[all VW] Pokażcie jakie macie zegary...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » czw lis 29, 2007 13:49

ej ładne te tarcze ;) :bigok: chciałbym takie i w swoim dałoby rade zrobić identyczne razem z podświetleniem??? tak żebym musiał tylko wszystko złożyć do kupy :chytry: prosze o info na PR :bajer:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw lis 29, 2007 23:26

Wróciłem na chwilę więc kilka informacji.

Zdjęcie które zostało tutaj pokazane to zdjęcie zrobione w nocy, przy sztucznym świetle z jednej żarówki. Więc nie określajcie na tej podstawie któy biały jest bielszy bo to robią specjaliści od proszków do prania.

jungu, jeśli twierdzisz że twoje tarcze wyblądają lepiej albo bielej to proponuję zrobić porównaine szczegółów i zobaczymy jak wygląda jeden i drugi wyrób z bliska.
Skoro siedzisz tyle w reklamie to wiesz zapewne że ploterem nie osiągniesz takiej dokładności jak laserem, no i dotego te odstępy między kolorami. Sam wiesz jakie ograniczenia napotkałeś.

Testy były robione na materiale 2mm, ale jest on za gruby do pewnych zastosowań, powoduje do tego także troszeczkę więcej pracy dla mnie i ewentualnie samodzielnie montujących.

Tarcze można kupić ode mnie, albo od gralik bo to od niego pochodzą tarcze montowane w moim liczniku.

Co do tarcz w stylu mk4 linited edition to mam nadzieję, że (zgodnie z ustaleniami z gralikiem) pozostaną one unikatem tylko w moim samochodzie :-)

No chyba że ktoś pokusi się o ich kopiowanie :green_fuck:
Swoją drogą, po spędzęniu 1700 km w Hondzie, mam pomysł na nowy design :-)



Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » pt lis 30, 2007 09:54

rydzu pisze:jungu, jeśli twierdzisz że twoje tarcze wyblądają lepiej albo bielej to proponuję zrobić porównaine szczegółów i zobaczymy jak wygląda jeden i drugi wyrób z bliska.
Skoro siedzisz tyle w reklamie to wiesz zapewne że ploterem nie osiągniesz takiej dokładności jak laserem, no i dotego te odstępy między kolorami. Sam wiesz jakie ograniczenia napotkałeś.
rydzu, wiem że laser jest dokładniejszy, ale my nie wycinamy rządku liter i cyfr 1mm wielkości, a dopiero przy takiej wielkości widać tą różnicę, z resztą dobry ploter i tak takie cyferki wytnie. jak chcesz to możemy porównać dokładność cięcia laserem i ploterem (wstaw zdjęcie najmniejszego szczegółu). Nie wiem za bardzo o ci CI chodzi z tymi odstępami pomiędzy kolorami... jeśli chodzi Ci o szerokość cięcia najcieńszych linii, to mogę uzyskać grubość włosa na ploterze.
Nie chcę się tu sprzeczać, czyje tarcze są lepsze, co do tej białości to napisałem swoje spostrzeżenia, może aparat trochę przekłamał i jest ciemniejszy kolor. I napisałem że z doświadczenia wiem że im grubszy materiał tym jest mniejsza przeźroczystość i że dodatkowo można ją bardziej zmatowić papierem. Nie traktuj tego że pisze że Twoje zegary mi się nie podobają czy są gorsze od moich bo to ten sam materiał i większej różnicy nie ma. zrobiłem już ponad 40 kompletów i jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś mi wytknął że jest nie estetyczna robota.
:bigok:


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lis 30, 2007 10:30

jungu, ja ci piszę o odlehłościach pomiędzy poszczególnymi liniami na ploterze, a ty mi o grubości włosa pojedyńczej linii :panna:

To zrób je w jak największym zagęszczeniu to zrozumiesz o co chodzi. Na tarczach robionych laserem nie musisz się ograniczać i nie tylko zrobisz linię grubości włosa, ale na dodatek zrobisz je w minimalnej odległości od siebie.

Nie rozumiem po co też matowić papierem materiał, a tym bardziej wycinania kształtu tarcz nożykiem do tapet. Nie obraź sie ,ale dla mnie to już totoalna rzeźba i ja z czymś takim nie pracuję. Albo coś jest drobione dobrze albo wcale-żadnych półśrodków.



Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pt lis 30, 2007 11:13

nie wiem po co się kłócicie??? przecież takich drobnych różnic nie widzisz gdy tarcze są założone a więc czy będzie nierówność grubości włosa nikt tego nie zauważy więc nie wiem o co problem??? pokaźcie co potraficie i wrzucie na forum to zrobicie pożytek :bajer:



snicky23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 15:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: snicky23 » pt lis 30, 2007 12:56

rydzu, mógłbyś podać mi link do twojej porady podswietlenia nawiewów za pomocą neonów? GG 2427343



Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » pt lis 30, 2007 13:43

rydzu pisze:ale na dodatek zrobisz je w minimalnej odległości od siebie.
ja na ploterze uzyskam taki sam efekt. a laser ma tylko takie udogodnienie że możesz wyciąć równą linię w grubszej powierzchni niż zwykła folia. i nie chodzi mi o to że cięcie nożyka powoduje linię , ale taką linię mogę uzyskać wycinając ploterem (z odległości dwóch linii mogę uzyskać grubość włosa) tak więc trochę mnie nie zrozumiałeś.
Poza tym tarcze z poliesturenu to żadna nowość bo takie tarcze już robiłem w styczniu tego roku...koniec tematu --- chcesz się kłócić to sobie pisz co chcesz ... i tak większej różnicy dla oka nie ma a cena jest różna...

[ Dodano: 30 Lis 2007 12:44 ]
rydzu pisze:a ci piszę o odlehłościach pomiędzy poszczególnymi liniami na ploterze, a ty mi o grubości włosa pojedyńczej lini
a tutaj nie pisałem o pojedyńczej linii tylko o odstępie dwóch linii....


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Awatar użytkownika
gralik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 06, 2006 16:36
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: gralik » pt lis 30, 2007 18:56

Sluchaj Jungu nie chodzi oto żeby sie kłucić. wiesz dobrze jakie sa możliwości plotera(i ja wiem) wiec nie porównuj naszego projektu do swojego bo to tak jak bys porównywał (cięcie nożykiem do cięcia laserem) I jak możesz to wytłumacz mi swoje nazewnictwo (3D) bo nie wiem nie kumam twoich okresleń. Można wiele żeczy ale bez przesady. Robisz swoje tarcze ok ale nie wypowiadaj sie na temat na który nie masz pojęcia. wiem ze wkładasz w to wiele pracy, przenoszeni na transporcie skubanie itd. jak chcesz porównania to zrób tarcze taka jak na fotce swoim urządzeniem i jak możesz podswietl zeby górna czesc mfa byla czerwona a dolna zielona ale przy wygaszonym podswietleniu biała (nie mieszaj do tego monitora)

Obrazek


gralik

Awatar użytkownika
gralik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 06, 2006 16:36
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: gralik » pt lis 30, 2007 22:50

podobny , nowy troche jest inny zobacze jak wyjdą testy jutro to wtedy wrzucę fotki


gralik

Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » sob gru 01, 2007 11:13

gralik pisze:jak chcesz porównania to zrób tarcze taka jak na fotce swoim urządzeniem i jak możesz podswietl zeby górna czesc mfa byla czerwona a dolna zielona ale przy wygaszonym podswietleniu biała
wiesz już że to jest łatwe w wykonaniu, już tak robiłem tylko u mnie środek był czerwony, i przez biały kolor przechodził do jaskrawego niebieskiego... z resztą zobacz fotki
to są takie tarcze
Obrazek
tak świecą:
Obrazek
Obrazek
nie mam lepszych fotek, ale i tak widać że jak nie świecą cą jednolite:
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 01 Gru 2007 10:18 ]
gralik pisze:wypowiadaj sie na temat na który nie masz pojęcia
nie wiem dlaczego traktujesz mnie jak bym był laikiem w tej dziedzinie...


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob gru 01, 2007 12:51

jungu, powtarzasz się z tymi zdjęciami. Od samego początku pokazujesz to samo. Ciągle tylko że aparat masz kiepski i dlatego takie kiepskie zdjęcia.

Zrób coś nowego :-)



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob gru 01, 2007 12:54

Temat powinien być zmieniony na "Kto robi lepsze tarcze i kto umie je podświetlić" :green_fuck: Ludzie, przestańcie się kłócić i sobie dogryzać :!: Niech każdy robi po swojemu, niech nikt nikomu nie wpierdziela się w paradę i będzie spokój.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » sob gru 01, 2007 13:14

Nie chodzi i kłótnie i dogryzanie. Sam kiedyś na początku pomagałem jungu, podświetlać tarcze. Denerwuje mnie tylko to, że ktoś próbuje wmawiać wszystkim że jest specjalistą i na wszsytkim się zna.

Okazało się że na forum jest ktoś bardziej kumaty i nagle obraza majestatu. Tak cięzko się przyznać że ktoś zrobił coś dokładniejszego??



Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » sob gru 01, 2007 14:05

k0nr4d pisze:niech nikt nikomu nie wpierdziela się w paradę i będzie spokój.
jestem za.!
rydzu pisze:Okazało się że na forum jest ktoś bardziej kumaty i nagle obraza majestatu. Tak cięzko się przyznać że ktoś zrobił coś dokładniejszego??
daj sobie spokój, przy takich rozmiarach i szczegółach wcale nie ma większej różnicy (może dziesiętna milimetra której i tak nie widać) pomiędzy ploterem i laserem a robisz z tego wielkie halo.
rydzu pisze:Denerwuje mnie tylko to, że ktoś próbuje wmawiać wszystkim że jest specjalistą i na wszsytkim się zna.

wcale nie pisze że jakiś specjalista ze mnie, ale jestem pewien że zrobiłem więcej takich tarcz i chciałem się podzielić doświadczeniem, a Ty od razu to odebrałeś że sie czepiam i że moje tarcze są lepsze, pamiętam że poradziłeś mi przy podświetlaniu, ale przy tarczach jak je robiłem to nic nie pisałeś
rydzu pisze:jungu, powtarzasz się z tymi zdjęciami. Od samego początku pokazujesz to samo. Ciągle tylko że aparat masz kiepski i dlatego takie kiepskie zdjęcia.
.
gralik kazał pokazać obrazek z różnokolorowym podświetlaniem to pokazałem, nie moja wina że kiepski aparat wtedy miałem, ale efekt widać od razu.

czyli różnicy gołym okiem nie widać ale nieee.... Twoje tarcze przecież są super extra wypasione... itp ... itd.

RYDZU przestań się czepiać bo widzę że sie uparłeś .
jak chcesz przyznam Ci rację - POD LUPĄ TWOJE TARCZE SĄ DOKŁADNIEJSZE! -
ja już więcej nie mam zamiaru zaśmiecać tematu Pozdro


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości