piaskowanie karoserii

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » ndz mar 14, 2010 21:25

K@mil_mk3, tysiac spoko ale 2500 ?????????????


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=409990

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » pn mar 15, 2010 12:52

Więc tak:
Węglan pakowany w worki po 25 kg
1T - 960 euro + 230zł transport
dla detalu 6zł za 1kg
Wydajność podobna jak innych materiałów ściernych, facet powiedział, że zależy od sprzętu itd więc mi nie określi ile potrzeba na średniej wielkości auto.

Co do sprzętu, poczytałem trochę jakie ludzie mają problemy z doborem odpowiedniej sprężarki i pistoletu, ustawieniu ciśnień itd i wydaje mi się że lepiej wypożyczyć profesjonalną piaskarkę za ok 130zł za dobę i mieć problem i nerwy z głowy :bigok:
http://www.ramirent.pl/sprzet_budowlany/test



Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » pn mar 15, 2010 18:54

wszystko wyglada extra jak by sie skrzyknac w pare osob to wyszlo by po pare groszy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=409990

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » pn mar 15, 2010 20:48

cichy64, nie takie parę groszy, bo nie wiadomo ile tak naprawdę wyjdzie tego materiału.... Na forum MB przeczytałem, że koleś zużył 400kg piasku na W123.
Nie znam się na tym, nigdy się w to nie bawiłem, więc nie potrafię oszacować ile tego wyjdzie, ale jeśli nawet wyjdą podobne ilości to za samą sodę prawie 2k zapłacisz + trzeba po to pojechać + wypożyczenie sprzętu i robi się ponad 2k PLN czyli tyle co w zakładzie bez latania :grin:
Im bardziej się zagłębiam w temat tym jestem mniejszym entuzjastą :helm:



maniek088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maniek088 » wt mar 16, 2010 00:39

jezeli chodzi o mk2 to 100 kg powinno spokojnie starczyc, oczywiscie chodzi mi o piasek.. tylko ciekawe jak wydajny ten weglan sodu jest.. tez mam zamiar wypiaskowac cale auto.. jezeli chodzi o podwozie to bez problemu piasek.. z nadwoziem to gadalem z wieloma ludzmi znajacymi sie na rzeczy ze tez spokojnie mozna robic piaskiem no ale jesli w miare cenowo mozna zrobic to sodą to czemu nie :)



Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » wt mar 16, 2010 09:59

MarcinWLKP, faktycznie 400kg to sporo materiału, dziś zadzwonie do tej firmy z krakowa i się zapytam ile i jak... na Discovery był taki program co chłopaki odrestaurowywali samochody ludziom i tam za kazdym razem najpierw rozbierali cale auto a następnie wiezli do piaskowania całej budy, nawet nieraz pokazywali jak reszte piasku z zakamarkow odkurzali odkurzaczem, wiec wydaje mi sie ze jednak piaskowanie nie powinno zniszczyc karoseri chyba ze oni uzywali jakiegos specialnego piasku....


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=409990

maniek088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maniek088 » wt mar 16, 2010 18:07

cichy64, daj znac co i jak z tymi materialami.. jesli chodzi o ten piasek to na podwozie bez problemu mozna tani jakis walnac.. jesli chce ktos byc bardziej "ostrozny" to moze sobie kupic piasek o mniejszej granulacji na nadwozie do 1,5mm np 0,9mm.. ale nie ma potrzeby.. mozna kupic kg/1zl a mozna cos niby lepszego. Jest taki piasek szklany do piaskowanie i szkielkowania np cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=955484317 wiadomo drozsze ale czy ja wiem.. po co przeplacac.. nalezy to robic z glowa i w optymalnej odleglosci od blachy.. kazdy bedzie widzial czy schodzi czy nie.. jesli nie to przykladasz dysze blizej i jedziesz dalej.. dysza najlepiej z weglika spiekanego, nie pakowac sie w tanie ceramiczne bo lecą bardzo szybko.. pozdrawiam..
PS cichy64 jak bedziesz cos wiedzial to jeszcze raz przypominam daj znac ;] pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt mar 16, 2010 20:21

Dodam, od siebie, że zabytkowe samochody piaskuje się orzechami, a dokładnie rozdrobnionymi skorupami. Ja bym się bał piaskować piaskiem, bo piasek w profilu zamkniętym powoduje rdzewienie. To sodowanie to super sprawa.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

maniek088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maniek088 » wt mar 16, 2010 20:50

jest cos takiego jak odkurzacz przemyslowy i przy odpowiedniej koncowce wszystko zbierze.. najlepiej auto cale rozkrecic do ostatniej srubki ;] wiadomo wiele pracy ale jaka niesamowita satysfakcja :bigok: nic tylko oko cieszyc:) wiadomo sodowanie bezpieczniejsze :) ale piasek tez jest wporzo :] przy uzytkowaniu piaskarki z glowa nie ma obaw do jakichkolwiek wad blachy.. normalne ze jak bedzie sie dlugo trzymac blisko balchy to jest mozliwosc wyrobienia dziury :grrr: ale bez przesady.. nikt sam na zlosc sobie nie bedzie robil:) jesli piaskowanie (sodowanie) soda:P jest bardziej wydajne i w miare cena za weglan bedzie to zabieram sie za sodowanie jezeli chodzi o nadwozie ale podwozie to tylko piasek.. ale to jeszcze troche musi potrwac bo pogoda do du.. :S czasu tez nie ma za bardzo.. a jesli chodzi o mk2 to jeszcze nie jest to zabytek :) narazie to najlepsze auto cultowe jakie znam :] jedna rzecz do zapamietania: "najlepsze auto -->VW -->GOLF -->MK2 !!" nic dodac nic ujac :bigok:



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt mar 16, 2010 21:07

maniek088 pisze:a jesli chodzi o mk2 to jeszcze nie jest to zabytek :) narazie to najlepsze auto cultowe jakie znam :] jedna rzecz do zapamietania: "najlepsze auto -->VW -->GOLF -->MK2 !!" nic dodac nic ujac :bigok:
Zgodzę się z tym w 100%. Sam mam MK2 i jest to genialny samochód.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » wt mar 16, 2010 21:47

Udana, nie udana.... niech się lepiej jakiś profesjonalista od piaskowania wypowie ile zamawiać tego towaru, żeby starczyło laikowi :bigok:



maniek088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maniek088 » śr mar 17, 2010 00:01

MarcinWLKP, zwracam honor :bajer: a odnosnie tematu to czekam na odpowiedz od cichy64 :] najwazniejsze to wiedziec jaka cena tego weglanu i wtedy juz wiadomo czy w jedna czy w druga strone trzeba dzialac..



Awatar użytkownika
cichy64
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: cichy64 » śr mar 17, 2010 11:15

maniek088, a wiec wysodowanie calej karoserii w tej firmie z krakowa kosztuje okolo 5 tyś PLN (za karoserie golfa/jetty mk2) szok :shock: :shock: :shock:


a soda w granicach 5PLN za kg worki po 25kg
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 11:27 przez cichy64, łącznie zmieniany 1 raz.



maniek088
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 23:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maniek088 » śr mar 17, 2010 11:49

aaa to nie najgorzej.. jeszcze jak sie dogada i wiecej kupi to moze byc ;] a ile wychodzi kg na auto? pytales sie cichy64, ?? odp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości