[mk3] Projektory Hella

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 19, 2009 19:56

dygac, godne pochwały jest to, że sam znalazłeś interesujący Cię temat i nie zakładałeś nowego, z którego i tak zostałbyś pewnie odesłany do tematu, który wyszukałeś. Na pocieszenie powiem Ci też, że niemal zawsze z projektorami w paczce jest zworka, którą wpinasz w skrzynkę bezpieczników bodajże i ta operacja powoduje własnie to, że długie będą świecić z mijania.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn paź 19, 2009 20:02

carrion, pod warunkiem, że kupujesz nowe.

Dobra, myślę że temat został wyczerpany.Zaraz zacznie się niepotrzebny SPAM.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn paź 19, 2009 20:07

Rydzu pisze:carrion, pod warunkiem, że kupujesz nowe.
Oczywiście.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pn paź 19, 2009 22:14

dygac a co do Ciebie jedzie jesli to nie tajemnica? :) Hella czy TYC?



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » wt paź 20, 2009 00:36

Tical pisze:dygac a co do Ciebie jedzie jesli to nie tajemnica? :) Hella czy TYC?
jadą Helenki - z założonym już xenonen
nad TYCami też rozmyślałem ale jakoś nie dałem się przekonać, zawsze byłoby jakieś ale...

za dobre rady zrekompensuję się fotkami po odpaleniu zestawu :okej:


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt paź 20, 2009 05:48

dygac pisze:nad TYCami też rozmyślałem ale jakoś nie dałem się przekonać, zawsze byłoby jakieś ale...
Przyznaję, pierwsze projektory TYC, które miałem pozostawiały trochę do życzenia. Natomiast te, które nabyłem niedawno, są o niebo lepsze niż poprzednie i nie widzę powodów, by je dyskwalifikować. Różnicy pomiędzy nimi a Hella nie widzą, świecą świetnie. No ale ja wyszedłem z założenia, że skoro nie stać mnie na nowe projektorki Hella, to używki nie chcę. Dlatego wybrałem nowe TYC. Ale nieważne.
Czekamy zatem na fotki z nowymi ślepiami!



Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt paź 20, 2009 13:01

a próbował ktos do projektorów TYC wsadzić inne "lepsze" soczewki?
Ostatnio zmieniony wt paź 20, 2009 13:02 przez morfeusz86r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » wt paź 20, 2009 21:29

morfeusz86r pisze:a próbował ktos do projektorów TYC wsadzić inne "lepsze" soczewki?
Cały bubel TYCa tkwi s samym szkle soczewki, więc wystarczy tylko wymienić samą soczewkę(szkło)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt paź 20, 2009 22:14

hanti pisze:soczewkę(szkło)
troche jaśniej



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt paź 20, 2009 22:47

morfeusz86r pisze:a próbował ktos do projektorów TYC wsadzić inne "lepsze" soczewki?
Ja nie próbowałem. Pierwsze TYCi miały kiepskie soczewy, więc wsadziłem hida. Drugie świećą doskonale, więc takiej potrzeby nie mam. :bigok:



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » czw lis 12, 2009 22:32

Koledzy został mi tylko jeszcze jeden wybór, chodzi mianowicie o najlepszą żarówkę H3 do "długich"

Gdyby była jedna żarówka do wyboru to nie byłoby problemu :bigok: a tak musze wybrać dobą żarówkę z:

1. H3 Philips BlueVision (+50%więcej światła)
2. H3 Osram Night Breaker (+90%więcej światła +10%bielsze)
3. H3 Osram CoolBlue
4. H3 Hella Blue Light

Wszystkie oczywiście 12V 55W. Nie chciałbym się sugerować suchym tekstem w opisach - może ktoś z Was sprawdzał te żarówki na własnej skórze?


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw lis 12, 2009 23:56

dygac pisze:Koledzy został mi tylko jeszcze jeden wybór, chodzi mianowicie o najlepszą żarówkę H3 do "długich"

Gdyby była jedna żarówka do wyboru to nie byłoby problemu :bigok: a tak musze wybrać dobą żarówkę z:

1. H3 Philips BlueVision (+50%więcej światła)
2. H3 Osram Night Breaker (+90%więcej światła +10%bielsze)
3. H3 Osram CoolBlue
4. H3 Hella Blue Light

Wszystkie oczywiście 12V 55W. Nie chciałbym się sugerować suchym tekstem w opisach - może ktoś z Was sprawdzał te żarówki na własnej skórze?
Moje zdanie
1. Mialem. Swietne zaroweczki, barwa i natezenie swiatlo swietne, ale czy warto dawac tyle kasy za nie? Poza tym trwalosc...
2. Mialem. Na krotkich wytrzymaly 4 m-ce, na dlugich pewnie odpowiednio dluzej pozyja, bo na codzien nie jezdzi sie na dlugich. Swiatlo bardzo mocne i bardzo ladne (biale), wygrywaja z Blue Vision'em, jednak zdecydowanie nieoplacalne pod wzgledem trwalosci.
3. Nie mialem z nimi doswiadczen.
4. Z tymi takze brak doswiadczen.

Odrazu ze startu bym Ci polecil cos co sie wlasnie sprawdza u mnie w nowych Hellach mk4 look black na H7+H7 (i co sprawdzilo sie rowniez w wersji H1+H1), a konkretniej chodzi mi o Tungsram SportLight, ktory ma barwe swiatla jak Blue Vision i dodatkowo +50% w natezeniu swiatla, ale widze, ze Tungsram nie robi zarowek w wersji H3 :(

Tak patrze na ceny tych zarowek, wiec wydaje mi sie, ze najkorzystniej wypadaja Philipsy, bo ceny sa podobne tych wszystkich zarowek, Osram wg mnie odpada ze wzgledu na krotka zywotnosc, Hella...? Niby spec od oswietlenia a w sieci w roznych testach eksperci sie wypowiadali, ze po kims takim jak Hella spodziewali sie wiecej, oczywiscie wszystkie parametry ich zarowek byly jak najbardziej w normie, ale jednak konkurencja wypadala lepiej. Osram Cool Blue...niech ktos inny moze o nich cos powie, bo w testach wypadaly bardzo dobrze, ale jak z trwaloscia itd nie mam pojecia.

Takze ceny sa podobne, ja bym wybieral miedzy 1 a 2, jak duzo jezdzisz to moze lepiej wez Blue Vision, na dluzej starcza niz Osramy, jak nie to zaszalej i bierz Osram Nightbreaker, pieknie swieci, ciekawe ile Ci wytrzyma :)
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 00:07 przez Tical, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lis 13, 2009 08:29

dygac pisze:Osram CoolBlue
Na tym miałem okazję jeździć, moje projektory na nich pojechały do ludzi. Jasny biały kolor z niebieską poświatą. Od razu musisz zmieniać pozycyjne na coś mocniejszego bo normalna żarówka robi się żółta w porównaniu z nimi.
Pierwszy komplet na lampie H4 wytrzymał bardzo długo, potem kolejny komplet już troszkę krócej, ale i tak dobrze i długo świeciły.
dygac pisze:Philips BlueVision
Owszem świeciły bardzo ładnie, ale strasznie krótko. Tylko pozycyjne tego producenta dają radę.



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » pn lis 23, 2009 01:29

dzięki koledzy za rady :pub: wybiorę prawdopodobnie Night Breaker'y
i zgodnie z obietnicą wrzucam fotki z projektorkami na aucie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

i xenon po zmroku

Obrazek

niebawem zdjęcia z testów drogowych tylko najpierw wizyta u diagnosty na ustawienie świateł :bigok:


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości