[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » wt paź 25, 2011 19:57

Stanley777 pisze:pojawi się problem z kątem widzenia
jak dobrze złożysz na 3kącie od małego EU to będzie ok.

BTW droższego nie było?
Stanley777 pisze:malnąć w kolor samochodu
http://allegro.pl/luserko-prawe-lewe-pa ... 74028.html" onclick="window.open(this.href);return false;

można kupić bez potrzeby malowania :bajer:



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » wt paź 25, 2011 20:28

Tomek gd, no to mnie teraz pocieszyłeś :O :banghead:

Ale z tego co widzę to są od paska i też pewnie musiałbym przekładać trójkąty czy coś w tym stylu tak?
Szkoda że nie jest opisane jakie szkła ma lusterko w tej aukcji bo mi właśnie chodzi żeby były lekko niebieskie.
Tomek gd pisze:jak dobrze złożysz na 3kącie od małego EU to będzie ok.
Czyli musiałbym całość przekładać na trójkąt od małego :? w sumie to CHYBA najgorsze jest to oddzielenie tych wnętrzności od trójkąta a nie chciałbym tego spaprać :-x
No i czy wtyczka byłaby ta sama bo po wcześniejszych wpisach widzę że inni musieli kombinować by to wszystko się zgrywało.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » wt paź 25, 2011 20:48

cala wiązka wraz wtyczką, tak jak i trójkąt zostaje z Twojego starego małego lusterka, zmieniasz samą góre tak jak w poście Kamel'a na stronie 6 w tym temacie.

No ja mam z passata (kupiłem w kolor) i nie było żadnych komplikacji. Trójkąt angielski (niezależnie czy passat, golf, bora, lupo, czy cokolwiek) idzie do śmietnika :bajer:

No fakt ciężko trafić niebieskie szkło, ciekawe czy to co kupiłeś grzeje :chytry: bo jak nie to czeka Cię jeszcze wymiana maty grzewczej.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: iigAlisArr » wt paź 25, 2011 20:50

Stanley777 Może i przepłaciłeś ale masz niebieskie szkło. :bigok: Można trafić tanio ale nie jest łatwo. Co do kąta to trzeba założyć na stelaż EU i będzie gites - wszystko jest opisane w tym temacie =
Stanley777 pisze:całość przekładać na trójkąt od małego
i wsio. Wcale nie jest to trudne tylko trzeba wykombinować.
Stanley777 pisze:czy wtyczka byłaby ta sama
Wtyczka ta sama ale ona jest w drzwiach głębiej i jej nawet nie dotykasz. Cała filozofa z kablem: rozmontować wtyczkę, która wchodzi do silniczków, wyjąć piny, zdjąć całość ze stelaża, założyć duży korpus, wpiąć piny + złożyć wtyczkę i reszta montażu.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » wt paź 25, 2011 21:28

iigAlisArr, tak szkło jest niebieskie i właśnie także o to mi chodziło, bo wiem że były inne tańsze lusterka na alledrogo, ale sugerowałem się szkłem itd.

Kable do grzania lecą więc powinno śmigać, jutro ogarnę temat i takie jedno pytanie to że w silniczku na tyle jest kostka to wiem i trzeba będzie ja wypiąć itd a te dwa piny od grzania na lusterku które już sprawdziłem to one tak łatwo nie zejdą więc co? uciąć i potem zalutować czy to faktycznie powinno gładko zejść na zasadzie spinki? :-)

Powiedzcie mi czy tą niebieską obudowę:

http://imageshack.us/photo/my-images/23 ... udowa.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Przelecieć przed malowaniem takimi papierami jak w podanym niżej temacie z FAQ:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=150352" onclick="window.open(this.href);return false;

Czyli ścierny: 120, 220, 400 i wodny 800 czy może ze względu na farbę jakimś grubszym tak aby dostać się do początkowej formy?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: iigAlisArr » wt paź 25, 2011 21:42

Stanley777 pisze:uciąć i potem zalutować czy to faktycznie powinno gładko zejść
Jeśli nie będzie konieczności a raczej nie to NIE ucinaj. Powinno zejść ale delikatnie podważaj - nie ciągnij bo możesz urwać łączenie z matą. Ja urwałem i musiałem lutować, na szczeście się udało.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » wt paź 25, 2011 22:54

iigAlisArr, dzięki wielkie, jutro się za to wezmę, ewentualną przymiarkę itd bo tak czy inaczej najpierw będę musiał przelecieć papierem nową obudowę no i pomalować ją w kolor a na końcu składanie w całość :-)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Shmatan » śr paź 26, 2011 16:07

iigAlisArr pisze:
Stanley777 pisze:uciąć i potem zalutować czy to faktycznie powinno gładko zejść
Jeśli nie będzie konieczności a raczej nie to NIE ucinaj. Powinno zejść ale delikatnie podważaj - nie ciągnij bo możesz urwać łączenie z matą. Ja urwałem i musiałem lutować, na szczeście się udało.
Ja u siebie też urwałem, ale przed lutowaniem poobcinałem więcej tego plastiku wokoło - dzięki temu mogłem wygodnie zalutować do pewnego miejsca, a później wszystko zalałem poxipolem żeby tam wilgoć gdzieś nie złapała



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » śr paź 26, 2011 17:07

Shmatan, a ja w ostateczności jedynie uciąłem te gumy osłaniające piny które były przy końcu, odgiąłem delikatnie zaciski i wyskoczyło jak tra lala :bigok:
Z tą zapinką X to dopiero masakra :kac: trzeba się nieeeźle młotkiem na stukać i śrubokrętem podważać aby to zeszło, ale udało się.
I teraz pytanie czy przy montażu stosowaliście tą samą zapinkę (a będą takie dwie EU i GB w zależności która w lepszym stanie) czy może kupowaliście nową?
Teraz czeka mnie malowanie, ale chyba oddam to w ręce lakiernika :jezor: bo oprócz tego kilka innych elementów idzie w kolor.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: iigAlisArr » śr paź 26, 2011 18:45

Ja "zapinkę" założyłem tę samą bo była jeszcze w dobrym stanie, jak zdejmiesz to dognij wewnętrzne blaszki i git (jeśli nie zniszczysz oczywiście :grin: ).


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » śr paź 26, 2011 21:30

iigAlisArr, i tak zrobiłem cała konstrukcja już siedzi teraz tylko ogarnąć obudowę w kolor i będzie gites :hmm:

I teraz kolejny nie lada problem :jezor: podłączyłem na nowym stelażu ten cały plastik z silniczkami i założyłem na chwilkę szkło tak po prostu dla sprawdzenia, podpiąłem kostkę u mnie była ona w połowie otwierana i kolejno lecą kolory:

Fiolet / Szary z fioletem / Szary

I jak się okazuje na lewym ustawianie gałką działa normalnie a przy sterowaniu prawym daje kuleczkę na dół lusterko idzie do góry, odpycham od siebie, lusterko zmienia kąt względem samochodu na ostry itd itd... wszystko jakby na odwrót. :kac:
Powiedzcie mi mogłem coś porąbać w pinach to jest kwestia tych 3 kabelków.
U mnie:
2 = Fiolet
1 = Szary z fioletowym paskiem
3 = Szary

i byłem pewien że tak miało być bo tak było w lusterku GB które rozmontowałem

Obrazek

A jaki kolor w waszym przypadku leci na nr 2? jaki na 1 i jaki na 3?

Niby głupie pytanie, ale jak już ma śmigać to niech to będzie dobrze :-)


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: iigAlisArr » śr paź 26, 2011 21:49

Mając wtyczkę ścięciem ku dołowi kable od lewej: fiolet, fiolet/szary, szary.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » śr paź 26, 2011 22:14

wedlug nr. pinow na silniku:

2-szary
1-szrofioletowy
3-fioletowy

jest to porzadek z nie grzebanego małego lusterka z wersji europejskiej. Zapisałem to sobie bo nigdy nie moge tego zapamietac :helm:



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Stanley777 » śr paź 26, 2011 23:28

iigAlisArr, kolego dokładnie tak jak piszesz właśnie tak miałem w rozmontowanym lusterku GB i jak widać
Tomek gd pisze: 2-szary
1-szrofioletowy
3-fioletowy

jest to porzadek z nie grzebanego małego lusterka z wersji europejskiej
Problem powstaje jeśli chodzi o przekładkę, a przynajmniej u mnie się taki pojawił a dziwne bo nikt chyba wcześniej o tym nie wspomniał a była mowa coś o głośno działających silniczkach nie wiadomo jednak czy to przez to :)

Ale już wszystko wiadome gdy przekładamy lusterko:
Dla wersji EU to:
2-Szary
1-Szaro-Fioletowy
3-Fioletowy

Gdy dla wersji GB to:
2-Fioletowy
1-Szaro-Fioletowy
3 -Szary

Ameryki nie odkryłem :rotfl: ale powinno teraz śmigać :okej:

...

I jednak nie myliłem się lustereczko teraz śmiga jak ta lala, tak jak ja chce a nie na odwrót :rotfl:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości