Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Pr3z3s$
Na zawsze VAG
Na zawsze VAG
Posty: 158
Rejestracja: pt lip 01, 2011 08:26
Lokalizacja: SCI

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Pr3z3s$ » wt lut 12, 2013 11:34

Witam wszystkich.
Odświeżam temat z moim pytaniem.
W aucie posiadam czujnik deszczu jak zdecyduję na montaż sprysków lamp to przekaźnik 192 jest już przystosowany pod nie czy trzeba zmieniać? Jeżeli tak to na jaki numer, żeby hulały spryski i czujnik.
Pozdrawiam


GOLF IV 1.9TDI AHF Highline
Audi 80 B4 1.9TDI 1Z
Passat B5 FL 2.5TDI BDH

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: JacekB » wt lut 12, 2013 20:30

Przekaźnik od pompki spryskiwaczy jest wspólny z przekaźnikiem od wycieraczek i powinien mieć nr 378 dla wersji bez czujnika deszczu, lub nr 192 w wersji z czujnikiem deszczu. Będzie się odznaczał tym, że będzie dwa razy większy niż pozostałe, po prawej stronie listwy, na samym końcu.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pr3z3s$
Na zawsze VAG
Na zawsze VAG
Posty: 158
Rejestracja: pt lip 01, 2011 08:26
Lokalizacja: SCI

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Pr3z3s$ » wt lut 12, 2013 21:20

Czyli z tego co rozumiem to ten przekaźnik 192 będzie mi hulał z czujnikiem i spryskami lamp.


GOLF IV 1.9TDI AHF Highline
Audi 80 B4 1.9TDI 1Z
Passat B5 FL 2.5TDI BDH

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: JacekB » wt lut 12, 2013 21:27

Jak masz czujnik deszczu i chcesz mieć spryskiwacze reflektorów to musisz mieć 192
Ja nie masz czujnika i interesują Cię jedynie spryski to masz mieć 378.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Pr3z3s$
Na zawsze VAG
Na zawsze VAG
Posty: 158
Rejestracja: pt lip 01, 2011 08:26
Lokalizacja: SCI

Re:

Post autor: Pr3z3s$ » wt lut 12, 2013 21:38

Okej rozumiem, mam jeszcze jedno pytanie.
sebtdi pisze:=========================================================
uffffff mechanicznie gotowe. Teraz elektryka:
==========================================================
5. na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągamy go
6. w podstawce tego przekaźnika brakuje nam 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie oryginalne styki lub kombinować...
dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do wyłącznika świateł do styku numer 11
dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia
dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca numer 33
7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik numer 33 (20 Amper) także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej
8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).
9. Zakładamy bezpiecznik numer 33 o wartości 20 Amper
10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389.
=========================================================
Czy instrukcja kolegi sebtdi będzie pasowała też do tego przekaźnika 192 (chodzi mi numery pinów)?


GOLF IV 1.9TDI AHF Highline
Audi 80 B4 1.9TDI 1Z
Passat B5 FL 2.5TDI BDH

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: bosse » pt lut 15, 2013 10:39

Mam pytanie, jak sciagnac zaslepki spryskiwaczow reflektorow z zderzaka? boje sie ze urwie, moze mi ktos powiedzic jak je sciagnac bez skutkow ubocznych? :)



Awatar użytkownika
barto3130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob mar 03, 2012 15:50
Lokalizacja: Śląsk,Racibórz
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: barto3130 » pt lut 15, 2013 11:29

bosse pisze:Mam pytanie, jak sciagnac zaslepki spryskiwaczow reflektorow z zderzaka? boje sie ze urwie, moze mi ktos powiedzic jak je sciagnac bez skutkow ubocznych? :)
Ja to sciagam kompresorem :helm: odłaczasz wezyk ze zbiorniczka do niego kompresor i całosc sie podnosi i sciagasz bez problemu. :los2:


Moje padło http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=547887" onclick="window.open(this.href);return false;

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: bosse » pt lut 15, 2013 14:59

a bez kompressora tego nie sciagne? mieszkam na osiedlu i nie mam tu kompressora:) potrzebuje tylko sciagnac te zaslepki, nie ma tam jakis zatrzaskow czy cos? boje sie ze jak je energicznie wyciagne to moge cos urwac...



Awatar użytkownika
barto3130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob mar 03, 2012 15:50
Lokalizacja: Śląsk,Racibórz
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: barto3130 » pt lut 15, 2013 15:16

Jedz na stacje i po problemie z kompresorem.zaslepka wchodzi na dwa bolce ktore sa na sprysku.z kompresorem to taka wersja bezproblemowa.Chyba ze ktos ma inny patent.


Moje padło http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=547887" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Kamel » pt lut 15, 2013 16:01

bosse złap równomiernie za zaślepkę i pociągnij do oporu.
Jak już wysuniesz dyszę sprysku to od dołu trzymaj go palcami, a druga ręką wyczep zaślepkę z zaczepów.
Po odczepieniu zaślepki puszczasz dyszę sprysku, która się chowa.

Żeby zamontować zaślepkę to możesz próbować ją wciskać na schowanej dyszy sprysku lub też wziąć kawałek sznurka/przewodu, zaczepić o dyszę spryski i wyciągnąć ją.

Przy odrobinie wyczucia nic nie masz prawa urwać - robiłem to dziesiątki razy i nie potrzebowałem do tego żadnych specjalistycznych narzędzi :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: bosse » ndz lut 17, 2013 23:37

znowu mam kolejny problem:D

kazdy wie, ze w jednej dyszy sa tak jakby dwa spryski. Jeden pryska na dlugie swiatla a drugi na normalne (mijania) w wyniku tego spryskuje cala lampe. A moj problem jest taki, ze na swiatla dlugie pryska ok, lecz na normalne (mijania) blokuje je taki plastik na zaślepce foto: http://imageshack.us/photo/my-images/849/dscf2161i.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; nie wiem dlaczego sie to dzieje, wczesniej czegos takiego nie bylo. Myslalem, ze dysza zapchana czy cos, lecz bez zaslepki wszystko elegancko pryska.


Macie jakis pomysl co z tym zrobic? Myslalem zeby uciac ten kawalek plastiku ale chyba to glupi pomysl



Awatar użytkownika
riws
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 24, 2010 21:54
Lokalizacja: Zgorzelec

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: riws » wt kwie 02, 2013 11:18

Mam takie pytanie odnośnie spryskiwaczy i tutaj potrzebowałbym wypowiedzi osób posiadających oryginalny zderzak US, otóż kupiłem oryginalny zderzak od usa bez otworów na spryskiwacze, i pytanie czy będą pasować pod niego europejskie spryskiwacze wraz z belką chodzi mi czy nie będą wystawać bo zderzak jest nieco dłuższy. Pytanie odnoście zaślepek bo eu nie pasują kształtem do zderzaka czy występują takie do wersji us ?



Awatar użytkownika
riws
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr lis 24, 2010 21:54
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: riws » czw maja 16, 2013 10:17

Czy ktoś wie czy zaślepki od bory będa pasować pod zderzak us ? czy Trzeba rzeźbić w starych ?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Spryskiwacze reflektorów, uchwyty montażowe

Post autor: Skrzak » czw lip 24, 2014 10:28

Trochę z innej beczki ale tu pasuje.
Czy ten większy zbiornik na płyn - 5,5l może też być używany tylko ze standardową pompką pod spryski szyby, czy trzeba też drugą pompkę włożyć bo tam jakiś otwór jest?
Pytam, bo kompletuję graty pod xenon ale póki co chciałbym kupić ten większy zbiornik i odrazu zrobić z niego użytek bo często muszę dolewać płyn.
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2014 16:02 przez Skrzak, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości