Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: markus420 » pn lip 02, 2012 12:46

Dzięki za podpowiedzi, jednakże 300- 400 zeta to za dużo
skaktus pisze:Chciałem je przetestować, ale jak firma Vertex, dystrybutor NSSC dowiedziała się że to JA je chcę kupić (krytyk ich lamp) odmówiła mi wysyłki
Zauważyłem, że nie darzysz ich sympatią. Jednakże zaryzykuję, jest gwarancja więc najwyżej będę je odsyłać od czasu do czasu. Kwestia jeszcze wpasowania w kratkę. Jak pisałeś
skaktus pisze:Pamiętaj też że te lampy nie pasują do bory itp - mają one bardzo duży łuk i wyglądają w tego typu autach śmiesznie
to czy faktycznie je przymierzałeś? Czy ewentualnie ktoś próbował je wpasować ? Przyrównywałem je do mojej kratki i według mnie nie wygląda to
skaktus pisze:śmiesznie
rzecz jasna kwesia gustu.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn lip 02, 2012 14:17

300 czy to 400 zł to sporo, ale montujesz i jedziesz, reszta cie nie obchodzi. Już widzę twój uśmiech na twarzy (taki sam pewnie jak u mnie 2 lata temu) kiedy to ściągasz dzienne bo tak sieją po eterze że CB i radio jest nie do używania, a tak miałem z Vertexami/NSSC. Do tego miałem problem z parowaniem, pękającymi kloszami, rdzewiejącym mocowaniem...podziękowałem

HP523 Widziałem te lampy w akcji i nawet zmacałem - świecą ładnie, ale ich jasność jest niższa od produktów MyCarr i Philipsa, jednak mam nadzieje że tobie będą odpowiadać.

Co do lamp i ich kształtu - uwierz mi, pasować do bory nie będą. Podejdź sobie do nowego Seata Leona i zobacz jaki on ma łuk przy kratce halogenu, taki sam łuk mają te lampy.

Tutaj masz je w leonie:

Obrazek

Tutaj popatrz jak wygląda kratka w borze:

Obrazek

A jaki łuk ma lampa:
Obrazek

Lampa musi być ustawiona pod łukiem / kątem jak na foto powyżej, inaczej będzie świeciła na boki i nie będzie widoczna, więc jedyne ustawienie poprawne w kratce jest taie jak na ostatniej fotografii, a to w 100% nie będzie pasować do kratki z bory.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: markus420 » pn lip 02, 2012 16:53

Kurcze, powiem szczerze, że myślałem, skoro lampa ma lustro wewnątrz to świeci i tak światłem odbitym. Więc nie powinno mieć za bardzo znaczenie kąt ustawienia :banghead: . Ja chciałem je ustawić mniej więcej tak Obrazek Wobec powyższego faktycznie nici z wpasowania ich w moje kratki. No nic trudno będę szukał dalej. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » pn lip 02, 2012 19:35

Zauważ że w twoim ustawieniu, diody są zamontowane pod takim kontem / w lampie lewej oraz \ w lampie prawej, więc nie świecą do przodu tylko do środka.

Zrobiłem ci małe paintowanie: - czerwona linia - ustawienie diod w twoim montażu, linia niebieska - kierunek w którym zaświeca lampy.


Obrazek



W twoim wypadku, fajnie pasują philipsy 5 i 8 led lub coś okrągłego.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: markus420 » wt lip 03, 2012 13:20

Teraz już wszystko jasne. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi! :kufel:
Zapytam jeszcze czy philipsy używane takie np jak tuhttp://allegro.pl/daylight-swiatla-dzie ... 24922.html zdały by egzamin, czy już nie warto sie nimi interesować? Ze względu na wypalenie lub inne rzeczy eksploatacyjne?
Ostatnio zmieniony wt lip 03, 2012 13:25 przez markus420, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kiniu1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw gru 29, 2011 14:37
Lokalizacja: KN/KTT

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: Kiniu1 » wt lip 03, 2012 13:22

Tak u mnie wyglądają Philips Day Light 4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Mój Borewicz >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=453579" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: czarekcw » wt lip 03, 2012 13:40

Kiniu1, a jak to świeci na żywo?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: daniel23584 » wt lip 03, 2012 15:27

Właśnie jak to świeci? Zastanawiam się nad takimi lampkami... one zapalaja się dopiero po uruchomieniu silnika a nie od razu po przekręceniu stacyjki?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: skaktus » wt lip 03, 2012 18:12

Ludziska, było...

Lampy te startują po odpaleniu silnik - mają automatyczny starter.

Świecą mocno i na biało, pod warunkiem że zamontujemy je równolegle do linii zderzaka a nie świecące na bok itp.



Awatar użytkownika
Kiniu1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw gru 29, 2011 14:37
Lokalizacja: KN/KTT

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: Kiniu1 » wt lip 03, 2012 20:04

Fotki może tak nie oddają efektu ale świecą białym zimnym światłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Mój Borewicz >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=453579" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: czarekcw » wt lip 03, 2012 21:39

skaktus, foty z załączonymi Philipsami 4 led nie widziałem, zobaczyłem i już wiem jakie kupię (tzn te Philipsy) ;) .


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: markus420 » sob lip 21, 2012 13:24

Pomimo szczerych chęci, musiałem się zdecydować na tańsze zamienniki Philipsów, jednakże biorąc walory estetyczne nie ma chyba co żałować. Nawet jeśli jakościowo odstają to cena jednak o połowę niższa. Gwarancja 2 lata. Także na razie będą. Potem może fundusze pozwolą na oryginały, które może w między czasie stanieją :grin:Obrazek



cyklopr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 28, 2012 23:32

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: cyklopr » ndz lip 29, 2012 00:08

Witam, od niedawna mam golfa, chciałbym też zamontować światła do jazdy dziennej. Twoje ładnie się prezentują. Mógłbyś podać jaki to producent-model/cena oraz jeśli sam montowałeś to jak jest to skomplikowane i czy lepiej warto to oddać do jakiegoś warsztatu specjalizującego się w tym.

ps. jeśli montowałeś samodzielnie bym był wdzięczny za krótko wypunktowany opis



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Parę pytań o światła do jazdy dziennej

Post autor: markus420 » ndz lip 29, 2012 09:39

cyklopr, nie ma sensu ponownie pisać tego co już jest. Wszystko masz opisane tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... y+dziennej, łącznie z podłączeniem. jedyna różnica, że ja wyciąłem łącznik pionowy kratki żeby móc włożyć dłuższe światełka. Bez problemu można montować samemu. Model nssc 504hp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości