[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: krazorek » ndz sie 18, 2013 21:39

A w ETCE figuruje sama mata grzejna czy od razu całym wkładem częstują? Jak już by ktoś sprawdzał to niech poda numery i ceny. Pzdr!



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » pn sie 19, 2013 00:04

krazorek pisze:w ETCE figuruje sama mata grzejna czy od razu całym wkładem częstują?
Komplet - wkład podgrzewany lub nie..
krazorek pisze:Jak już by ktoś sprawdzał to niech poda numery i ceny.
A jaki wkład Cię interesuje?
Biały? Niebieski? Płaskie? Wypukłe?

Co do ceny - nie pytaj.. A jak już to na zakupy w ASO szykuj ok. 160-170zł..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: krazorek » pn sie 19, 2013 21:15

U mnie już maty kiepsko grzeją, ale pewnie je będę wymieniał biorąc pod uwagę szacowane koszty związane z wymianą całego wkładu. Tez zamiennik z zamieszczonej wcześniej porady jest trochę mały, ale skoro wszyscy tak robią to tak musi być... Czyli już wszystko wiem.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: -michau- » czw gru 26, 2013 15:41

Przechodzę Panowie właśnie powoli przez przeróbkę lusterka, ale zawiesiłem się nad zdjęciem tego pierścienia nad sprężyną. Podważam te listki i za cholerę nie mogę tego zdjąć :)

Edit: jednak sobie poradziłem obcążkami, ale ten pierścień chyba nie będzie się już nadawał :)


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: bjoern » sob gru 28, 2013 17:38

sam to porzed chwilą przerabiałem, ten pierścień zdjąć to masakra, na wszystko mi ponad godzina zeszła :/ -michau-, ten pierścień najłatwiej wbić z powrotem za pomocą nasadki dużej 15mm i młotka :P


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: -michau- » sob gru 28, 2013 18:06

Najwięcej zabawy miałem właśnie ze zdjęciem tego pierścienia, reszta to nic.

Tak właśnie wczoraj zrobiłem, nasadka, młotek i wbiłem go w moment :)

W prawym lusterku również mam niebieski wkład, jednak różni się delikatnie odcieniem od lewego niebieskiego, do tego prawe z anglika zdecydowanie słabiej grzeje.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: bjoern » sob gru 28, 2013 18:29

ja tak samo masakra :/ ale za to nie ma potrzeby odkręcać tej dolnej czarnej osłony więc tu było szybciej :P na odcień nawet nie zwróciłem uwagi, moje też słabiej grzeje, ale wkład leży i czeka na wymianę. http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrze ... 30418.html" onclick="window.open(this.href);return false; w lewym już wcześniej wymieniałem ;)
http://forum.vw-passat.pl/threads/4875- ... grzewczych" onclick="window.open(this.href);return false;


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: -michau- » sob gru 28, 2013 18:59

Czytałem, że można wymieniać te maty. Wolałbym kupić nowe dwa grzane oryginalne wkłady w kolorze niebieskim, oczywiście każde duże, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Na alledrogo same zamienniki. W poniedziałek zapytam w ASO.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: bjoern » sob gru 28, 2013 20:15

wymień wg tego linku co ci dałem na te z allegro, no chyba, że Ci nie szkoda 350 zł na nowe :P


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: krazorek » sob gru 28, 2013 20:56

-michau-, Odwiń sobie tę stronę do samej góry to zobaczysz, że już poruszałem temat wkładów i ASO...



Raf tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 19:33
Lokalizacja: Lublin

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Raf tdi » pt sty 03, 2014 22:42

Wczoraj dotarło do mnie lusterko prawe duże kupione na allegro za 19 zł od passata z bialym wkładem. Dziś była chwila , więc zabrałem sie za moda. Lusterka zostały rozkrecone , chwila walki z pierścienie mocującym i już stelaż był założony. Wtyczka została odcięta , jutro lutuję kabelki i składam wszystko. Obudowa lusterka została pomalowana na czarny mat przy użyciu Plastidip. Bardzo fajna zmiana jak za 20 zł i satysfakcja bezcenna :bajer:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » pt sty 03, 2014 22:55

Raf tdi pisze:Wtyczka została odcięta , jutro lutuję kabelki i składam wszystko.
Raf tdi a w jakim celu odcinałeś wtyczkę? :chytry:
Wystarczy wypiąć przewody i nic nie musisz ciąć.
Mini fotoporadę zamieściłem w tym wątku na stronie 6 :bigok:
Zresztą instrukcję demontażu obudowy lusterka również tam wrzuciłem..

Jeśli chodzi o demontaż pierścienia to sposobem zajmuje to kilka minut.
Dla potomnych podpowiem, że jeśli macie całe duże lusterko z angola to odcinacie trzpień z trójkąta mocującego do drzwi i zsuwacie wszystko do dołu (czyli naciągacie pierścień jeszcze bardziej i ładnie wszystko schodzi). Pierścień w dotychczasowym lusterku EU (kontynentalnym) można wtedy przeciąć/zniszczyć itd..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: -michau- » pt sty 03, 2014 23:48

Ja tylko podpowiem, że pierścień dużo łatwiej schodzi gdy weźmiemy coś cienkiego i ostrego (ja użyłem gwoździa) i podważamy listki do góry, każdego osobno z każdej strony.


GTB... :satan:

Raf tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 19:33
Lokalizacja: Lublin

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Raf tdi » sob sty 04, 2014 22:43

Kamel pisze:
Raf tdi pisze:Wtyczka została odcięta , jutro lutuję kabelki i składam wszystko.
Raf tdi a w jakim celu odcinałeś wtyczkę? :chytry:
Wystarczy wypiąć przewody i nic nie musisz ciąć.
Mini fotoporadę zamieściłem w tym wątku na stronie 6 :bigok:
Zresztą instrukcję demontażu obudowy lusterka również tam wrzuciłem..

Jeśli chodzi o demontaż pierścienia to sposobem zajmuje to kilka minut.
Dla potomnych podpowiem, że jeśli macie całe duże lusterko z angola to odcinacie trzpień z trójkąta mocującego do drzwi i zsuwacie wszystko do dołu (czyli naciągacie pierścień jeszcze bardziej i ładnie wszystko schodzi). Pierścień w dotychczasowym lusterku EU (kontynentalnym) można wtedy przeciąć/zniszczyć itd..
Nie bawiłem się z wyciąganiem pinów tylko ciach , ciach i zrobione :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości