[mk2] Pojedyncza wycieraczka JAK ?!?!?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » wt sty 31, 2006 20:49

choroba, nie bardzo potrafie sobie to wyobrazic... ale inaczej drukne tekst z foum i pobiegne do garażu.... (jak sie troche ociepli :hmm: ) i po prostu sie za to wezme! a potem skrobne pare słów. na razie dzięki wszystkim zainteresowanym. oczywiście jak by były jakies uwagi to bardzo chętnie wyczytam



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » wt sty 31, 2006 22:14

słyszałem że idealnie pasuje ramie wycieraczki bodajrze z tavrii (chyba tak się piszę) na org. piórze jest idealnie równa z uszczelka jeżeli chcesz na sztorc



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sty 31, 2006 23:01

Klamek pisze:choroba, nie bardzo potrafie sobie to wyobrazic... ale inaczej drukne tekst z foum i pobiegne do garażu.... (jak sie troche ociepli ) i po prostu sie za to wezme! a potem skrobne pare słów. na razie dzięki wszystkim zainteresowanym. oczywiście jak by były jakies uwagi to bardzo chętnie wyczytam
to wyjasnie to troszke inaczej. od wewnetrznej strony bedzie metalowe ciegno (srebrne) idzie od silniczka do drugiego mniejszego ciegna (zolte/zlote) ktore laczy sie z wycieraczka. przestawiasz to zlote o 90 stopni a potem jeszcze wycieraczke rozkrecasz i przestawiasz. potem jeszcze kilka prob i na bank zrobisz. trudno to wytlumaczyc ale zrozumiec jak sie robi bardzo prosto



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 01, 2006 00:16

Ja to rozwiązałem inaczej. cięgno (złota blaszka) które znajdyje się przy osce wycieraczki, która ma zostać przeciałem w połowie i zrobiłem na wymiar tego samego elementu z pasata (88 rok) (nie pamiętam teraz ile to było dokładnie)jednocześnie tak obracając wycięty element, aby kulka, która była na górze znalazła się na dole. Reszta elementów zostaje standartowa. Potem wystarczy tylko wypiłować elementy, które przeszkadzają w ruchu cięgień (jest to ta szeroka blacha, która trzyma to wszystko razem, i jest do niej między innymi przyczepiony silniczek) i wszystko bangla ja trza.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 01, 2006 00:32

Ja to rozwiązałem inaczej. cięgno (złota blaszka) które znajdyje się przy osce wycieraczki, która ma zostać przeciałem w połowie i zrobiłem na wymiar tego samego elementu z pasata (88 rok) (nie pamiętam teraz ile to było dokładnie)jednocześnie tak obracając wycięty element, aby kulka, która była na górze znalazła się na dole. Reszta elementów zostaje standartowa. Potem wystarczy tylko wypiłować elementy, które przeszkadzają w ruchu cięgień (jest to ta szeroka blacha, która trzyma to wszystko razem, i jest do niej między innymi przyczepiony silniczek) i wszystko bangla ja trza.
oj duzo roboty a tu wtstarczy klucz do odkrecenia wycieraczki, no i czasem cza wygiac ciegno to srebrne.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 01, 2006 00:35

Kapibara pisze:oj duzo roboty a tu wtstarczy klucz do odkrecenia wycieraczki, no i czasem cza wygiac ciegno to srebrne.
Zapewniam cię,że zadnym ustawianiem na frezach wycieraczki i cięgna na silniczku nie zrobisz wycieraczki pojedyńczej, która by dobrze szybę zmazywała, tak,żeby widocznośc była dobra. A tym sposobem co ja mam opisane przy piórze 530mm cała szyba praktycznie jest zebrana.


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr lut 01, 2006 00:56

tauka pisze:Kapibara napisał/a:
oj duzo roboty a tu wtstarczy klucz do odkrecenia wycieraczki, no i czasem cza wygiac ciegno to srebrne.


Zapewniam cię,że zadnym ustawianiem na frezach wycieraczki i cięgna na silniczku nie zrobisz wycieraczki pojedyńczej, która by dobrze szybę zmazywała, tak,żeby widocznośc była dobra. A tym sposobem co ja mam opisane przy piórze 530mm cała szyba praktycznie jest zebrana.

a przynam ci racje, ide spac bop juz chyba nei kontakuje, myslalem ze chodzi o tylnia hehehe. a z przodu to trzeba jelsi sie nei myle odpowiedni kawaleczek dospawac do tej blaszki, sorki za zamieszanie



deKrzychu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: deKrzychu » śr lut 01, 2006 18:00

To jak z ta wycieraczka Panowie? Ktore ramie bedzie mi pasowalo i bedzie idealnie proste?
Tavria, Uno, widzialem tez ze Citroen ten maly blaszak tez ma prosta?
Aha..i jakie wowoczas pioro wybrac?


.::deKrzychu::.
Sky's the limit!

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 01, 2006 22:56

Ramię możesz śmiało zakładac z fiata uno lub seata ( nie pamiętam modelu) Z jednego jest dłuższe a z drugiego krótsze. Ja osobiście miałem każde z nich założone i wybrałęm te krótsze. gdyż można dłuższe pióro załozyć i więcej szyby zbiera. A co do prostoty są idealnie proste.


Obrazek

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » czw lut 02, 2006 20:58

spoko, spoko Panowie. chwilowo z uwagi na brak czasu i ogrzewania w garażu nic nie zrobie. ale wiosna już tuż tuż - tylko -8... ale na pewno wroce do tematu i opisze co zrbiłem, mam nadzieje że z dobrym skutkiem :grin: pozdrawiam



Panel089
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 06, 2006 21:32
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Panel089 » pn lut 06, 2006 22:39

Jak zaślepiliście dzióre po lewym ramieniu?? Czy można gdzieś kupić taką zaślepke ??



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn lut 06, 2006 23:07

Ja jeszcze nie zaślepiłem :P

Obrazek

Znajdx jakiegos kumatego tokarza niech ci wytoczy i ją wklej na silikon.


Obrazek

Klamek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 03, 2005 17:10
Lokalizacja: Dąbrowa
Kontakt:

Post autor: Klamek » wt lut 07, 2006 20:12

zaslepka? myśle że ładniej bedzie ją zaspawać i zaszpachlować na równo - jak by jej tam nigdy nie było, ale ja jestem przed malowaniem całego.... więc mam chyba problem z głowy



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr lut 08, 2006 01:31

Klamek pisze:ja jestem przed malowaniem całego
Skoro tak to rzeczywiście masz problem z głowy. tylko że jak wstawisz zaslepkę zawsze możesz powrócić do oryginalnego roziązania. Jak zaszpachlujesz juz nie ;)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości