Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

skalniak123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 03, 2012 19:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: skalniak123 » pn cze 11, 2012 13:21

W sumie macie rację :) Dziekuję za pomoc, na razie skupię się na renowacji uchwytów drzwi + konsoli głównej a potem się zobaczy :) :bigok: :bigok: a i w planach mam jeszcze okleić folią 3M black carbon DI-Noc lusterka :helm: :helm:



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Flassh » wt cze 12, 2012 20:44

Co do ramki na mieszek zmiany biegów mam tylko tą górną część chromowaną ori. Dołu niestety nie posiadam,a sama ramka bez spodu nie pasuje, inne mocowanie... :-(
Sam poszukuję skóry perforowanej (tej z dziurkami), żeby zmienić sobie mieszek.
skalniak123 pisze: a i w planach mam jeszcze okleić folią 3M black carbon DI-Noc lusterka :helm: :helm:
Co do folii, tak lusterka ok, znajomy ostatnio obklejał jeszcze grill i znaczek carbonem, jak będę miał wstawię zdjęcia.


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

skalniak123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 03, 2012 19:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: skalniak123 » śr cze 13, 2012 17:17

Kolego Flassh a powiedz mi czy dawałeś na sam koniec po lakierowaniu Boll'em (czarny mat) lakier bezbarwny (chyba chodzi o "klar"??) na te rączki??
Wiadomo że czasem zachaczy ktoś paznokciem o strukture malowaną (np.moja dziewczyna :hmm: ) i tu się boję że może szybko uchwyt nabrać rys :grrr:
Jak możesz to zapodaj tutaj fotki swoich odrestaurowanych uchwytów :)



Awatar użytkownika
Flassh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw cze 11, 2009 13:27
Lokalizacja: Lublin & Bełżyce
Kontakt:

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Flassh » śr cze 13, 2012 19:33

skalniak123 pisze:Kolego Flassh a powiedz mi czy dawałeś na sam koniec po lakierowaniu Boll'em (czarny mat) lakier bezbarwny (chyba chodzi o "klar"??) na te rączki??
Wiadomo że czasem zachaczy ktoś paznokciem o strukture malowaną (np.moja dziewczyna :hmm: ) i tu się boję że może szybko uchwyt nabrać rys :grrr:
Jak możesz to zapodaj tutaj fotki swoich odrestaurowanych uchwytów :)
Uchwytów jeszcze nie robiłem. Kiedyś mi je znajomy pomalował ale mam trochę za ciemny kolor. Pomalował tylko sprayem (orginalny VW) na odtłuszczony i zeszlifowany plastik i wytrzymało to ok. pół roku, teraz widać lekkie zadrapania i wycieranie się farby.
Będę to robił teraz w kolorze odpowiednim i raczej zastosuję bezbarwny, żeby struktura była mocniejsza. Tylko, że wydaje mi się, że jak damy czarny mat i na to bezbarwny to się będzie błyszczeć... :kac:


Radiowa strona miasta, kanał 19,23,35 AM.
73!

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: truckman » czw cze 14, 2012 07:02

Bezbarwny mat naloz


Obrazek

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Dj Darecki » czw cze 14, 2012 11:39

Moje wypociny :)

folia 3M

Obrazek Obrazek

PozdrO


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

skalniak123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw maja 03, 2012 19:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: skalniak123 » ndz cze 17, 2012 13:40

Witam !!
Wczoraj ze względu na to że była sobota więc miałem więcej wolnego czasu i mogłem zabrać się za regenerację plastików. :bigok:
Na razie zrobiłem 3 uchwyty od drzwi (pasażer przód + 2 z tyłu). Jako że w kwestii lakierowania plastiku jestem nowicjusz, dlatego stwierdzam iż zajęło mi to trochę czasu (Najwięcej przygotowanie do malowania). Mój sposób składał się z dwóch metod które zostały tutaj opisane wcześniej. :bajer:
Po kolei:
1. Zdzieranie gumy nożykiem do tapet
2. Czyszczenie/szorowanie gąbką do czyszczenia naczyń (szorstką warstwą) + CIF
3. Polerowanie papierem ściernym 240, 400, 1000
4. Odtłuszczanie (dokładne!!) Benzyną ekstrakcyjną
5. Malowanie lakierem strukturalnym do plastiku czarny mat firmy BOLL (niestety pomyliłem się w sklepie i kupiłem strukturalny zamiast do zderzaków plastikowych :banghead: )

Efekt końcowy jest jak na razie jest bardzo pozytywny i zadowalający dla mnie, chociaż wygląd uchwytów jest teraz tak jakby bardziej chropowaty, coś ala plastik podszybia :helm: :helm:
Jeśli chodzi o konsole od szyb (przy kierowcy) i konsole z radiem i klimą zamierzam malować w następną sobotę tym samym sposobem jednak BOLL'em do zderzaków czarny mat :hmm: :hmm:



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Lampart » wt sie 07, 2012 10:54

wczorajsze pucowanie popiołki z tyłu- w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej- można się przejrzeć!!!

http://zapodaj.net/8df8f6937a0b0.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/f937f062ca21f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/1e9b84da8caec.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/5580e48a094ca.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i mały modzik zegarów
http://zapodaj.net/7c093bb4b5593.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

men123452
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 12:49

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: men123452 » czw wrz 06, 2012 18:16

Witam
Przeczytałem cały temat i w sumie odp na moje pytanie nie znalazłem. Wszyscy malują te plastiki gdzie była guma. Ja chcę dodatkowo pomalować pozostałe plastiki (schowek, tunel środkowy, plastiki pod kierownicą). Licząc na fajny efekt zakupiłem Plastidip (guma w spreju) jednak wyszła z tego totalna klapa. Po pomalowaniu wyglądało rewelacyjnie dopóki nie zacząłem tego montować. Przy każdym dotknięciu o inny plastik albo coś guma się zdzierała (jak by się nie trzymała plastiku. Każdy poleca inny specyfik. Chciałem się dowiedzieć jaki będzie najlepszy aby uzyskać trwały efekt (który nie zniszczy się już przy zakładaniu). Specyfiki które udało mi się wyczytać to:
1. BOLL Lakier strukturalny do plastików
2. BOLL Lakier do zderzaków plastikowych
3. MOTIP LAKIER DO MALOW. SKÓRY VINYLU vinyl
4. STRUKTURA DO TWORZYW CZARNA MOTIP COLORMATIC
5. Może jeszcze coś innego ??
Chciałbym uzyskać matowy efekt. Sam już nie wiem który z tych specyfików był by najlepszy. Z góry dzięki za pomoc bo po przygodzie z tą gumą mam już tego kompletnie dosyć ale chciałem dać sobie i plastikom ostatnią szansę :)



bakonfs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:00
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: bakonfs » czw wrz 06, 2012 19:30

Kup zwykły podkład do plastików i boll lakier do zderzaków wcześniej odtłuść to bardzo dobrze.Nakładaj podkład 3-krotnie,lakier również,daj temu wyschnąć 24h i montuj.



men123452
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 12:49

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: men123452 » czw wrz 06, 2012 20:01

a w jakich odstępach pomiędzy warstwami ? 30 min wystarczy ?



bakonfs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:00
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: bakonfs » czw wrz 06, 2012 20:14

Podkład co 15-20 minut,lakier już dłużej,sam będziesz widział jak schnie,zależy gdzie będziesz malował te plastiki...W ciągu dnia jest jeszcze ciepło,wiec raczej szybko powinno schnąć.I oczywiście nakładaj stosunkowo cienkie warstwy,żebyś nie narobił sobie bałaganu,w miedzy czasie pod dobrym światłem będziesz widział czy są jeszcze prześwity i maluj kolejno warstwy,aż efekt Cię zadowoli,pozdrawiam.



men123452
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 12:49

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: men123452 » czw wrz 06, 2012 20:32

Dzięki za info. Jutro będę walczył jednak tym razem systematycznie ;p najpierw 1 plastik a nie jak ostatnio hurtowo wszystkie pomalowałem no i wyszło jak wyszło ;p



bakonfs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:00
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: bakonfs » czw wrz 06, 2012 20:57

men123452 pisze:Dzięki za info. Jutro będę walczył jednak tym razem systematycznie ;p najpierw 1 plastik a nie jak ostatnio hurtowo wszystkie pomalowałem no i wyszło jak wyszło ;p


Tzn.możesz i hurtowo malować wszystkie na raz,ale daj sobie czas i rób to w odstępach czasowych i przede wszystkim nie montuj na w pół wilgotnych:)Powodzenia :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości