Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: macabra_ » czw mar 01, 2012 20:53

wystarczy podważyć, od góry albo od dołu po wyciągnięciu zaślepki gniazda OBD, chociaż od góry znacznie łatwiej. odrobina wyczucia i tam naprawdę nie da się nic połamać



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw mar 01, 2012 21:18

dobra dzięki! Jutro się za to zabiorę, i będzie git!


ps. ale pokręteł nie trzeba demontować przy okazji?



Awatar użytkownika
bartas20
_
_
Posty: 1384
Rejestracja: sob lis 14, 2009 18:44
Lokalizacja: PUŁTUSK
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: bartas20 » czw mar 01, 2012 21:23

nie trzeba. tak jak macabra_, pisał podważysz i wyjdzie bez problemu.


Obrazek

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw mar 01, 2012 22:05

Dobra, jeszcze jedno pytanie :bajer:

Czym polecacie to wypolerować? Pasta tempo będzie dobra? http://allegro.pl/k2-tempo-120-g-pasta- ... 19371.html" onclick="window.open(this.href);return false; ta będzie git jak zamówię? ?? Lub coś innego polecacie/lepszego?


aha, i jak to jest z tymi pastami, po nałożeniu i wypolerowaniu czuć że ta pasta na tym jest jak się dotnie ręką?? Można to później przecierać wilgotnymi szmatkami? Bo ktoś tu pisał, że jakby się zrobiło rączki od drzwi, to deszcz mógłby zepsuć efekt.



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: macabra_ » czw mar 01, 2012 23:18

a nie lepiej zamiast zamawiać z allegro przejechać się do pierwszego lepszego sklepu/marketu, wybrać coś i kupić? każda pasta polerska da taki sam efekt...

co to znaczy "pasta na tym jest" ? :crazy: pasta polerska służy (jak sama nazwa wskazuje) do polerowania a nie zabezpieczania polerowanej powierzchni... od tego są inne preparaty, wszelkie plaki, sonax'y itp. Ja u siebie wypolerowane rączki przetarłem pierwszym lepszym preparatem jaki miałem w garażu do konserwacji plastików i mimo deszczu czy śniegu efekt jest taki sam bez zmian.



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: pawello900 » czw mar 01, 2012 23:22

Joło, wystarczy podwadzic i z wyczuciem wyciagnac. Osobiscie mam climatronic ale kolega tak robil i jest ok :bigok: . Jesli sie juz decydujesz zdemontowac plastiki i wyczyscic z gumy to moze warto je czyms okleic??? nie myslales o tej opcji? napewno był by to efekt długotrwały i przyjemny dla oka :bajer: sa na allegro dostępne folie 3M np. carbon lub imitacja aluminium gdzie miałbyś efekt jak w R32 :grin: jesli jednak byś chciał pomalowac to najlepszym rozwiazaniem wydaje sie byc lakier firmy BOLL do plastiku http://www.nokaut.pl/szukaj/motoryzacja ... 400ml.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja jeszcze na to położył bym lakier bezbarwny dla utrwalenia efektu :food: jak juz sie na cos zdecydujesz i zrobisz jakies kroki ku temu to wrzuc zdjecia jak wyszło...



Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » czw mar 01, 2012 23:38

dobra, dzięki za wszystkie rady, jutro mam wolne to się za to zabiorę. Faktycznie przejadę się do jakiegoś sklepu samochodowego i kupię jakąś tą pastę, nie będę zamawiać. pawello900, zostanę chyba przy tej opcji, a jak się zdecyduję wymontować cała tą środkową półkę, to wtedy elegancko jakaś farbą to zrobię. Jak mi się uda do zrobię fotorelację z przebiegu prac hehe Zrobić chcę, 1. ten plastik od pokręteł 2. rączki od drzwi, 3. popielniczkę z tyłu. Tylko te elementy są zdarte.


a tak btw, to ja nie wiem, co konstruktorzy tych aut, chcieli osiągnąć, pokrywając plastiki tą paskudną gumą, przecież to wystarczy lekko paznokciem przejechać i już syf,...



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: truckman » czw mar 01, 2012 23:43

Joło, pisałem ci na PW co zrób jak masz jeden element uszkodzony.


Obrazek

Joło
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 29, 2012 17:25

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Joło » pt mar 02, 2012 20:27

No i po robocie :D Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Co prawda z 3 godziny mi to zajęło, ale kurde, całkiem inaczej auto wygląda. Niestety nie zrobiłem fotek, ale uwierzcie. mi na słowo wyszło wzorowo. Jak się cieplej zrobi, to chyba rozkręcę wszystkie te pozostałe plastiki, i robię całość na glanc!


Dzięki wielkie, to forum chyba stanie się teraz moim ulubionym :D



Awatar użytkownika
korgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 03, 2011 20:44
Lokalizacja: Poznań

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: korgolf » wt mar 06, 2012 04:23

Nie wiem czy ktoś już pisał o tym. Ale ja jutro zabieram się za plastiki i nie będzie to farba ani spray. Kupiłem klej tapicerski i materiał = okleje je materiałem a konkretnie szachownica :)



Awatar użytkownika
Włodary88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Włodary88 » wt mar 06, 2012 13:10

ja mam ten plastik przy lewarku zmiany biegów oklejony czerwoną skórą :) polecam wspomagać się opalarką żeby wszystko ładnie przylegało :bajer:


Obrazek
Jesteś z Płocka lub okolic koniecznie zajrzyj!!
Sprzedam : SCHOWEK (BOX) CD FISCHER VW GOLF 4 BORA PASSAT B5

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Lampart » wt mar 06, 2012 19:38

witam dziś jakoś natchnęło mnie zdemontowałem popielniczkę przy lewarku biegów - rozebrałem pod gorącą wodą i szczotkowałem szczotką do mycia rąk, efekt- guma zeszła całość pastą tempo( uwaga zmienia nazwę na turbo) prze-pastowałem i jest fajnie ładnie wygląda, jak tylko będzie około 15 stopni na dworze biorę się za plastik do okola lewarka zmiany biegów , ramki nad radiem oraz dwa słupki konsoli centralnej ( te boczne)


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: rafal0325 » wt mar 06, 2012 22:08

Lampart pisze:witam dziś jakoś natchnęło mnie zdemontowałem popielniczkę przy lewarku biegów - rozebrałem pod gorącą wodą i szczotkowałem szczotką do mycia rąk, efekt- guma zeszła całość pastą tempo( uwaga zmienia nazwę na turbo) prze-pastowałem i jest fajnie ładnie wygląda, jak tylko będzie około 15 stopni na dworze biorę się za plastik do okola lewarka zmiany biegów , ramki nad radiem oraz dwa słupki konsoli centralnej ( te boczne)
Daj jakąś fotkę,ja dziś walczyłem z tunelem tym od lewarka,drapałem to nożem i drobnym papierem ściernym,no i bede malował w czarny mat.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Lampart » śr mar 07, 2012 19:16

Rafał na razie nie mam foto bo aparat jest u kobity. Jak zdemontowałeś tunel? te 4 śruby które są po obu bokach czy jeszcze coś trzeba odkręcić? bo przymierzam się do oczyszczenia tego - mam plan zdemontować umyć w wannie potem suszarką ( boję się opalarką) a potem mam takie małe kwadraty plastikowe po prostu zeskrobać- nie robi się tym rys. Podgrzana guma lepiej schodzi


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości