A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn cze 02, 2008 23:06

slawko333 pisze:rzda jest na tylniej klapie
klapę to bym ci polecił jednak wymienić na taką bez rdzy, a jesli nie to napewno trzeba szybę wytargać i dokładnie te miejsca oczyścić i wytrawić - reszty dowiesz sie na początku tego tematu


:-k ...

Awatar użytkownika
kamilos33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: śr maja 28, 2008 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: kamilos33 » pt cze 27, 2008 09:13

Gdzie mozna kupic mate szklana?? i jak dokladnie sie to naklada od tylu w nadkolu czy z zewnatrz??? mam mala w nadkolu pod nakladka takze nie jest to widoczne ale po co ma rdzewiec.


WWW --> http://www.lokaauto.pl

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt cze 27, 2008 13:54

kamilos33 pisze:Gdzie mozna kupic mate szklana?? i jak dokladnie sie to naklada od tylu w nadkolu czy z zewnatrz??? mam mala w nadkolu pod nakladka takze nie jest to widoczne ale po co ma rdzewiec.

chcesz sie brac za babole, a nie potrafisz materialu znalezc? mata w kazdym markecie bud i sklepach z lakierami samochodowymi.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się brzydkiego babola z naszego auta

Post autor: rtk » pt cze 27, 2008 17:43

Witam. W mojej Golfinie prawy przedni blotnik w dolnej czesci przegral walke z ruda i wyglada jak na foto. Reszta blotnika jest w dobrym stanie.

Obrazek

Teraz mam zagwozdke co robic. Zdobycie oryginalu w przyzwoitym stanie jest trudne, do tego dochodzi lakierowanie calosci. Zamiennik mozna qpic za 70zeta ale nie wiem jak bedzie ze spasowaniem (jaszczur pisal ze u niego pasuja dobrze). Myslalem o tym aby ten zdemontowac, wytrawic rdze ile sie da (ewentualnie wyciac chore miejsce) i zaniesc do znajomego aby od srodka wspawal jakas blache, pozniej na wierzch dac zywice, podklad itp i pomalowac do przetloczenia ewentualnie pod listwe. Auto ma mi posluzyc jeszcze max 2 lata ale nie chce zbyt wiele w nie inwestowac poza naprawde niezbednymi elementami. Jaka jest Wasza opinia ??



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 28, 2008 17:16

rtk ja wolałem kupić używany błotnik w świetnym stanie - koszt 90 zł


:-k ...

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » śr lip 02, 2008 12:13

misiek10111 pisze:rtk ja wolałem kupić używany błotnik w świetnym stanie - koszt 90 zł
Rozmawiałem z moim mechanikiem. Powiedzial ze poki gora blotnika jest w idealnym stanie on rowniez nie widzi potrzeby wymiany calosci, lakierowania itp. Mam zdemontowac blotnik i mu go dostarczyc. On wytnie ruda, wspawa latke od tylu i bedzie ok. Pytalem sie rowniez czym lepiej wypelnic ta nierownosc gdzie bedzie wspawana blaszka, wspominajac o zywicy. Odpowiedzial mi ze lepiej szpachlowka bo zywice pozniej ciezko obrobic, jesli bedzie wszystko dobrze zabezpieczone to szpachlowka nie bedzie ciagnela wilgoci :chytry:



Awatar użytkownika
Bucus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 15:54
Lokalizacja: Koszalin / Nowe Bielice
Kontakt:

Post autor: Bucus » pn lip 14, 2008 21:03

Po poprzednim właścicielu pozostało mi na paru elementach takie coś:
Obrazek
Wygląda to jakby pęknięcie lakieru, co jest odczuwalne pod paznokciem.
Co z tym zrobić? Jak się tego pozbyć?
Myślałem żeby to szlifować papierem ile się da, ale czy do samej blachy, czy tylko do wyrównania?

I druga sprawa, jeżeli chce odświeżyć lakier, tzn pomalować całość na ten sam kolor (może inny odcień) to czy muszę stosować podkład, czy tylko wystarczy zmatowić (jakim papierem?) i pomalować?

A i jeszcze jedno pytanie, czy po zastosowaniu środka odrdzewiającego, i odczekaniu jakiegoś tam czasu, szlifuje się to miejsce do blachy czy tylko wyrównuje i na to szpachla?
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 21:07 przez Bucus, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje VENTO

Spotkania grupy CMTeam.pl, każdy piątek, godz 21.30 parking podziemny FORUM - Zapraszamy

Obrazek

Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » śr lip 16, 2008 13:05

dzis podjołem pierwsze kroki zmierzające do ulepszenia ( lub zeszpecienia) mojego golfa
na poczatek zdarłem lakier do gołej blachy w miejscach gdzie była korozja Wygląda to tak
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nastepnie mam zamiar to odtłuscić i posmarować odrzewiaczem ( odczekac 24 H )
Napiszczie czy wszystko narazie ok czy tak to ma wyglądać. Informacje czerpie 100% z forum dokładnie z tego tematu i ABC lakierowania

Druga sprawa pozostał slad po włamaniu tz wykrzywiona blacha Obrazek , wiem ze samemu ciezko bedzie nałozyc szpachle na ten element tym bardziej z moim doświadczeniem . Może macie jakieś sugestiej jak to zrobić lub moze ktos z Katowic poświeci mi z 30 minutek i pomoże nałozyc Dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lip 18, 2008 18:23

dawid018 pisze:potem pasta G3 do nowych lakierów i polerka mechaniczna
a może być pasta "Automax"?

Pytam, bo jutro zabieram się za babole na moim autku, oczywiście foty też będą krok po kroku.
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 18:24 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lip 18, 2008 23:29

prezesso pisze:a może być pasta "Automax"?
ta pasta sie nadaje do niklowanych i chromowanych elementów, TEMPO też może być


:-k ...

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn lip 21, 2008 15:49

No to więc zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia baboli i dalsze związane z tym prace:

babol na drzwiach od pasażera nad klamką

Obrazek

przedni prawy błotnik:

Obrazek

drzwi kierowcy:

Obrazek

tylny lewy błotnik przy drzwiach:

Obrazek

dach nad przednią szybą:

Obrazek

błotnik przy tylnej lewej lampie:

Obrazek

tylny prawy błotnik przy drzwiach pasażera:

Obrazek

Po usunięciu baboli z blachy:

błotnik - niestety kwalifikuje się do wymiany:

Obrazek

drzwi od strony pasażera nad klamką:

Obrazek

ryska nad wlewem paliwa:

Obrazek

tylne prawe nadkole:

Obrazek

pod tylną prawą lampą:

Obrazek

pod tylną prawą lampą - rudy wychodził spod poprzedniej szpachli, a ta pękała:

Obrazek

tylny lewy błotnik przy lampie:

Obrazek

tylny lewy błotnik przy drzwiach - rudy wychodził spod poprzedniej szpachli, a ta pękała:

Obrazek

A teraz szpachlowanie i malowanie podkładem:

dach nad przednią szybą - kładzona szpachla natryskowa w sprayu, kilka warstw:

Obrazek

wlew paliwa poszpachlowany i pomalowany podkładem, żałuję, że nie zczyściłem też przy samej krawędzi wlewu, ale to już innym razem:

Obrazek

Obrazek

prawy tylny błotnik przy drzwiach kierowcy:

Obrazek

drzwi kierowcy - rant drzwi był bardzo nierówny i brązowy od rudego, więc postanowiłem pomalować całość jak na zdj.:

Obrazek

błotnik tylny lewy przy drzwiach:

Obrazek

A całość wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koszt remontu na tą chwilę to ok. 100 zł + 70 zł za dwie 400 ml puszki lakieru w sprayu. Wzrośnie on jeszcze do kupna nowego błotnika - 80 zł + dobranie 300 ml lakieru i lakierowanie u lakiernika.
Papier ścierny jaki używałem na ta chwilę to: 150, 240 i 500,z czego 150 używany sporadycznie (wtedy gdy było grubo szpachli).
Oprócz tego miałem zwykłą szpachlówkę oraz szpachlę natryskową w sprayu, którą używałem do znikomych ubytków.
Cortanin też został zakupiony, lecz nie było konieczności używania, bo rdza zczyściła się do gołej blachy.

Dalsze działania w weekend 26/27 lipca, wtedy będę już miał lakier, może i błotnik. Będę kontynuował post lub temat.

No i czas kontynuować post. Tym razem nie miałem cyfrówki, więc zdjęcia robiłem telefonem:

aby dobrze zrobić drzwi, musiałem je zdjąć:

Obrazek

malowany wlew paliwa i okolice:

Obrazek

drzwi pasażera nad klamką:

Obrazek

pod lewą tylną lampą:

Obrazek

Obrazek

tylny błotnik przy drzwiach kierowcy:

Obrazek

zderzak dotarty został do plastiku w miejscach odchodzenia poprzednie farby, potem został położony na całym zderzaku podkład stosowany na tworzywa sztuczne powpdujący nie odskakiwanie lakieru. Na ten podkład (jeszcze lepki) położyłem szpachlę natryskową w kilku warstwach, którą po 3 godzinach dotarłem do gładkości, pomalowałem zwykłym podkładem pod lakier, później po zmatowieniu podkładu papierem 600, odtłuszczeniu pomalowałem zderzak w kolor:

Obrazek

Obrazek

a tak wygląda pomalowany zderzak:

Obrazek

dodatkowo w zderzak kupiłem wcześniej wloty w miejsce blend, które tak jak zderzak pokryłem podkładem na tworzywa sztuczne, potem podkładem pod lakier i lakierem:

Obrazek

A tak wygląda reszta po pomalowaniu lakierem. Nierówności i "przykurz" lakieru spolerowałem pastą Tempo i wydaje mi się, że polerka całego auta nie będzie potrzebna. Niestety widać delikatne odcienie lakieru, a to z powodu nie zaciągnięcia nowym lakierem większej powierzchni do "zakurzu", czyli delikatnego pryśnięcia nowym lakierem okolic malowanego elementu:

to okolice wlewu po lakierowaniu ale przed polerką pastą Tempo:

Obrazek

a to już po polerce pastą:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostał jeszcze błotnik do zakupienia, pomalowania i założenia.

To wszystko w moim temacie.

Chętnie odpowiem na pytania związane z moją pracą przy usuwaniu "baboli".

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 15:22 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

cris52
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2007 07:10
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Prosze o porade

Post autor: cris52 » pn lip 21, 2008 20:02

Witam.misiek10111 super opis,robie tylne prawe drzwi korzystajac z Twojej "instrukcji" ,moj problem zaczol sie od polozenia podkladu pod juz wlasciwy lakier/akryl/,po 24 godz.schnieciu podkladu przystapilem do przygotowania pod kolor tj.przeszlifowalem papierem wodnym 1000 miejsca do malowania sprayem i ten podklad praktycznie zostal usuniety,pomalowalem wszystkie uprzednio miejsca trzykrotnie-mam pytanie czy spray bedzie trzymac.Pytanie drugie po jakim czasie /kiedy to wyschnie/moge przystapic do obrobki koncowej papierem wodnym 2500 celem usuniecia "schodow"-polaczenie nowego ze starym lakierem?.Przepraszam za takie chaotyczne pytania.
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 20:03 przez cris52, łącznie zmieniany 1 raz.


VW PASSAT B3 VARIANT 1.8,90kM-klimatyzacja manualna.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lip 21, 2008 22:43

cris52 pisze:super opis
THX
cris52 będzie trzymać (pamiętaj o odtłuszczaniu)
dla pewności lepiej poczekaj 24 godz. i potem zaczni obróbkę
prezesso pisze:Cortanin też został zakupiony
i to był błąd że go nie użyłeś


:-k ...

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » wt lip 22, 2008 14:29

Cortanin też został zakupiony
Cortanin nie jest już takim środkiem jak był dawniej. Stracił swoje bardzo dobre właściwości . Jeśli chcesz mieć na lata zrobioną - odrdzewioną blachę to polecam BRUNOX.

więcej masz tu:
Obrazek

[ Dodano: 25 Lip 2008 20:23 ]
A tak poza tym to wczoraj zauważyłem małego ( naprawdę małego ) babola. No to druciak na wiertarkę i jazda.... efekt ? hmmm sami oceńcie, wg mnie w vw to normalka
Obrazek

a tak wygląda po wycięciu ...
Obrazek

a tak po wspawaniu wstawek ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek



a efekt końcowy ...
Obrazek


Na to szpachla z włóknem, podkład i lakier

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 20:25 przez Lucki, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości