[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: skaktus » sob sty 29, 2011 15:34

Tical pisze:Chcialem tylko zaznaczyc, ze jednak trwalosc Philipsa w moim przypadku wypadla lepiej niz chociazby Tungsram.
Nie mowie, ze tak bedzie u kazdego :)
krissTS, a co do powrotu do ori lamp, czy uzywki Hella czy nowe TYC to ...hmmm. no nie wiem, mialbym dylemat, ale chyba wolalbym poczukac uzywek Helli w dobrym stanie, bo za 150-200zl to juz naprawde dobre uzywki sie kupi.
Ale to tylko i wylacznie moje zdanie.
Co do trwałości - Philips Premium to to samo co Tungsram Megalight Plus - czyli lekko podkręcone i obie są wręcz "niezniszczalne".

Tungsram +90% to to samo co X-Treme. W takich zespołach powinno się je porównywać. X-Treme lecą b.szybko tak samo jak inne żarówki (Tungsram +90% ) które są podkręcane itp.

Reflektory - ja bym wolał nowego TYCa, którego komplet na H1 kosztuje około 140 zł. Kilka osób z forum już ma i są zachwyceni.



Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: krissTS » sob sty 29, 2011 16:05

Panowie im dalej w temat tym mam większy problem co zrobić :crazy: Zaczne od przekaźników a jak to nie pomoże będe sie musiał zastanowić czy pakować znowu kase na nowe lampy czy powrócić do ori i szukać używek lub nowych TYC.


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: skaktus » sob sty 29, 2011 17:03

To zależy na co masz parcie. Jak na jakość świecenia to wiadomo - przekaźnik + nowe żarówki + porządne reflektory, nie koniecznie nowe, aby ich stan był idealny. Pisałeś że obecnie masz BlueVision, poczytaj o nich testy. Wcale nie były takie super dobre.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: Tical » sob sty 29, 2011 17:30

skaktus, Philips XXX to nie to samo co Tungsram XXX, bez przesady. Gdyby to bylo to samo to napewno by nie kosztowalo ponad 2x mniej.
Mozna mowic potocznie, ze to "to samo", ale nie uogolniaj.
Sam uzywalem Tungsrama i zlego slowa o nich powiedziec nie moge, poza tym, ze trzymaly troche krocej i jakby nie bylo jednak odpowiednik Blue Vision-a, Tungsram SportLight, dawal swiatlo bledsze, zimniejsze niz Blue Vision, bardziej trupie :)
A poza tym to za taka cene wiecej wymagac nie mozna.

krissTS, zaloz przekazniki i zobacz ile to da. Masz BlueVision, wiec te zarowki tez bardzo fajnie swieca, na mokrym gorzej od zwyklych, ale uzywalem ich i podobalo mi sie ich swiatlo.
Napewno w Twoim przypadku wlasnie przekazniki dadza najwiecej, a pozniej zobaczysz czy Ci pasi i zdecydujesz czy styka czy nie :bajer:



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: red_devil25 » sob sty 29, 2011 23:09

i pozbadz sie lamp Depo bo to syf-mialem w mk3 tydzien depo powerlook nowki -syf totalny,gorzej swiecily niz orginal.Co do philips xtreme i tungsram megalight+90%-bede bronil zdania skaktus'a -swieca porownywalnie ,a roznica w cenie duza.Mam nadal orginal hella na h1+h1 i te zarowki +przekazniki jest duzy postep niz bez przekaznikow i zwykle zarowki.Czekam przy okazji na opinie tych co maja TYC zamiennik orginalu h1+h1 jak swieci w porowaniu z orginalna hella h1+h1 zamontowana fabrycznie uzywana do momentu wymiany na wspomniany TYC.Dowiedzialem sie ,ze to najlepszy zamiennik orginalu ,a teraz czekam przy okazji na opinie tych co je wsadzili zamiast zmeczonych orginalnych helli.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

[mk3] Hella czy In pro - jakość świecenia

Post autor: krissTS » ndz sty 30, 2011 23:26

Też jestem ciekawy co do jakości zamienników ori lamp. Zmienie tytuł tematu może ktoś sie wypowie :chytry: Projektory TYCa mają dobrą opinie a co ze zwykłymi lampami tego producenta? Jakie zamienniki polecacie? A może lapiej 15 letnia hella?


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: red_devil25 » pn sty 31, 2011 06:43

no ja mam wlasnie 15letnia helle i chce sobie kupic te TYC'e .Logicznie ujmujac nowa lampa lepiej zaswieci ,ale jak pisalem wyzej mialem nowe depo/fk powerlook na dobrych zarowakach i swiecilo tragicznie i byly ustawione na stacji


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: Tical » pn sty 31, 2011 10:24

W nowych zamiennikach najwiekszym problemem jest wiazka swiatla jaka one daja.
Czesto moga to byc jakies plamy na drodze, na scianie, zamiast normalnego strumienia :crazy:
Ale jesli ludzie chwala zamienniki TYC to bierz.
Ja jednak wolalbym ori 15 letnia Helle.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: skaktus » pn sty 31, 2011 11:36

Napisałem praktycznie a nie identycznie :jezor: ale nie idąc w szczegóły światło nie jest identyczne. Wiele też zależy od żarówki i tego jak jest wykonana.
"Tical"
Ja jednak wolalbym ori 15 letnia Helle.
Tylko wytłumacz dlaczego ? Dla spiaskowanego klosza i napisu Hella ? Skoro istnieją reflektory które są identyczne to po co przepłacać i się pchać w zużyte części ? Czy kupując opony do auta, prędzej założysz zleżałe i sparciałe 15 letnie opony markowe bo markowe, czy ich odpowiedniki mniejszej firmy w niższej cenie ale z potwierdzoną jakością ?
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 11:44 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: Tical » pn sty 31, 2011 12:03

skaktus, moze dlatego, ze przez dlugi czas ludzie pisali o tych zamiennikach, ze nie mozna ich nawet ustawic, bo na stacji diagnostycznej zamiast swiatla byly plamy, ktore nijak mialy sie do prawidlowej wiazki.
Takze tutaj chodzi jedynie o ryzyko jakie musialbym poniesc. O nic wiecej.
Albo nowe i miec nadzieje, ze beda dobrze swiecily albo ori uzywki i ewentualnie je podreperowac i miec spokoj.
Chociaz w cenie 150-200zl mozna naprawde niezmeczone ori lampy kupic, niekiedy nawet po regeneracji.
Przyklad z oponami troche nietrafiony, bo wiadomo, ze opony po kilku latach nadaja sie juz na smietnik nawet jak maja cale swoje lata za soba przelezane w magazynie, nieuzywane...
Kolega zapytal o zdanie to mu odpowiedzialem co ja bym zrobil.
Ale jesli faktycznie poziom TYC sie tak podniosl ostatnimi czasy i ludzie zaczynaja je chwalic to niech kupi nowe i po sprawie, po zalozeniu wyjdzie czy zrobil dobrze czy nie.
Na moj gust to niech najpierw zaopatrzy sie w przekazniki i nowe zarowki. Wtedy wyjdzie co dalej.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: skaktus » pn sty 31, 2011 13:00

Zastanawia mnie kiedy TYC miał niską jakość ? 99% zamienników na allegro to FK/DEPO/NoName i to one są nie do ustawienia. Jako przykład jakości TYCa dawałem swoje projektory TYC - zamiennie pasują z Hella (ramka, okulary, szkła) jak tez jakość wykonania, detale lustra, klejenie itp. Wiele osób już pisało że TYC był identyczny z oryginałem więc... Ale też faktycznie, można znaleźć dobre oryginały, jednak naprawdę trzeba się naszukać. U mnie w garażu leżą H4 i ich nie sprzedaję, bo to co widziałem do zakupienia na H1 to wołało o pomstę do nieba.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: red_devil25 » pn sty 31, 2011 21:08

Jezeli zamiennik jest dobrze wykonany i jest porownywalny z oryginalem to ja bralbym zamiennik nowy.Stara lampa nigdy nie zaswieci tak jasno jak nowa .Nowy odblysnik i szkla musza robic robote.Ja sie przejechalem na FK /Depo Powerlook myslalem kupie za ponad 4stowy nowki to bedzie pieknie.Wsadzilem zarowki markowe i moje zaskoczenie jak ktos wyzej pisal ,zle swiatlo rozkladaja zamienniki.Bylem taki wku.... w tym momencie ,ze wywalilem je z auta i ze stara hella sie przepraszalem .Swiatlo roznie padalo i plamy.Owszem lampa z wygladu niczego sobie ,ale mi chodzi o swiecenie a nie wyglad.Przekonalem sie tez,ze lampa lampie nie rowna.Moi rodzice maja seta ibize z 2002r. na h4 gladki klosz kazdy wie jak to wyglada.Rozklada i gorzej swieci niz moje helle 15letnie .Dlatego teraz mam dylemat z kupnem lamp.NOwe helle mk4look troche kosztuja,a uzywane tez moge roznie trafic.Oczywiscie na dzien dobry minimum stowke na zarowki trzeba wydac.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: [mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: red_devil25 » pn sty 31, 2011 21:23

jak czytam rozne fora(roznych marek samochodow) to generalnie roznie pisza o depo i tyc .Jedni ,ze fajnie i jak orginal ,a inni ze nawet ciezko ustawic.Kto wytlumaczy skad sie to bierze ,ze jakby te teorie lyknac,ze raz zamiennik jest super ,a raz ,ze moze byc kupa?Nagle sie zamienniki poprawily ,a opinie o nich sa nadal stereotypowe ?Bo sam jak pisalem wyzej mam dylemat ,a przejechac sie znowu nie chce .Bo po zalozeniu przekaznikow duzo to dalo ,ze wiecej swiatla.Jak to zwykle bywa czlowiek sie do tego zdarzy przyzwyczaic i chcialby znowu wiecej swiatla i poszukiwanie lamp:) wiem ,ze hella mk4 najlepiej podobno zaswieci ,ale tak jak inni zastanawiam sie nad nowym zamiennikiem i czekam na dalsze opinie tych co moga duzo wniesc do dyskusji.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk3] h4/h1+h1- najlepszy zamiennik- od str.3

Post autor: Tical » pn sty 31, 2011 22:44

red_devil25, no to sie chyba nie doczekasz, bo jak sam zauwazyles
red_devil25 pisze:jak czytam rozne fora(roznych marek samochodow) to generalnie roznie pisza o depo i tyc .Jedni ,ze fajnie i jak orginal ,a inni ze nawet ciezko ustawic
To sa wlasnie zamienniki.
Kilka sztuk zrobia dobre, kilka zle, znowu kilka dobrze, znowu kilka na odpieprz.
Nikt nie da Ci 100% pewnosci, ze ten TYC zaswieci super, bo u niego tak swieci, bo u kumpla tak swieci.
Kupisz, trafisz na lipe i do kogo bedziesz mial pretensje? Do tego co Ci to polecil?
W sumie...mniej wiecej za cene nowych TYC mozesz swoje ori Helle zregenerowac :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości