[MK 3] Żarówki Philips Blue Vision+diodowe zamienniki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

[MK 3] Żarówki Philips Blue Vision+diodowe zamienniki

Post autor: pegasus_sis » czw paź 14, 2010 23:31

Orbea

W oferty specjalne jest sklepik SFAR , gdzie sprzedają żarówki LED na dobrych SMD i sterowaniu mikroprocesorowym (nie przepalają się jak te marketowe albo z Allegro, gdzie jest tylko rezystor i diodki 5mm albo 3mm) :bajer:

skaktus
Ilość diod nie ma nic do rzeczy. Po pierwsze wystarczy przejrzeć oferty sklepów z diodami a zauważy się, że podobne LED mogą się różnić parametrami kilkukrotnie - barwą i mocą świecenia.
Po drugie sterowanie jest bardzo ważne - dioda musi być zasilana prądowo, a nie napięciowo - rezystor tego nie zapewni. Dioda ma parametr zwany Vf i elektronika musi się do niego dostosować. Wtedy da dużo światła i nie będzie wytracania na ciepło. Sterowniki do Cree na 12V to koszt 1-2$ na DealExtreme + darmowa wysyłka. Do diod SMD wystarczy prosty układ z 1-2 AMC (albo podobnych).



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK 3] Żarówki Philips Blue Vision+diodowe zamienniki

Post autor: skaktus » pt paź 15, 2010 00:11

Wątpię aby chińczyk użył do takich "żarówek" diod typu Nicha itp. Najprawdoopodobniej są to najzwyklejsze diody. Gdyby były markowe, to teoretycznie moża by z 1 porządnej diody (typu 5 mm) mieć ok 10 lumenów, co przy 8 daje 80 a to i tak nie wiele. Co do sterowania - dioda musi mieć stabilizację prądu, ale ni tylko, napięcia też. Co z tego że dasz wymagane np. 1 A gdzie napięcie zamiast 3,2 wyniesie 2,8. VF to na taki proste przełożenie - jedna dioda przy 3,2 V i 1A daje np. 400 lumenów a inna 420, ale mało kto kupuje diody selekcjonowane z najniższym vf bo to kosztuje a chinczyk tym bardziej tego nie zamawia.

Sterowniki z DX są tanie, ale najpierw trzeba je kupić, 2 dolary to ok 6 zł na paypal, do tego dioda, choćby XPG-R5 to już ok 4 dolarów, co daje nam razem ok 20 zł, do tego trzeba jeszcze doliczyć radiator, montaż. Kto chce zrobi sam, ja tak robiłem i nie narzekam.

Nie zmienia to faktu że prezentowane żarówki do dobrych raczej nie należą, pewnie zaświecą, ale jak...juz przerobiłem takie cuda typu 1 W, 9 x SMD itp i mało które zbliżały się jasnością do żarówki. Fakt, ilość diod o niczym nie świadczy, ale wątpię aby zamontowane diody były dobre jakości



flame3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 21, 2005 16:09
Lokalizacja: Wyszków

Re: [MK 3] Żarówki Philips Blue Vision+diodowe zamienniki

Post autor: flame3 » ndz paź 17, 2010 12:16

Orbea pisze:Jak się nazywają te żarówki diodowe co idą do wnętrza ?? Też chcę sobie takie kupić bo te się już przepaliły..

C5W 42mm rurkowe najlepiej SMD (takie do światła głównego) do tego z boku dla pasażera wchodzi chyba T4W ale nie jestem pewny.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: [MK 3] Żarówki Philips Blue Vision+diodowe zamienniki

Post autor: BartekGib » pn paź 18, 2010 00:09

Z boku W5W wchodzi - nie T4W.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości