Selektywny żółty

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » czw lut 18, 2010 00:08

Ja podpisuję się pod tym co napisał krzywy. Od pierwszego stycznia minęlo prawie dwa miesiące - na ulicach nadal od ch*** aut można spotkać, które mają żółte klosze, żółtą barwę świateł itd. a policja może przyczepić się do wszystkiego. Zobaczcie ile aut można spotkać, które jeżdżą na obrysówkach, a ile z nich będzie miało nieprzyjemność zabrania dowodu?? To samo z żółtą selektywną barwą - jak się będzie miał przyczepić, to czy będziesz miał żółte światła czy nie to i tak coś znajdzie. U nas ostatnio chłopaszkowi zabrali dowód za spojler na klapie w Hondzie, bo w przypadku potrącenia przechodnia gdy ten przeleci przez auto to go jeszcze spojlerem poharata i żadnych tłumaczeń nie było...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lut 18, 2010 00:40

CJ_New pisze: chłopaszkowi zabrali dowód za spojler na klapie w Hondzie, bo w przypadku potrącenia przechodnia gdy ten przeleci przez auto to go jeszcze spojlerem poharata i żadnych tłumaczeń nie było...
bezpodstawnie



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » czw lut 18, 2010 00:49

mettenos, też mu to mówiłem, ale jakby nie był taką ofiarą, to by przynajmniej wołał na piśmie podpisane przez tego policjanta, że zabierają mu dowód za takie coś - miałby podstawę do tego, żeby dochodzić swoich praw. A przykład ten pokazuje, że na żółtym selektywnym spokojnie można wg mnie jeździć, bo u nas każdy definiuje sobie prawo jak mu pasuje niestety....



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw lut 18, 2010 00:57

CJ_New pisze: Zobaczcie ile aut można spotkać, które jeżdżą na obrysówkach, a ile z nich będzie miało nieprzyjemność zabrania dowodu??
problem jest taki, że tzw. obrysówki są legalne...


Ja jak widze zółte światła, to zwykle są to stare samochody, które mogą po prostu mieć stare klosze i spadki napięcia - jako tako żółtych z założenią świateł to nie widuje (ale mało jeżdże).

A tak serio - nie wiem co w zółtych światłąch się ludziom podoba, bo moim zdaniem to wyglądają raczej średnio



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » czw lut 18, 2010 10:14

Shmatan, powiesz mi że świecące na stałe ze światłami czerwone lub pomarańćzowe światła na bokach zderzaków, albo pod przednimi lampami (w którymś jeepie tak widziałem) są legalne? od kiedy?



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » czw lut 18, 2010 11:46

CJ_New pisze:Zobaczcie ile aut można spotkać, które jeżdżą na obrysówkach, a ile z nich będzie miało nieprzyjemność zabrania dowodu??
Przecież są dozwolone...
krzywy pisze:zobacz ilu ludzi jeździ na lewych tablicach
Tydzień pojezdziłem. Stałem u kumpla pod blokiem( u niego w klatce mieszka Policjant) pech chciał, że stałem frontem do drzwi i akurat on wychodził, rzucil tylko krótki tekst - na kontroli mandat za brak tablicy i dowód, przekładanie nie przejdzie. Podziękowałem i założyłem zwykłą, efekt może nie w 100% mnie zadowala, ale nie rzucam się w oczy :helm:

[ Dodano: 18 Lut 2010 10:47 ]
Shmatan pisze:A tak serio - nie wiem co w zółtych światłąch się ludziom podoba, bo moim zdaniem to wyglądają raczej średnio
W ładnym II na glebie wyglądają przekozacko :D

[ Dodano: 18 Lut 2010 10:48 ]
CJ_New pisze:legalne? od kiedy?
Najpóźniej od wtedy kiedy V40/S40 dostało homologacje na polske :P


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw lut 18, 2010 19:19

CJ_New pisze:Shmatan, powiesz mi że świecące na stałe ze światłami czerwone lub pomarańćzowe światła na bokach zderzaków, albo pod przednimi lampami (w którymś jeepie tak widziałem) są legalne? od kiedy?
Mieszasz 2 rodzaje świateł - pod przednimi lampami na pomarańczowo nic nie może świecić, bo przednie światła pozycyjne mają być białe (a do niedawna mogły być selektywne żółte).

Pomarańczowe światła na boku samochodu (a ostatnie z nich z tyłu pomarańczowe lub czerwone) to światła pozycyjne boczne, które wg. przepisów które nie raz już przytaczałem są legalne - coś się jednak mogło zmienić (bo 1-go strycznia sporo zmian weszło), więc trzebaby to doczytać.

Nie znaczy to jednak że założenie dowolnych "lampek" jest legalne - lampy takie muszą mieć homologacje europejską (czyli oryginalne obrysy z ASO do wersji USA niestety legalne nie są).

Do tego mamy jeszcze światła obrysowe, które mogą być białe do przodu, i czerwone do tyłu (tylko - ani przednie ani tylne nie mogą być natomiast pomarańczowe), ale one w naszych golfach legalne już nie są
truckman pisze:Shmatan napisał/a:
A tak serio - nie wiem co w zółtych światłąch się ludziom podoba, bo moim zdaniem to wyglądają raczej średnio
W ładnym II na glebie wyglądają przekozacko
ano fakt - do mk2 pasować mogą ;)
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 19:21 przez Shmatan, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości