[mk2] Lampy InPro Jetta II, przejście H4->2xH7, pytanie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz lut 18, 2007 12:20

mkowalm, te drugie ladniej wygladaja na VT... U mnie bynajmniej za friko swiatla ustawiaja... jest na forum FAQ jak to zzrobic samemu... nie ma wiele roboty :)


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn mar 12, 2007 00:00

grzaneczka997 pisze:mkowalm, te drugie ladniej wygladaja na VT... U mnie bynajmniej za friko swiatla ustawiaja... jest na forum FAQ jak to zzrobic samemu... nie ma wiele roboty :)
Szzcerze to też bardziej mi podchodzą.. i jak pisałem z kierunkami się będą komponować.
Jeszcze się zastanowie dokładnie, ale najprawdopodobniej wybiorę te i zamówie w przyszłym tygodniu. Musze jeszcze przekalkulować ile kasy mi zostanie bo żarówki do kupienia też mam :P


A co do ustawiania - nie mam zbytnio gdzie, brak równego terenu u mnie, z dużą pusta sciana tez mógłby być problem... mysle ze wiecej jak 20zł to kosztować nie bedzie także chyba sie skoczę na stację.. no chyba, że włoze jedna lampę i będę ustawiał względem drugiej..


Odświeżam

A więc tak. Lampki już do mnie doszły. Robią wrażenie :D

Czekam jeszcze na żarówki (4x Tungsram H7 +50%) i trzeba zabrać się za montaż :D


Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek


EDIT:

A więc tak.

Lampki już zamontowane są dość długo, ale dopiero dzisiaj zdołałem umyć auto żeby było można je pokazać na zdjęciu :P (foty na dole)

Montaż odbył się bez większych problemów, jednak lampy nie do końca pasowały. Trzeba było ścisnąć kombinerkami zewnętrzne łuki wzmocnienia przedniego ponieważ lampa się blokowała i nie wchodziła w całości, jednak nie był to wielki problem.

Jeśli chodzi o kwestię użytkową to zaliczyłem podczas pierwszej nocnej przejażdżki solidny opad szczeny. Niedowierzałem, że na krótkich światłach może być tak jasno przed autem. Na prawdę rożnica jest ogromna. Długich nie trzeba... Pomimo wysokiej ceny za te lampki nie żałuję. To jak one świecą całkowicie rekompensuje ten wydatek (wygląd moim zdaniem również się znacznie poprawił). A planuje jeszcze założyć przekaźniki :) W przyszłości ksenon chyba zawita.

Żarowki, które wsadziłem to Tungsramy H7 +50%.


Kilka fotek zrobionych komórką:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aby dopełnić wyglądu będą jeszcze kierunki klary.


I jeszcze jedna sprawa - czy może ktoś potwierdzić ten sposób mostkowania jako prawidłowy w MK2?
jedyne co musisz zrobić to mostek w kostce idącej od lewej manetki
Mostek robisz na żółtym i biało-czarnym przewodzie idącym po kolumnie kierowniczej do skrzynki bezpieczników. (tak jest w MK3 ) więc pewnie takie same kolory bedą w MK2
??


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » pn mar 12, 2007 18:06

Badnie lampki si prezetuja


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » pn mar 12, 2007 22:17

lampki ok tylko zmień ta brewkę na pełną bo ta to wieśniacka


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

raclet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn mar 12, 2007 20:48
Lokalizacja: Lublin/Kraków/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: raclet » śr mar 14, 2007 21:37

Jeszcze jedna sprawa wyglad wyglądem ale jak one świecą. Kolega zamienił sobie w peugocie lampy fabryczne na soczewkowe i ma teraz gorsze swiatło o około 30%



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr mar 14, 2007 21:52

wójaszek pisze:lampki ok tylko zmień ta brewkę na pełną bo ta to wieśniacka
Brewkę planuję wywalić na razie całkowicie. Do czasu aż nie kupie tej takiej delikatnej całej prostej. Tylko nie wiem czy laminatową kupić czy z ABS. Ale to i tak poczeka bo mam jeszcze inne wydatki.
raclet pisze:Jeszcze jedna sprawa wyglad wyglądem ale jak one świecą. Kolega zamienił sobie w peugocie lampy fabryczne na soczewkowe i ma teraz gorsze swiatło o około 30%
A czytać potrafimy? Wyżej opisałem moje wrażenia.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » śr mar 14, 2007 23:57

mi sie one nie podobaja... :bajer:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » czw mar 15, 2007 09:51

macientyvw pisze:mi sie one nie podobaja... :bajer:
Kwestia gustu, choć muszę powiedzieć, że golf z takimi czterema kulkami wygląda bardzo odmiennie. Mi się jednak podoba. Muszę się przyznać, że na samym początku rozważań nad oświetleniem w kwestii wyglądowej byłem za 4 lampami okrągłymi clear. Jednak po rozpatrzeniu wszystkich plusów i minusów doszedłem do wniosku, że postawię na jakość świecenia i przyszłość, a mianowicie możliwość założenia ksenonu.

A lampki jak zamontowałem to byłem pełen podziwu jak to wygląda na samochodzie. Bardzo mi się podoba :) Szczególnie mi się podoba jak to wygląda w nocy gdy świeci patrząc tak od boku.. :D


330KM/450Nm

flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

elo

Post autor: flame3 » czw mar 15, 2007 10:08

lampki są zajefajne, wysle Ci fotki jak na mojej jettce wygladaja, mam je juz prawie rok i jestem bardzo zadowolony, kwestia jakie w nie wrzucić żarówki, zastanawiam sie nad philips blue vision aby były one bardziej efektowne, o założeniu xenonów to sie namyślałem, jednak aby kupić ksenony barwy fioletowej (ok 12000kandeli) należy wydać ok 1000zł, a te białe xenony (6000kandeli) za 600zł są nieopłacalne.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Re: elo

Post autor: Kowal_ » czw mar 15, 2007 10:29

flame3 pisze:lampki są zajefajne, wysle Ci fotki jak na mojej jettce wygladaja, mam je juz prawie rok i jestem bardzo zadowolony, kwestia jakie w nie wrzucić żarówki, zastanawiam sie nad philips blue vision aby były one bardziej efektowne, o założeniu xenonów to sie namyślałem, jednak aby kupić ksenony barwy fioletowej (ok 12000kandeli) należy wydać ok 1000zł, a te białe xenony (6000kandeli) za 600zł są nieopłacalne.
Chętnie zobaczę Twojego bolida z tymi lampkami :D (mail w profilu)

Co do żarówek - nie powiem po kupnie lampek trochę mi sie fundusze skurczyły.
Z jednej strony są Osramy Silverstar, Philipsy GT150 lub inne, ale problem w tym, że wszystkie mają cenę grubo powyżej 60zł (Philipsy ok. 100zł)

W standard lampach miałem Tungsramy H4 +60%. Byłem bardzo zadowolony.

Znowu zaufałem tym żarówkom, ale w wersji H7 +50% bo po pierwsze wiedziałem czego oczekiwać, a po drugie zaważyła cena - 42zł za komplet. Przy zakupie 4 naraz odegrała ona tez rolę.

W tej cenie byly jeszcze Bosche +50% ale nie wiedziałem czego sie spodziewać więc odpuściłem. Są też Hella Blue Light.. ale nie mam zaufania do takich żarówek w deszczu.


Co do xenonów - dlaczego 6000k są nieopłacalne i dlaczego koniecznie chcesz fioletowe? 8000k i 10000k też są łatwo dostępne, a chyba nie ma między nimi aż takiej różnicy poza wyglądem?


I jeszcze jedna sprawa - jak rozwiązałeś sprawę z gasnącymi mijania przy włączaniu długich?


330KM/450Nm

flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: flame3 » ndz mar 18, 2007 10:18

gdy włączam długie światła to mijania gasną, i czy to jest uciążliwe? one i tak mocno biją, często jak jadę wieczorem to ludzie mi po długich dają bo myślą że mam włączone, ale wtedy daje im po gałach to sie chowają :D nad xenonami sie nie zastanawiałem, ale jakbyś zamontował te 6000k ( w sumie 600zł a nie 1200) to byś mógł mi to zaprezentować bo jestem bardzo ciekawy. Koleś u nas z Gdyni zamontował xenony w golfie III na seryjnych lampach (fioletowe) no i rządzi :) pięknie to wygląda, jednak ciekawość jest jakby to wyglądało xenony fioletowe + nasze in pro w golfie a nie jakimś mercedesie s klasse. :)
dzisiaj porobię fotki to wrzucę na forum. pozdrawiam
BTW. Ktoś z pruszcza gdańskiego podobno ma jeszcze inpro

[ Dodano: Nie Mar 18, 2007 10:09 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i Deser:
Obrazek



ZDJĘCIA BYŁY ROBIONE W CZASIE DESZCZU, POPRZEZ TO OBIEKTYW TROCHĘ NIEWYRAŹNIE UCHWYCIŁ OBRAZ :) POZDRAWIAM MANIAKÓW VW!



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » ndz mar 18, 2007 11:26

flame3 pisze:gdy włączam długie światła to mijania gasną, i czy to jest uciążliwe? one i tak mocno biją, często jak jadę wieczorem to ludzie mi po długich dają bo myślą że mam włączone, ale wtedy daje im po gałach to sie chowają :D nad xenonami sie nie zastanawiałem, ale jakbyś zamontował te 6000k ( w sumie 600zł a nie 1200) to byś mógł mi to zaprezentować bo jestem bardzo ciekawy. Koleś u nas z Gdyni zamontował xenony w golfie III na seryjnych lampach (fioletowe) no i rządzi :) pięknie to wygląda, jednak ciekawość jest jakby to wyglądało xenony fioletowe + nasze in pro w golfie a nie jakimś mercedesie s klasse. :)
dzisiaj porobię fotki to wrzucę na forum. pozdrawiam
BTW. Ktoś z pruszcza gdańskiego podobno ma jeszcze inpro
Hehe, no walą światłem na prawdę mocnym (jak ja włączyłem to nie dowierzałem, że może być tak bielusieńkie światło :P ), ale mi się nie zdarzyło żeby mrugali. Mam dobrze ustawione to nie oslepiają ;) A chce żeby obie soczewy świeciły ;)
Ładna ta Twoja Jetta :)
Jakie masz żarówki?

Co do xenonu - pewnie przyjdzie na niego czas - ale to pewnie w trakcie wakacji lub po.. pójdzie sie do normalnej pracy to się kupi ;) Zobacze co zamontuje. MOże 6k może 8k, a może 12k stanieje i sie te kupi :P

Nie wiem. Ja na śląsku jeszcze nie widziałem nikogo z takimi lampkami :) Nie powiem, budzą zainteresowanie u niektórych.. :P


edit co tam za halogenki masz w zderzaku? Co to za soczewka? :D


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz mar 18, 2007 11:33

No piekne lampki :bigok:

Tylko ja chyba bym wolal wersje black :P



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » ndz mar 18, 2007 11:39

BTW. Ktoś z pruszcza gdańskiego podobno ma jeszcze inpro
Dokładnie ktoś ma ale do nas na spoty w PrG nie wpadna, a udziela się na tym forum ? :)

flame3,
A Ty też chyba na spoty na matarnie nie wpadasz z tego co kojarze :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości