[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » czw sty 21, 2010 17:22

AdiS_VW, wyjmujesz wklad, mozesz wymontowac silniczek od sterowania dla lepszego dostepu i musisz zdjąć taką jakby podkładke... Cos na zasadzie segera nad sprezyną :) A potem juz luzik :) Samo schodzi :)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » pn lut 01, 2010 00:05

Przygotowując się do zamiany prawego kustra na duże znalazłem szybki sposób na demontaż podkładki zabezpieczającej sprężynę. Piłką do metalu, brzeszczotem bądź dremelkiem z tarczą tnącą nacinamy oś obrotu w dwóch (najlepiej prostopadłych) płaszczyznach po czym wyłamujemy kombinerkami powstałe 4 elementy. Cięcie plus łamanie jest szybkie oraz skuteczne, lecz posiada jedną zasadniczą wadę - można go użyć tylko do lusterka z anglika (trójkąt drzwiowy i tak jest nam zbędny więc ląduje w koszu). Chcąc bez uszkodzeń rozłożyć lusterko europejskie (z którego wykorzystamy tylko trójkąt i sterowanie) możemy rozciąć pierścień sprężynujący ponieważ mamy w zapasie jeden wydobyty z angielskiego lusterka, który użyjemy podczas składania wszystkiego do kupy.



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » pn lut 01, 2010 08:21

Ja właśnie jestem po montażu dużego lustra. Z pierścieniem nie ma problemów. Delikatnie podważamy ząbki i elegancko schodzi. Bez problemu można go użyć ponownie. Mam lustra manualne a kupiłem elektrykę. Wystarczy odkręcić 3 śrubki w każdym z lusterek i przełożyć mechanizmy. Najwięcej roboty z linkami bo trzeba demontować w zasadzie wszystko. Cały trójkąt, tapicerkę. Jakieś 15min roboty więcej :) Jednak wszystko idzie lekko i sprawnie.


Obrazek

ghost2255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw cze 01, 2006 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ghost2255 » wt lut 02, 2010 00:13

A może ktoś ma na zbyciu lewe małe lustro z anglika za jakies drobne?



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt lut 02, 2010 00:49

w anglikach byly symetryczne ;) (2 duze) od lupo kupisz male lewe :bajer:

[ Dodano: 01 Lut 2010 23:51 ]
http://www.allegro.pl/item896097146_vw_ ... _lewe.html

tyle ze sa drogie



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » wt lut 02, 2010 10:45

Dla jasności,

1) gdy mam lusterko manualne, to nie przeszkadza że kupię elektryczne wystarczy przełożyć mechanizmy.

2) żeby przełożyć eu na ang potrzeba sciągnąć tapicerkę wew i lusterko z plastikowym trójkątem mocującym cała obudowę lusterka.

3) jak zdemontować samo szkoło żeby dostać się do mechanizmu a zarazem nie uszkodzić go nie połamać.
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 11:18 przez cylinder, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » wt lut 02, 2010 11:26

cylinder pisze:1) gdy mam lusterko manualne, to nie przeszkadza że kupię elektryczne wystarczy przełożyć mechanizmy.
nie przeszkadza. Mechanizmy są zamienne. 3 śrubki i załatwione.
cylinder pisze:2) żeby przełożyć eu na ang potrzeba sciągnąć tapicerkę wew i lusterko z plastikowym trójkątem mocującym cała obudowę lusterka.
Przy manualnym lusterku będzie trzeba odpiąć linki przy pokrętle a to wymaga zdjęcia boczka. Żeby przełożyć linki przez trójkąt i nowe lusterko najwygodniej jest zdjąć trójkąt. To tylko 1 śruba. Trzeba tylko się zastanowić jak dobrze złożyć, przełożyć linki żeby tego nie robić 2 razy (jak ja :)) Cała operacja jest prosta.
cylinder pisze:3) jak zdemontować samo szkoło żeby dostać się do mechanizmu a zarazem nie uszkodzić go nie połamać.
Odchylasz szkło tak żeby wsadzić np. śrubokręt i opierając blisko środka szkła podważasz delikatnie i szkło wyskoczy.


Obrazek

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » wt lut 02, 2010 11:28

Karpik pisze:Odchylasz szkło tak żeby wsadzić np. śrubokręt i opierając blisko środka szkła podważasz delikatnie i szkło wyskoczy.
rozumie że odchylamy do góry i śrubokręt wkładamy na dole lusterka
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 11:30 przez cylinder, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » wt lut 02, 2010 11:31

Raczej obojętne. Ja odchylam od boku/końca. Jest wtedy sporo miejsca. Wsadź tam coś, złap szkło od przodu żeby nie spadło na ziemie i podważaj. Musi wyskoczyć


Obrazek

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt lut 02, 2010 12:44

cylinder pisze:
Karpik pisze:Odchylasz szkło tak żeby wsadzić np. śrubokręt i opierając blisko środka szkła podważasz delikatnie i szkło wyskoczy.
rozumie że odchylamy do góry i śrubokręt wkładamy na dole lusterka
Niebezpieczny manewr. Szkło moze strzelić.

Zdemontuj najpierw plastik pod spodem lusterka i bedziesz widzial cale szklo od dołu. Odhaczysz zatrzaski śrubokrętem i szkło samo wyjdzie.



Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » wt lut 02, 2010 13:02

Wiele razy tak demontowałem i nic się nie stało. Podważasz przy samym kółeczku plastikowym delikatnie i z wyczuciem.
Sposób znaleziony na forum, sprawdzony własnoręcznie:)
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 13:38 przez Karpik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » wt lut 02, 2010 13:31

Dzięki lolo_golf, za info.

Na razie muszę znaleźć takie lusterko ze zwykłym szkłem w przyzwoitej cenie i najlepiej czarne hehe i zakupić, ale porady sie przydadzą na zaś.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » wt lut 02, 2010 14:54

cylinder, pomalowanie na czarno jest banalne, nie trzeba mieć umiejętności. Wystarczy kupić czarny mat i przeszlifować papierkiem 1000 lustro, potem pomalować i za 10 zł masz czarne :P


Obrazek

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » sob lut 13, 2010 15:40

Potrzebna pomoc.

Kupiłem lusterko z regulacją elektryczną, w aucie mam manualną, zakupione lusterko jest z trójkątem, czy mogę przełożyć całe lusterko z trójkątem i przemontować tylko elektryke na manual, czy muszę zostawić stary trójką i założyć tylko samo lusterko ang.
Pytanie takie ponieważ ciężko ściągnąć tą podkładkę na sprężynie.
Ostatnio zmieniony sob lut 13, 2010 15:41 przez cylinder, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości