[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: [mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » pn maja 16, 2011 21:12

skaktus pisze:Uważaj tylko bo część lamp ma wybite E4 i DRL a to już nie przejdzie.
co masz na myśli?


nie zamierzam ingerować w lampę, tym bardziej bawić się w wymiane ledów. po prostu chce w blendzie zrobić otwór i wkleić w niego lampy dzienne.


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » wt maja 17, 2011 09:12

DRL to nie homologacja tylko skrót.

Mając więc E4 i DRL to taka lampa ani jako postojowa ani jako dzienna...



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » wt maja 17, 2011 10:01

wyczytałem że na kloszu musi być E ilśtam (E4 akurat to holandia, polska ma E20 ale można jeździć w Polsce na lampach z innych krajów) i RL. nie wiem ile w tym pawdy


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » wt maja 17, 2011 17:59

E4 to Niemcy.

RL określa światła dzienne

A02 postojowe - niektóre dzienne mają obie homologacje

Moje dzienne mają 3 homologacje E, RL i A02 :P



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: ssarna1 » wt maja 17, 2011 18:13

Niemcy to E1.

Czyli twoje lampy mogą być wykorzystywane jako postoje i dzienne? :jezor: więc niebiescy nie mają ci prawa nic zrobić jak masz włączone te twoje "dziennopostojówki" razem z mijania?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » wt maja 17, 2011 21:12

W moim układzie na LM317 po włączeniu świateł mijania, dzienne przełączają się na "niski poziom", wtedy w jedną lampę idzie 10 mA, diody świecą minimalnym światłem i nie kolidują w nocy z światłami mijania, nie oślepiają itp.

Z homologacjami masz rację, mój błąd.

Przy homologacji A02 jest również wypisana moc lamp max - chyba coś koło 0,6W, nie jestem pewien.



mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: mira_s1987 » ndz paź 02, 2011 09:55

Witam wszystkich mam małą ciekawostkę co do świateł DRL, rzadko korzystam z tego forum i nie wiem czy to dobry temat, może to już jest :).

A więc chodzi o światła dzienne do MK3 a dokładniej ich podłączenie tak aby świeciły tylko po odpalenia auta :). (może to już gdzieś było) dodam że nie trzeba kupować żadnych modułów za 40 czy więcej zł, koszty to jakieś 5-10 zł zależy chyba że ma ktoś starego poloneza :D czy coś w tym stylu, gdyż potrzebny jest przekaźnik 5 PINOWY Z PINAMI 30, 85, 86, I TU NAJWAŻNIEJSZE 87 I 87a.

Światła dzienne należało by podłączyć (zasilanie) z przełącznika świateł jest tam przewód, na którym jest napięcie dopiero po przekręceniu kluczyka i nie ma napięcia gdy włączymy światła mijania (nie pamiętam jaki to pin w kostce przełącznika ale to najlepiej sobie sprawdzić próbówką np.)

Obrazek jest tylko orientacyjny dla pokazania pinów znalazłem gdzieś na stronie nie należy tak podłączać :)

Obrazek

Podłączenie przekaźnika:

pin 30 - podłączamy go do świateł dziennych

pin 87a i 86 - łączymy ze sobą i ciągniemy tu zasilanie (+) po stacyjce ten który pisałem wyżej od przełącznika świateł ( to jest istotne żeby światła dzienne gasły po włączeniu świateł mijania, przy jakimś innym + dzienne będą świeciły cały czas)

pin 85 - i tu jest cała zabawa ;) żeby nasze DRL świeciły się po zapaleniu silnika ciągniemy masę (-) od kontrolki ładowania u mnie to niebieski przewód prze alternatorze, ale żeby nie ciągnąć długiego przewodu to się wpiąłem do kostki przy skrzyni biegów idzie tam przewód od ładowania i od kontrolki.

I działa to tak. Po przekręceniu stacyjki nic się nie dzieje :) a po odpaleniu silnika włączają się dzienne, po przekręceniu przełącznika na światła mijania dzienne gasną a zaświecają się mijania.

Mam nadzieje że się komuś przyda, w razie pytań to na PW.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » ndz paź 02, 2011 14:35

Wystarczy układ na jednym przekaźniku - lampu podłączamy pod stacyjkę, dzięki temu świecą już po przekręceniu kluczyka ale jeszcze kiedy silnik nie jest odpalony. Mamy wtedy dobre światła postojowe. Podłączenie jest banalne. Jako wyłącznik można użyć zwykłego przekaźnika podłączonego pod światła postojowe. Maksymalna prostota i zero zabaw.



mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: mira_s1987 » ndz paź 02, 2011 22:48

Czytaj uważnie obrazek jest poglądowy żeby zobaczyć o które piny chodzi, robi się to na jednym przekaźniku. Tak można podłączyć tak jak piszesz ale to jest uciążliwe jak przekręcisz zapłon i już się świecą
i po co i w dodatku nie legalne jak masz lampy tylko RL lub DRL to nie postojówki i drugie dzienne według przepisów muszą się automatycznie gasić po włączeniu drogowych.

Rresztą nikogo do tego nie namawia wstawiłem opis że może się komuś przyda, jak ktoś by chciał podłączyć to tak jak ma być, po co kombinować z jakimiś dodatkowymi wyłącznikami.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Światła do jazdy dziennej w miejscu zaślepek

Post autor: skaktus » pn paź 03, 2011 16:35

To że się włączają po przekręceniu kluczyka traktuję bardziej jako zaletę, choćby oświetlenia w nocy terenu przed autem bez konieczności zapalania silnika.

Automatyczne wyłączenie świateł mijania realizuje się na tym samym przekaźniku. Wystarczy jeden przekaźnik z włączaniem świateł po kluczyku i wyłączaniem po włączeniu mijania.

DRL to nie homologacja. DRL to chiński wymysł celem zmylenia ludzi nie mających pojęcia co kupują. Prawidłowa homologacja to RL a DRL to jedynie skrót od Daytime Running Light.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości