[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: lux4 » ndz lis 07, 2010 22:40

a jakie światła dzienne polecacie do zamontowania w kratce zderzaka?
nie jakieś chińskie za 50 zł i może też nie Valeo za 600 zł ale coś markowego z homologacją?

na allegro są Philips za 300 zł. Czy warto?



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: kris-krzysztof » pn lis 08, 2010 02:53

lux4 pisze:a jakie światła dzienne polecacie do zamontowania w kratce zderzaka?
nie jakieś chińskie za 50 zł i może też nie Valeo za 600 zł ale coś markowego z homologacją?

na allegro są Philips za 300 zł. Czy warto?
chyba na forum passata koleś opisywał różnice org &podróbka dużo fotek i temat ok ale teraz po formacie nie mam linku.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » pn lis 08, 2010 14:52

Osobiście posiadałem światła dzienne takie jak Vertex, No-Name, obecnie Philips. W temacie o reflektorach sporo o nich napisałem. Wady Vertexów na diodach Osram/Samsung to to że zakłócają radio. Za to świecą mocno, jednak wymagają przeróbek bo są czasem kijowo zrobione.

Co do Philipsów - mam kilka dni i nie narzekam. Odpowiednikiem Philipsa jest forma MyCarr - światła mają inne kształty, ale wnętrze to samo, starter itp, cena niższa o jakieś 100 zł. Polecam wersje 5 diodowe prostokątne, lub okrągłe, średnica 9 cm. Koszt to ok 250 zł.

Światła wykrywają skok napięcia (zapłon) i same się włączają, po wyłączeniu silnika same wyłączają, więc nic się nie kombinuje z instalacją. Tak jest w Philipsie i MyCarr



quattro_tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt lis 05, 2010 14:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: quattro_tdi » pn lis 08, 2010 14:59

ja mam u siebie diodówki Philipsa, tutaj możesz sobie o nich poczytać.
Sprawdzają się rewelacyjnie.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: kris-krzysztof » pn lis 08, 2010 15:57

Osobiście o takie bym kupił w kratki
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 67857.html


Obrazek

Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: Hankie » pn lis 08, 2010 19:07

Hej pabazu !

Jakiś update co do pomysłu? Masz foty jak Twój patent się sprawuje?Jestem ciekawy, bo miałem w rękach allegrowy towar - żarówkę (też domowa, ale na oprawę GU10) i moim i tak amatorskim okiem zauważyłem, że diody nie były zbyt równo osadzone... W domu to jeszcze przejdzie, ale jakby oślepiać ludzików w innych pojazdach? :?


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » pn lis 08, 2010 19:49

Również posiadam diodówki co kolega wyżej Philipsa i narazie nie narzekam, dziś przeszły test trasy, ale nie wiem jak się sprawowały - autko z nimi nie moje :P

MyCarr robi diodóki identyczne jak Philipsa z tym że lampy mają inny kształt i inne diody wewnątrz, jednak świeci tak samo, tak samo się montuje itp.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: Shmatan » wt lis 09, 2010 18:59

skaktus, kris-krzysztof, mówie o zwykłych firmowych żarówkach z normalnego sklepu. Jeżeli miałbym wymieniać żarówki 3 razy w roku, to bym chyba przestał kupować jakieś +80%... co do ksenonu - nie zmieniasz chyba żarówek co rok ;)?

Moim skromnym zdaniem, po prostu, światła dzienne to niepotrzebne kombinowanie - potem widzi się takich, co w nocy jadą na dziennych, albo wogóle najlepiej na dziennych i mijania...



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: perki » wt lis 09, 2010 19:14

Shmatan pisze:skaktus, kris-krzysztof, mówie o zwykłych firmowych żarówkach z normalnego sklepu. Jeżeli miałbym wymieniać żarówki 3 razy w roku, to bym chyba przestał kupować jakieś +80%... co do ksenonu - nie zmieniasz chyba żarówek co rok ;)?

Moim skromnym zdaniem, po prostu, światła dzienne to niepotrzebne kombinowanie - potem widzi się takich, co w nocy jadą na dziennych, albo wogóle najlepiej na dziennych i mijania...
i nie zapominajmy jeszcze i halogenach w zderzaku . Ktore ladnie swieca prosto w oczy :bigok:



Awatar użytkownika
AdiTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: czw lut 14, 2008 01:01
Lokalizacja: Pleszew

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: AdiTDI » czw lut 03, 2011 20:01

quattro_tdi pisze:ja mam u siebie diodówki Philipsa, tutaj możesz sobie o nich poczytać.
Sprawdzają się rewelacyjnie.

Witam kolego,
mógłbyś powiedziec jak wyglądała u Ciebie sprawa montażu tych Philipsów? Własnie będe sie za to zabierał... i powiedz pod jaki kabelek od postojówek trzeba je podłączyć w mk4? Mógłbys jakąs fote dac jak to u Ciebie wyszło?
pozdr


Sprzedam lub zamienię alu
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=969136011

Moje zielone MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175195

Awatar użytkownika
bilus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:57
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: bilus » sob mar 05, 2011 23:39

"Witam, nie widzę aby ktoś podjął się takiej przeróbki, a tak mi jakoś się wymyśliło.

Oryginalne lampy (Valeo), oczywiście te które nie maja świateł przeciwmgłowych (soczewek- tak na marginesie to kiepskie ) mają takie ładne błyszczące zaślepki."

moim zdaniem świetny pomysł nie trzeba niszczyć kratek. Mógłbyś opisać krok po kroku jak zrobiłeś tą modyfikację: jakie ledy kupiłeś, jakiej średnicy jest ta zaślepka i jak to podłączyłeś etc.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » ndz mar 06, 2011 00:51

bilus pisze:"Witam, nie widzę aby ktoś podjął się takiej przeróbki, a tak mi jakoś się wymyśliło.

Oryginalne lampy (Valeo), oczywiście te które nie maja świateł przeciwmgłowych (soczewek- tak na marginesie to kiepskie ) mają takie ładne błyszczące zaślepki."

moim zdaniem świetny pomysł nie trzeba niszczyć kratek. Mógłbyś opisać krok po kroku jak zrobiłeś tą modyfikację: jakie ledy kupiłeś, jakiej średnicy jest ta zaślepka i jak to podłączyłeś etc.

Kupujesz dowolne "żarówki" ledowe typu 48 led i montujesz w miejsce halogenów. Zaślepka jest o ile się nie mylę na śrubie, ale już nie pamiętam. Zalety rozwiązania - tanie i dostępne dla każdego. Wady - totalny nielegal i niska jakość jak i słabe światło. Takie żarówki diodowe typu 48 led mają po 100 - 250 lumenów, porządne dzienne 500 - 800.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: matisim » czw cze 23, 2011 15:31

a ja mam takie pytanie odnośnie dziennych i ich przepisów, bo wg przepisów wysokość na ziemią to min 25cm jak dobrze pamiętam. Ja mam obnizonego golfa i dzienne miałbym jakieś 15cm nad ziemią, czy miśki bardzo się tego czepiają? bo zderzak mam wygładzony więc innej opcji nie mam :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » czw cze 23, 2011 20:42

Mogą się czepiać. Mi jeszcze nie mierzyli co i jak, nawet nie pytali za bardzo co to jest.Wiesz jak to jest z gliniarzem, jeden się czepia inny ma to gdzieś. Ciężko to okreslić. Ważne aby lampy z daleka były widoczne dla innych w ruchu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości