Zmiana oświetlenia lampek na led

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: [mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: tomnik » wt wrz 13, 2011 13:40

jaszczur pisze:
tomnik pisze:W razie zainteresowania projektem, zamierzam ofertę komercyjną umiescić w odpowiednim dziale stosując się do regulaminu
pisz z tym do ygd to jego działka
Tak,rozmawiałem już z Prezesem.



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt wrz 13, 2011 13:47

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=305665" onclick="window.open(this.href);return false;



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Shmatan » wt wrz 13, 2011 15:24

Ponawiam prośbę która już padła - pi razy drzwi, w jakich ramkach cenowych zamykałby się zestaw ledów na lampkę z przodu i 2 z tyłu w mk4? o jakich kwotach mówimy - czy cenowo może być to konkurencyjne do zestawów z allegro, czy z racji - jak rozumiem - bardzo wysokiej jakości są to kwoty 2, 3x większe?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Rydzu » wt wrz 13, 2011 22:33

Shmatan, chyba nie zrozumiałeś, komercyjna sprzedaż na forum bez opłaconego abonamentu jest niezgodna z regulaminem. Kolega napisał że oferty publicznie nie poda. Do tego czasu możecie ustalić wszystko w podanych miejscach lub PW.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Shmatan » wt wrz 13, 2011 22:46

Rydzu, wiem wiem, sorry - już się z kolegą przez pw dogadałem ;)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: Shmatan » wt wrz 20, 2011 12:39

Dziś doszła do mnie paczka od kolegi tomnik ;)

Jako "tester" na tym forum zostałem pouczony przez kolegę słowami "Poproszę też o naprawdę bezstronną opinię i wypowiedź o nich na Forum" tak więc taką opinię zamierzam napisać.

Koperta zawierała 3 moduły - komplet do przedniej lampki.
Obrazek
Moduły dotarly z bąbelkowej kopercie, przez co w jednym nadruszył się lut. Jestem w 100% przekonany że tomnik uwzględniłby gwarancje, ale w moim wypadku nie stykały tylko przy maksymalnym wykrzywieniu kabla od zasilania (tak - wykrzywiałem je mocno w celu sprawdzenia ich wytrzymałości) więc dmuchnąłem je zapalniczką palnikową i wszystko trzyma i styka idealnie.

Moduły składają się z płytki z diodami oraz adapera do podłączenia zasilania
Obrazek
Na zdjęciu widać jak proste jest podłączenie - płytkę z zakończeniami żarówki rurkowej wpinamy zamiast żarówki i sprawdzamy tylko polaryzacje (czasem trzeba odwrócić "żarówkę" w drugą stronę - ja każdy z modułów podpiołęm błędnie :P)

Po założeniu szybki otrzymujemy taki efekt
Obrazek
Na zdjęciu "kropki" od ledów wydają się bardziej widoczne niż na żywo - nie powiem że ich nie widać, ale z czystym sumieniem moge napisać że w żaden sposób nie rzucają się w oczy

Po zapaleniu żarówki - oślepienie!
Obrazek
9 punktów świetlnych w środkowym module robi taką robotę, że jak odpaliłem lampkę patrząc centralnie na wprost w żarówkę to aż pojawiły mi się plamy przed oczami. Na zdjęciu widać super rozmieszczenie które powinno zagwarantować dobre oświetlenie

Na tym zdjęciu pozwoliłem sobie na małe porównanie
Obrazek
Po lewej - moduł tomnik'a, na środku żarówka LED kupiona w Auchan (przed założeniem komercyjnego tematu chyba nie moge odnieść tej ceny do ceny modułu tomnik'a - napisze tylko że różnica jest niewielka) a po prawej żarówka Philips Blue Vision w5w (tak - taka od postojówek, niebieska).
Jak widać moduł robi niesamowitą robotę - na pewno przyczynia się do tego odpowiednie rozmieszczenie diód i inna głębokość ich osadzenia, ale różnica po prostu powala.

Tutaj widać moduł z boku przedniej lampki i jego zasilanie
Obrazek Obrazek
Właściwie nie ma się do czego przyczepić - płytka jest wykonana dobrze, cięta na wymiar, a kable łączące obie części (zasilanie z diodami) są grube i sztywne (sie znaczy - solidne) i co ważne - odpowiedniej długości (nie trzeba ich upychać w lampce, ale nie przeszkadzają w wygodnym podłączeniu zasilania.

Zdjęcie lampki bez szybki
Obrazek
Jak widać moduły są troszke przekrzywione. Z jednej strony jest to mój wybór - wole żeby świeciły bardziej na wnętrze niż kokpit, ale z drugiej strony płytki muszą być docinane "na wcisk" (żeby dało się je montować bez klejów), więc nie da się ich wcisnąć tak głęboko jak może bym chciał (tak żeby diody były bardziej "rozmazane". Oczywiście mógłbym płytkę sobie podszlifować (jest na to spokojnie miejsce - ścieżki są w bezpiecznej odległości od krawędzi), ale szczerze to chyba nie ma to sensu.

Na ostatnim zdjęciu widać jednocześnie żarówkę z Auchan (ta kosztowała chyba 15zł) i komplet modułów tomnik'a
Obrazek
Moduły są mniej niebieskie niż żarówka z auchan (celowo poprosiłem kolegę o zestaw na bardziej "neutralnych" diodach - w ofercie są 2 rodzaje), mają większą powierzchnie świecenia i - chociaż pewnie nie do końca to widać na tym zdjęciu - świecą bez porównania mocniej.


Podsumowując:

+bardzo wygodny montaż
+dobre wykonanie
+bardzo mocne światło
+dobra barwa światła

-płytkie osadzenie płytek w lampie
-niepewne opakowanie (jestem pierwszą osobą której coś takiego się stało, więc równie dobrze mógł to być przypadek który więcej się nie powtórzy)
-trudność z wyciągnięciem modułu (trzeba się posiłkować dwoma cienkimi śrubokrętami), ale jest to raczej nieważna wada bo biorąc pod uwagę żywotność moduł jest niewymienialny

Cóż więcej... Raczej nie polecałbym tych modułów jako światła pozycyjne (bo takowe kolega też ma w ofercie), gdyż kolor jest znacznie bielszy niż najbielsza nawet żarówka (chyba że ktoś jest szczęśliwym właścicielem ksenonu - wtedy to może być świetny wybór). Korzystając też z okazji chciałbym pochwalić kolegę za niespotykane wręcz podejście do klienta, i czuje się zobowiązany pomóc w promocji tego produktu zarówno z racji jego jakości, jak i z racji podejścia sprzedawcy.

Wieczorem wrzucę dodatkowe zdjęcia pokazujące jak moduły oświetlają samochód, a ja już teraz wiem że na pewno na dniach zamówię u tomnik'a moduły do lampek tylnych ;)


W dwóch słowach - Bardzo polecam!



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Zmiana oświetlenia na led

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt wrz 20, 2011 12:49

Mają moduł antyprzepięciowy? Żarzą się?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » wt wrz 20, 2011 13:14

Sata, po wyłączeniu? nie zauważyłem mimo tego że zamykałem się specialnie w samochodzie, ale będę mógł w 100% potwierdzić dopiero wieczorem/w nocy



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: Shmatan » wt wrz 20, 2011 21:05

Oto dodatkowe zdjęcia nocne - słaby ze mnie fotograf, ale widać dobre porównanie do tylnego oświetlenia (na ledach które i tak świeca lepiej niż ori żarówki).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sata pisze:Żarzą się?
Potwierdzam to co pisałem - nie żarzą się (oczywiście zciemniacz itp. działa poprawnie)



tomnik
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 25, 2010 18:34
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: tomnik » wt wrz 20, 2011 21:45

Dziękuje kol.Shmatan za recenzję moich modułów.Nie liczyłem nawet,że będzie tak szczegółowa.Dzięki.
Moduły boczne lampki głównej można jak słusznie zauważyłeś ustawić(w miare możliwości), pod interesującym nas kątem.Ja proponuje "zwrócić" je w strone drzwi aby jak najlepiej oświetlały tułów,uda kierowcy,pasażera(zwłaszcza pasażerki :-) )
Staram się zachować wysoką jakość modułów ale wiecie,że mimo wszystko, Świety Elektrycy wtrąci swoje trzy grosze(oby nie za często) i efektem tego jest słaby lut.Każdą płytkę sprawdzam przed wysyłką.Po Twoim przypadku(do tej pory sie nie zdarzył), będę zwracał szczególną uwagę na przylutowane przewody.
Tak jak pisałem wczesniej,moduły wpełni współpracują z mod.komfort. czy innym sterownikiem oświetlenia w aucie.Nie zmieniaja dotychczasowych funkcji i zachowania sie lampek,nie żarzą.
Jeśli macie dodatkowe pytania na temat projektu,chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam,Tomek.



Awatar użytkownika
kalbi_vw
silver
silver
Posty: 912
Rejestracja: pn gru 13, 2010 21:50
Lokalizacja: Kozienice

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: kalbi_vw » wt wrz 20, 2011 22:02

chłopaki dobry opis i robota chyba też się zastanowie nad tym zestawem


Moje auto: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... #p4524290/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: iigAlisArr » wt wrz 20, 2011 22:03

Shmatan jestem pod wrażeniem, tak jasno, że ...... aaaa nie będę przeklinał. :okej:
kalbi_vw pisze:chyba też się zastanowie nad tym zestawem
Ja już odkładam $.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: macabra_ » wt wrz 20, 2011 22:06

świetnie to wygląda :bigok: jak wpadnie jakiś wolny grosz będę musiał przemyśleć zakup jakiegoś zestawu :)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[mk4] Zmiana oświetlenia lampek na led

Post autor: RA_FEEL_IT! » śr wrz 21, 2011 09:41

tomnik, moduł (nie wiem jak to nazwać) antyprzepięciowy jest? Ze swojego doświadczenia wiem że jeśli nie ma to po miesiącu wszystko wyląduje w śmietniku...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości