A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pn sie 24, 2009 22:41

duzy_przemo, do recznej polerki??a nie zostaną po tym rysy??kiedyś próbowałem recznie to gorzej sobie furkę porysowałem:/na kolorze jaki mam w golfie nawet najmniejszą ryske widać wiec strach coś samemu robić :crazy:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt sie 25, 2009 12:55

Balugass, Po tej paście nie zostają żadne rysy, oczywiście jeśli porządnie przyłożysz się do polerki.



yogi_zg
...
...
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 13, 2009 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: yogi_zg » wt wrz 01, 2009 22:20

Witam. Wczoraj rozgrzebałem mojego golfika i zaczynam go lakierowac.
1. Poszpachlowałem wszystkie nierówności
2. ztarłem 80 pozniej 220
3.zapodkładowałem 3x
4. bede jutro kładł baze i klar

moje pytanie wiaże sie z tym jak zrobic żeby nie było widac róznicy kolorów? Jak wycieniowac element ? Czym zasłonic / okleic całe auto aby nie przypruszyc go ?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt wrz 04, 2009 15:02

akcja zima czyli walka z parchami na razie zdarcie lakieru,jutro czyszczenie wytrawianie,zadek po oczyszczeniu potraktowałem bitexem

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek [URL=http://g.imageshack.us/img515

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

i tyłek po robocie została mi tylko jeszcze lewa strona położenie klaru i lakieru
podkład

Obrazek

po malowaniu lakierem

Obrazek

i jeszcze świeży klar

Obrazek



qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » pt wrz 25, 2009 23:06

Witam
Jakiego papieru ściernego używaliście do usuwania rdzy ?
Czy szpachla wyschnie przy obecnych temperaturach ?
I jak to w końcu jest ze zrobieniem metalika wystarczy bezbarwnym prysnąć po lakierowaniu ?
Po zgrubnym szpachlowaniu ściera się warstwę od razu papierem wodnym i później jeszcze raz dokłada szpachlę czy jak jest równo to nie trzeba ?

Dzięki z góry za odpowiedź !



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » sob wrz 26, 2009 01:44

qmalin21 pisze:Jakiego papieru ściernego używaliście do usuwania rdzy ?
Wedle uznania. Wszystko zależy ile rdzy i na jakiej powierzchni.
qmalin21 pisze:Czy szpachla wyschnie przy obecnych temperaturach ?
Jasne - zostaw ją na noc najlepiej.
qmalin21 pisze:I jak to w końcu jest ze zrobieniem metalika wystarczy bezbarwnym prysnąć po lakierowaniu ?
,,Metalik" jest zawarty w bazie (kolorze), czyli nakładasz bazę (z metalikiem) na podkład, a na to klar (bezbarwny).
qmalin21 pisze:Po zgrubnym szpachlowaniu ściera się warstwę od razu papierem wodnym i później jeszcze raz dokłada szpachlę czy jak jest równo to nie trzeba ?
Papierów wodnych się już raczej nie używa, choć domowymi sposobami bez szlifierki oscylacyjnej robienie wodnym jest łatwiejsze. A więc po szpachlowaniu i dobrym wyschnięciu szpachli musisz ją dotrzeć do zamierzonego kształtu elementu. Jeśli pozostaną jakieś pory czy też dotrzesz za mocno to niestety musisz znów nałożyć troszkę szpachli i powtórzyć wszystko. Jeśli natomiast zostaną Ci minimalne dziurki to możesz użyć szpachli wykończającej i tylko nanieść ją minimalnie na te miejsca i jeszcze raz lekko dotrzeć. A jak jest od razu równo to oczywiście nie trzeba.

:bigok:


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob wrz 26, 2009 11:19

Przez ile moze być połozony podkład. Zapodkładowałem niektóre elementy 3 warstwy , niestety golf uległ awarii i stoi.Nie wiem czy zdaze polakierowac bo jest juz coraz zimniej . Czy mozna lakierowac w zwykłym blaszanym garaży ( takim za 1000 zł sama blacha) prze temperaturze 15 stopni



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » sob wrz 26, 2009 15:51

krxychu, trochę do d.... po jeśli podkład złapał wilgoci to element pod spodem zacznie rdzewieć. Nie kładziesz powłoki w systemie mokro/mokro więc nie masz co się martwić o czas jaki minął od położenia podkładu do aplikacji warstwy finalnej. Zmatuj to co masz i kładź kolor.
Co do temperatury to optymalna to tzw temp pokojowa 20-21 stopni.
Przy 15 może być problem z schnięciem, bezbarwny może nie doschnąć, ogólnie cała powłoka może zgazować jeśli nie doschnie. Dlatego przed lakierowaniem i w czasie suszenia dogrzej budę jakość falerką. TYLKO NIE OTWARTYM OGNIEM bo wszystko może wywalić w kosmos>



qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » sob wrz 26, 2009 17:12

Dzięki za odpowiedź
Ile musi schnąć lakier i czy można przyspieszyć schnięcie przez ogrzewanie elementu farelką. Nie mam garażu także wszystkie pracę będę zmuszony robić na świeżym powietrzu na podwórku.

[ Dodano: 26 Wrz 2009 17:33 ]
Wie ktoś może jak zdjąć sierpy na nadkola ? W jaki sposób są mocowane Golf III



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » sob wrz 26, 2009 19:35

qmalin21 pisze:Dzięki za odpowiedź
Ile musi schnąć lakier
Każdy producent określa czas schnięcia produktu przy danej temp. info. znajdziesz na opakowaniu
qmalin21 pisze: czy można przyspieszyć schnięcie przez ogrzewanie elementu farelką
NIE !!! nie rób takich akcji bo narobisz syfu. Musiałbyś wygrzać cały element tak jak to się dzieje w przypadku komory lakierniczej. Falerką nie dasz radu część dosuszysz drugą nie i wyjdzie kupa
qmalin21 pisze:Nie mam garażu także wszystkie pracę będę zmuszony robić na świeżym powietrzu na podwórku.
Odradzam na powłoce napada syfu i innych takich. Element pokryje się wilgocią z powietrza i zrobi się kupa.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz wrz 27, 2009 08:10

qmalin21 pisze:Wie ktoś może jak zdjąć sierpy na nadkola ? W jaki sposób są mocowane Golf III
są przykręcone lub przynitowane do rantu błotnika, no chyba że ktoś je jeszcze poprzyklejał :goof:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 27, 2009 08:11 przez misiek, łącznie zmieniany 2 razy.


:-k ...

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Cortanin nic nie daje na dłuższą metę.

Post autor: Fucker » ndz wrz 27, 2009 10:35

Tego specyfiku najlepiej w ogóle nie używać. Są dużo lepsze sposoby.



qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » ndz wrz 27, 2009 15:40

Misiek II jeździł z wytrawiaczem i nic mu nie było także chyba nic sie nie stanie będę rano robił że wieczora będzie schnąc



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz wrz 27, 2009 16:01

Fucker pisze:Tego specyfiku najlepiej w ogóle nie używać. Są dużo lepsze sposoby.
tak to każdy może napisać, skoro znasz "lepsze" sposoby to podaj je a nie tylko tyle co napisałeś

[ Dodano: 09-09-27, 16:02 ]
Cortanin nic nie daje na dłuższą metę.
zdaje się nie wiesz do czego służy cortanin i inne tego typu środki


:-k ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości