przyciemnianie szyb=astest

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
vr6syncro
PREZES 4x4
PREZES 4x4
Posty: 1249
Rejestracja: czw sty 01, 2009 23:30
Lokalizacja: ZachPom

Post autor: vr6syncro » pn lut 15, 2010 16:28

moge opisać
po pirwsze nakładamy(na wode z płynem) folię (przeżroczystą stroną na zewnątrz) na zewnętrzną strone tylnej szyby
wyciskamy wodę ze środkowej części szyby w góre i w dół (od połowy)
na końcach pojawią sie tzw. leje które ustawiamy pionowo i staramy sie żeby były jak najmniejsze (może być ich dużo oby jak najmniejsze)
wygrzewamy leje opalarką i dociskamy(lekko) gumowa szpachelką , górne leje w góre a dolne w dół
jak już wygrzejesz folie to bedzie ona miała kształt szyby
zdejmujesz folie z zewnętrznej strony szyby
myjesz szybe od wewnątrz i spryskujesz wodą z płynem, rozwarstwiasz folię i spryskujesz ją tym samym płynem, nakładasz na wcześniej spryskaną szybe i po prostu wyciskasz wode , folia ma już kształt szyby więc nie będzie się zaginała i po wszystkim

tak przynajmniej wygląda proces przy dobrych foliach ale nie raz próbowałem to samo z tanimi i też wychodzi


2,9vr6syncro viewtopic.php?f=88&t=301280" onclick="window.open(this.href);return false;
Rallye viewtopic.php?f=87&t=396054" onclick="window.open(this.href);return false;
Szanuj-się.pl http://www.szanuj-sie.pl/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt lut 16, 2010 08:59

Shmatan pisze:Tak na prawde, to na przednie szyby też nie musisz mieć atestu... byleby była zachowana przepuszczalność (chyba) 75%
przednie szyby w każdym nowszym samochodzie, zreszta jak cała reszta sa już delikatnie przyciemnione, i one mają już przepuszczalnośc w granicach 70-80%, więc dowód poleci od razu po takim myku... :bigok:



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lut 16, 2010 10:49

Synux pisze:ale po kilku latach szyby nieco sciemnialy i teraz pojawia sie problem
to faktycznie masz problem, folie zawsze można zerwać , a tutaj :roll:



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt lut 16, 2010 13:09

Synux pisze:Ja u siebie wypalilem piecowo zachowujac odpowiednia przepuszczalnosc - boczne przod. Bylo to ladnych pare lat temu. Na poczatku wszystko bylo ok, ale po kilku latach szyby nieco sciemnialy i teraz pojawia sie problem. Nie moge przejsc przegladu choc mam komplet dokumentow i certyfikatow...jedyna opcja to przeglad tam gdzie mi nie sprawdza szyb albo po znajomosci :)
czyli wychodzi na to że piecowa metoda tak pieknie przez wielu chwalona jako zaje... i ogólnie super jest do :ass:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 18 gości