A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

kuracjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 21, 2008 01:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kuracjusz » wt maja 19, 2009 20:39

witam, mam jedno pytanie ktore mnie nurtuje, czyli: po doczyszczeniu "babola" do golej blachy smaruje ja odrdzewiaczem a nastepnie po kilku dniach nakladam podklad/szpachle bezposrednio na ten odrdzewiacz czy nalezy to ponownie delikatnie sczyscic? pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 20:40 przez kuracjusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 19, 2009 20:40

pablo111l pisze:u mnie w aucie schodzi z lakieru jakby folia
to schodzi ci tzw. klar z lakieru, bezbarwny lakier kładziony na metalik, jeżeli już się takie rzeczy dzieją to niestety trzeba zrobić renowację elementu z którego schodzi klar, najlepiej jest to zrobić gruntownie, czyli pozbyć się starej powłoki (bazy i klaru) i nałożyć nową

[ Dodano: 09-05-19, 20:50 ]
kuracjusz pisze:szpachle bezposrednio na ten odrdzewiacz czy nalezy to ponownie delikatnie sczyscic?
warto to miejsce przynajmniej odtłuścić


:-k ...

kuracjusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 21, 2008 01:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kuracjusz » wt maja 19, 2009 21:14

misiek10111 pisze:
kuracjusz pisze:szpachle bezposrednio na ten odrdzewiacz czy nalezy to ponownie delikatnie sczyscic?
warto to miejsce przynajmniej odtłuścić
przynajmniej odtluscic? czyli co jeszcze mozna zrobic zeby bylo lepiej, bo odtluszczanie to podstawa i o tym wiem, hehe



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 19, 2009 21:22

kuracjusz pisze:bo odtluszczanie to podstawa i o tym wiem, hehe
no to powinnieś wiedzieć też że należy przed malowanie zmatować "teren" malowania, przejedź lekko papierem ściernym o małej gradacji po wytrawionym miejscu


:-k ...

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pt maja 22, 2009 16:59

misiek10111 pisze:zaczynam od przedstawienia materiałów potrzebnych na dzisiaj:::
1. Jakiej granulacji papieru uzyłes do zeszlifowania na równo szpachli przed położeniem podkładu Parier wodny czy zwykły
2. Czy uzywałeś szpachli wykańczającej od razu czy tylko zwykłej lub tylko wykanczającej
Ostatnio zmieniony pt maja 22, 2009 17:02 przez krxychu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt maja 22, 2009 18:27

krxychu pisze:Jakiej granulacji papieru uzyłes do zeszlifowania na równo szpachli przed położeniem podkładu Parier wodny czy zwykły
wodny 360
krxychu pisze:Czy uzywałeś szpachli wykańczającej od razu czy tylko zwykłej lub tylko wykanczającej
najzwyklejszej szpachli - dostępnej w sklepach, osobno jest szpachla i utwardzacz


:-k ...

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pn maja 25, 2009 17:23

1.
misiek10111 pisze: trzeba też łączenie pomiędzy podkładem a lakierem zmatować by uniknąć rysy
czy mam rozumiec ze podkładu mam nie matowac tylko łaczenie miedzy podkładem a lakierem



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 25, 2009 17:25

krxychu podkład też


:-k ...

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » pn maja 25, 2009 17:39

Ok czytajac cały temat postanawiam brać sie za lakierowanie Prosiłbym załozyciela tematu :) o zerkniecie i wyłapanie błedów a także zaznaczenie momentów w których trzeba odtłuścic a nie napisałem a wiec
1 .Czyscimy do zdrowej blachy aby nie było śladów rdzy , nakładamy cortanin na 3 dni i czekamy...
2.obmywamy powierzchnie benzyną extrakcyjną
3.Miejsce pod szpachle matujemy papierem 1200 na sucho odtłuszczamy
4.nakładmy szpachle
5 szlifujemy szpachle na sucho 300 400 600 800 odtłuszczamy
6 Nakładamy 3 warstwy podkładu
7 Podkład szlifujemy wodnym 1200 z małym marginesem ( tu moje pytanie czy podkład nie zejdzie szlifując go wodnym papierem ? odtłuszczamy
8 Zaklejeamy miejsca do malowania i nakładamy 3 warstwy lakieru potem 3 warstwy bezbarwnego

Czy pominołem cos waznego bede postepował według tego co napisałem bo taka nabyłem wiedze czytając ten temat :) Prosze o poprawki z góry dzieki
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2009 18:11 przez krxychu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 26, 2009 06:54

krxychu pisze:nakładamy cortanin na 3 dni i czekamy...
nie musi to być wyłącznie Cortanin, jak czytałeś polecany jest też Brunox
krxychu pisze:( tu moje pytanie czy podkład nie zejdzie szlifując go wodnym papierem ? odtłuszczamy
no pewnie że go zetrzesz i dlatego trzeba to robić drobnym papierem i nie przesadzać z matowaniem
krxychu pisze:nakładamy 3 warstwy lakieru potem 3 warstwy bezbarwnego
co do tego, to zależy jak będzie Ci szło pokrywanie malowanego elementu, mi wtedy wystarczyło położyć po 3 warstwy, nie sugeruj się ilością warstw tylko patrz co się będzie działo


:-k ...

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » wt maja 26, 2009 15:22

Dzieki wielkie za wszelkie porady



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » wt maja 26, 2009 18:47

to moze ja pokaze jak pozbywalem sie baboli ze znajomym lakiernikiem, zeszlo w sumie z tydz ale to dlatego ze robilismy to tak ze piwko on mial swoja robote i jak mial czas miedzy malowaniami to robilismy klape
przy szybie babole wyszly, ale czekalem na najgorsze i sie stalo: dziury

Obrazek

kupilem potrzebne materialy, papiery, podklad, akryl, linke do wycinania szyb, klej do szyb, szpachle, podklad do szyb,reszte w trakcie jak pryzpomne sobie
najpierw wycinalismy szybe, ok 30min, pozniej wycielismy miejsce gdzie byla dziura, gdyz niebylo sensu szpachlowac, tylko wstawic nowy kawalek, tam gdzie rdza czyscilismy do blachy


Obrazek Obrazek Obrazek

po wspawaniu elementow, nadmiar spawu zeszlifowalem, na to szpachla, szlifowanie szpachli do rownosci papierem chyba 400, nastepnie wygladzanie papierem wodnym 800, przed wodnym lekko spryskac czarnym sprayem miejsca wygladzania zyby bylo widac podczas wygladzania miejsca juz zrobione, nastepnie malowanie podkladem, pytalem kumpla o odrdzewiacz to sie smial, mowil ze nawet dokladnie niemusi byc powierzchnia wyczyszczona, ze podklad epoksydowy jest idealny bez zadnego odrdzewiacza, 6 lat temu kumplowi w km3 robil to samo tym samym sposobem, ogladalem jego klape i jest w stanie idealnym, dal mi 2 albo 3 warstwy epoksydowego, pozniej tyle samo zwyklego, i na to lakier, po ok tyg. dopiero wklejalismy szybe, w miejsce szyby na klape poszedl podklad do szyb, taki czarny starsznie drogi ale dobry podobno, klej do szyb trzeba podgrzac w goracej wodzie, musi byc do niego specjalna koncowka zeby dobrze rozprowadzic klej, wstawianie szyby, najlepiej pod szybe co kawalek dac zapalke zeby szyba niesiadla na klapie bo moze pekanac podczas jazdy, po ok :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: finito, i brat zawiozl mnie do domu :okej:
zadnej uszczelki niedawalismy bo to tylko dobre miajsce dla zbierania sie wody



tomwol20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 17, 2008 17:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomwol20 » wt maja 26, 2009 20:06

Właśnie ja mam problem pod szybą:/ i żeby to dobrze naprawić musiłbym wyjąć szybę... i tu moje pytanie...
1.ciezka jest ta zabawa z szybą?
2.warto sie w to bawić czy poszukać zdrowej klapy? (chociaz w okolicach szyby) ale wiem że ciężko bedzie znależć klape w tym samym kolorze:/ a jakbym w innym znalazl to też wypadało ją pomalować, wiec znów problem z szybą bo chyba nie dałbym rady tak pomalować żeby spod uszczelki nie bylo widac starego koloru?? (chyba ze zamaluje i uszczelke:p hehe) bo chyba ciężko bedzie tak okleić żeby bylo dobrze:((
3.slawko333 ile Cię kosztowała ta zabawa z szybą?? ten podkład itd??
Ostatnio zmieniony wt maja 26, 2009 20:07 przez tomwol20, łącznie zmieniany 1 raz.



muzykant

Post autor: muzykant » wt maja 26, 2009 21:45

A ja mam pytanie do Was o taką rzecz, będę malować zderzaki w aucie i część będzie malowana lakierem strukturalnym a część lakierem w kolor auta.

I pytanie z mojej strony jest takie- jak dobrze przygotować powierzchnię zderzaków do malowania? Bo oczywiście zeszlifowałem z nich lakier i teraz mam trzeć ich powierzchnię papierem ściernym z coraz mniejszą ziarnistością? Bo z tego co widziałem na blachę samochodową idzie szpachla wyrównująca (wypełniająca) a jak to się ma do powierzchni plastiku?

Tą część zderzaka gdzie pójdzie lakier strukturalny się nie martwię co sama w sobie ta powierzchnia po malowaniu nie będzie równa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości