problem?
Jeśli chodzi o punkt pierwszy,to powiedz mi, czy żarówki te(masz na mysli żarówki ledowe oświetlenia wnętrza?) nabieraja jasności stopniowo czy "przeskakują" nagle na pełna jasność?
Punkt drugi-musisz w każdy punkt, w którym wstawiłeś żar.led wlutować(najlepiej) rezystor 390 Ohm 2Watt.Pamiętaj,że moc rezystora jest ważna,w przypadku zastosowania "słabszego" bedzie się grzał,co poskutkuje jego przepaleniem.

Aby była jasność :) ,kolega Majo87,nie ma oświetlenia led ode mnie :)
Żarówki "przekakują" od razu na pełną jasność. Jeśli chodzi o te rezystory to czy masz może zdjęcia, jak to powinno wyglądać? (lub ktoś inny czy posiada takie fotki?)


Obrazek
Obrazek

Sprzedam intercooler z 1.9TDI

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn paź 17, 2011 11:40

Majo87, idziesz do sklepu elektronicznego i prosisz o rezystor z daną wartością, żadnej głębszej filozofii tu nie ma...



Awatar użytkownika
Majo87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Majo87 » pn paź 17, 2011 11:51

Sata pisze:Majo87, idziesz do sklepu elektronicznego i prosisz o rezystor z daną wartością, żadnej głębszej filozofii tu nie ma...
Rozumiem, ale chciałbym zobaczyć jak to jest wlutowane. Jestem słaby z elektroniki i chciałem podpatrzeć, jak to jest zamontowane u Was.


Obrazek
Obrazek

Sprzedam intercooler z 1.9TDI

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » pn paź 17, 2011 18:38

Majo87 pisze:
Sata pisze:Majo87, idziesz do sklepu elektronicznego i prosisz o rezystor z daną wartością, żadnej głębszej filozofii tu nie ma...
Rozumiem, ale chciałbym zobaczyć jak to jest wlutowane. Jestem słaby z elektroniki i chciałem podpatrzeć, jak to jest zamontowane u Was.
Zakupiony rezystor musisz wlutować do miejsca-punktu elektrycznego,w które zainstalowałeś żarówkę ledową.Jest to połaczenie równoległe.
Jesli o to pytasz-w moich modułach realizowane jest to inaczej i opis tego, nie przyda Ci się.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » pn paź 17, 2011 20:35

Majo87, najlepiej kup przynajmniej 1 moduł od tomnika - wtedy będzie grało ;) wystarczy wlutować 1 rezystor przy jednej z żarówek



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » śr paź 19, 2011 01:16

Shmatan pisze:Majo87, najlepiej kup przynajmniej 1 moduł od tomnika - wtedy będzie grało ;) wystarczy wlutować 1 rezystor przy jednej z żarówek
Do prawidłowego działania lampek, w których zainstalowałeś żarówki led,kolego Majo 87,rezystor należy wlutować do każdej z nich.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » śr paź 19, 2011 08:13

Elektronik ze mnie żaden, ale kiedy wyjąłem wszystkie żarówki z przedniej lampki zostawiając żarówki LED z marketu w tylnych lampkach to lekko się świeciły, a gdy wsadziłem jeden z Twoich modułów na przód to przestaly ;) stąd moje przypuszczenia że 1 moduł załątwiłby sprawe - chyba że to u mnie był przypadek czy coś ;]

btw. zamówiłem kolejne moduły od tomnik'a - jak uzupełnie stan konta żeby zrobić przelew i dostane paczke to na pewno wrzuce pare fotek



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » śr paź 19, 2011 20:08

Shmatan pisze:Elektronik ze mnie żaden, ale kiedy wyjąłem wszystkie żarówki z przedniej lampki zostawiając żarówki LED z marketu w tylnych lampkach to lekko się świeciły, a gdy wsadziłem jeden z Twoich modułów na przód to przestaly ;) stąd moje przypuszczenia że 1 moduł załątwiłby sprawe - chyba że to u mnie był przypadek czy coś ;]

btw. zamówiłem kolejne moduły od tomnik'a - jak uzupełnie stan konta żeby zrobić przelew i dostane paczke to na pewno wrzuce pare fotek
Wszystko OK, ten zabieg z jednym rezystorem wlutowanym w jednej lampce, pomoże na żarzenie się żarówek led.Jest jeszcze jeden przypadek , w którym mozna przekonać się o niekompatybilności żarówek led - po wejściu do auta i zamknięciu drzwi,czekamy aż wszystkie lampki(z żar.led) zgasną,próbujemy włączyć,którąkolwiek lampkę(oczywiście tą bez wlutowanego rezystora)ręcznie-włącznikiem i okazuje sie ,że lampka nie zaświeci pełnym światłem.Właśnie dlatego do każdej z nich , w której założyliście "niekompatybilną" żarówkę led,trzeba wlutować rezystor.
Dedykowane moduły, o których pisałem w pełni wspópracują ze sterownikiem oświetlenia auta i opisana wyżej operacja, nie jest potrzebna.



rafalheba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 18:55
Lokalizacja: Piastów

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: rafalheba » czw paź 20, 2011 02:19

To i ja się wypowiem :)
W lipcu zakupiłem moduły LED-owe od tomnika, ale jakoś nie było czasu, żeby napisać coś na ten temat.
Mianowicie- do tej pory wszystko działa bez zarzutu (zarówno podświetlenie tablicy rejestracyjnej jak i postojówki) celowo o tym piszę, ponieważ czytałem, że ktoś się obawiał, że te akurat moduły świecą o wiele częściej i dłużej w związku z czym się pewnie przepalą. Nic takiego nie miało miejsca. Prawie 4 miesiące i działa wszystko bez zarzutu!!!
Kupcie jeden na próbę i zobaczcie sami !!!
Ja osobiście bardzo polecam.
Sam po zamontowaniu (tu pomógł mi tomnik i kolejny ukłon w Jego stronę) chodziłem specjalnie do garażu przez tydzień, otwierałem celowo auto i sprawdzałem jak to świeci (a świeci naprawdę super)- nie mogłem się nacieszyć :)
Mała rzecz a cieszy:):)

Pozdrawiam tomnik



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: iigAlisArr » czw paź 20, 2011 08:33

tomnik Masz w ofercie moduł do lampki podsufitki w Polo 6n2 ?
Obrazek

Zrobiłem zdjęcie z wymiarami [cm] - jest blaszka, która ogranicza wielkość modułu:

Obrazek


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości