Wycieraczki przód i tył

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » pt lut 26, 2010 16:28

Tomek gd pisze:Jak jeszcze nie mialem od mk5 to w auchan udalo mi sie kupic aero na tyl.
Też mam to badziewie. Od początku skacze po szybie.


Obrazek

Tomek77-89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: wt lip 01, 2008 21:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Tomek77-89 » sob lut 27, 2010 00:52

bartekkk, Na tył polecam ci wycieraczkę z Golfa V, a na przód tak jak koledzy pisali Aero Bosch lub Valeo



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » czw mar 04, 2010 19:00

Odradzam metalowe Bosch dużo gorsze od valeo


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » czw mar 04, 2010 19:12

Tomek77-89 pisze:bartekkk, Na tył polecam ci wycieraczkę z Golfa V, a na przód tak jak koledzy pisali Aero Bosch lub Valeo
Drogi schemat, a są 2x tańsze i nie gorsze alternatywy. Ja przelatałem rok na płaskich MOTGUM'ach i nadal zbierają jak nowe, a nie oszczędzam ich. :)



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw mar 04, 2010 19:12

bartekkk a ja Ci odradzam takie pseudo ałero.. Zarówno z przodu jak i z tyłu wyglądają średnio jak nie gorzej..
Jeśli już chcesz płaskie to na tył ramię z piórem od MK5, a na przód ori aero (ciężko dostać używkę, a komplet nowych ramion ok. 250zł) ale zupełnie inaczej wygląda i świetnie zbiera wodę - w przeciwieństwie do tych pseudo..
Ori aero są inaczej robione i nie skaczą Ci po szybie i zbierają wszystko, a nie tylko wybrane fragmenty jak pseudo ałero..

Tak więc jeśli masz zwykłe ramiona z przodu to polecałbym zwykłe pióra tyle, że dobrej jakości.
Ja brałem te (u tego sprzedawcy) i działają mi bardzo dobrze już 1,5 roku (zakładałem je jakoś we wrześniu 2008): http://www.allegro.pl/item920990362_wyc ... warto.html


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » czw mar 04, 2010 19:16

Kamel pisze: świetnie zbiera wodę - w przeciwieństwie do tych pseudo..
Ori aero są inaczej robione i nie skaczą Ci po szybie i zbierają wszystko, a nie tylko wybrane fragmenty jak pseudo ałero..
Nie generalizuj :P, moje nie skaczą po szybie, zbierają równo, do tego są ciche. Chyba, że szyba ma na sobie kawałki lodu, ale na coś takiego nie ma mocnych piór.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw mar 04, 2010 19:19

mikew_86 pisze:Nie generalizuj :P , moje nie skaczą po szybie, zbierają równo, do tego są ciche. Chyba, że szyba ma na sobie kawałki lodu, ale na coś takiego nie ma mocnych piór.
mikew_86 jak kupiłem golfa to jako, że wycieraczki były na wykończeniu założyłem mu aero Boscha za ponad 100zł, polatały ok. 3tyg. i wyleciały, bo szlag mnie trafiał jak zostawiały mi smugi na szybie i podskakiwały podczas wycierania w czasie szybszej jazdy, tak wiec póki nie zamienię ramion na ori aero nie mam zamiaru zakładać podróbek.
Zwłaszcza, że dochodzi też aspekt wizualny i nic a nic nie podobają mi się te pióra, bo za bardzo odstają od reszty..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Post autor: mikew_86 » czw mar 04, 2010 19:31

Może miałeś je źle zamocowane ? do zestawu daję kilka nasadek (przynajmniej w MOTGUM'ach tak miałem)... Początkowo w jednej założyłem nie tą nasadkę co trzeba i też mi pióro podskakiwało, potem zmieniłem na inną - właściwą i problem zniknął.

Drogie nie zawsze znaczy dobre, ja kupiłem swoje za 30 zł sztuka i chwalę je sobie... Wygląd to inna sprawa ori aero będą od nich ładniejsze, ale te pseudo z kolei bardziej mi się podobają od zwykłych piór... poza tym są cichsze, a szlag mnie trafiał jak musiałem słuchać moich zwykłych wycieraczek w niższych temp., szczególnie tej tylnej... aż się nie chciało z nich korzystać :)



rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: rozyk_l » śr mar 10, 2010 22:49

kupiłem motgumy płaskie ( miałem ori bosh). Niestety średnio jestem zadowolony, na dodatek nawet wymiana nie pomogła i wycieraczka pasażera od prawej strony nie przylega do szyby i nie zbiera :/, myślałem, że może ramię już słabe, ale jak dociskam ręką to też nie dochodzi, po prostu tak ajkby wycierak był za mało łukowaty. o co chodzi?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości