[mk4] Prawe lusterko od anglika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tical » czw maja 19, 2011 11:46

Kamel, no tak, ale ja juz mam zalozone duze angielskie i jesli dobrze zrozumialem przerobke to caly sens tkwi wlasnie w tym, zeby zostawic swoj trojkat montazowy (z lusterka EU) przykrecany do drzwi tak? Bo to wlasnie w tym jest roznica (pod innym sa katem wzgledem nadwozia)?
Czy w stelazu w koncu??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Kamel » czw maja 19, 2011 11:50

Tical pisze:caly sens tkwi wlasnie w tym, zeby zostawic swoj trojkat montazowy (z lusterka EU) przykrecany do drzwi tak?
Dokładnie tak..
A skoro masz już założone angielskie to niestety lub stety czeka Cię rozbiórka drzwi :bigok:
Trójkąt mocujący jest pod innym kątem. Stelaże lusterek są takie same dla EU i GB..
Tomek gd pisze:czyli cala przyjemność dłubania :helm:
Hehe :-)
W sumie jeżdżę już 3 tydzień bez tunelu środkowego bo nie mam czasu się za to zebrać :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tical » czw maja 19, 2011 11:54

Kamel pisze:Dokładnie tak..
A skoro masz już założone angielskie to niestety lub stety czeka Cię rozbiórka drzwi
Trójkąt mocujący jest pod innym kątem. Stelaże lusterek są takie same dla EU i GB..
Nie takie niestety :)
Dobrze, ze sie w koncu zrozumielismy :)



tyranus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 08, 2011 16:47

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: tyranus » czw cze 23, 2011 12:50

Mam takie pytanie czy da się z lusterka zdjąć samą obudowę bez całego rozbierania go. Chciałbym zmienić sobie prawe angielskie na europejskie.
Po przeczytaniu jak trzeba całość zrobić żeby wymienić trójkąt - to zacząłem się bać, że z moją cierpliwością połamie te zaczepy, więć zastanawiam się czy da się przełożyć najpierw nowe lusterko europejskie, a później na nim założyć samą obudowę pomalowaną w kolorze nadwozia?



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: truckman » czw cze 23, 2011 13:25

tyranus, taa bo trzeba mieć trójkąt europejski, jak zdejmiesz samą obudowę wraz z korpusem z euro to anglik i US pasują.


Obrazek

tyranus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 08, 2011 16:47

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: tyranus » czw cze 23, 2011 13:40

W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie jest jakaś książka na rynku w której było by opisane krok po kroku jak zdjąć boczek drzwi ??



cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: cinek18-86 » czw cze 23, 2011 14:25

Kolego odkręcasz u dołu 3 śrubki,podważasz plastikowe zatrzaski i odpinasz kostki przewodów.Cała robota max 10 min.


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » czw cze 23, 2011 22:29

cinek18-86 pisze:Kolego odkręcasz u dołu 3 śrubki,podważasz plastikowe zatrzaski i odpinasz kostki przewodów.Cała robota max 10 min

a boczek dalej trzma sie drzwi :los2:





Trzeba jeszcze odkrecić 3 śruby (drzwi kierowcy) lub 2 (pasażerskie) króre znajdują sie pod panelem elektrycznych szyb lub rączką drzwiową :bajer:


w tym temacie masz instrukcje zdjęcia boczka


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: miskieusz » pt lip 01, 2011 20:08

Kufa... :grrr:
Chyba z godzinę rozbierałem na części duże, prawe lusterko, które dostałem...ale koniec końców nawet "zawleczka" jest cała. Idę do auta próbować zdjąć to małe bezsensowne gówninenko...a tu psikus nie mogę odkręcić śrubki :goof:
I co ja biedny teraz mam począć? Widzę, na dużym, ze ona wchodzi bezpośrednio w stelaż, więc nawet nie ma możliwości, żeby to od środka ruszyć. Psiknąłem WD40 ale coś wątpię;/
:rozpacz:



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Krzyssiek » pt lip 01, 2011 20:12

miskieusz, nie trzeba jej wykrecac... bez tego mozna zdjec obudowe.


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: miskieusz » pt lip 01, 2011 20:24

hmm o tym w sumie nie pomyślałem...rozumiem, że jak obudowę to i całe lusterko? :kac:



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Tomek gd » pt lip 01, 2011 21:18

polać prawdziwą cocacola :bajer: a jak nieda rady to na sile, śruba jest dodatkowym zabezpieczeniem który trzyma ten dolny plastik, ja zrobilem na sile i urwał się łepek zardzewiałej śrubki, mimo to plastik i tak sie dobrze trzyma na zatrzaskach. :bigok:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: miskieusz » pn lip 25, 2011 17:16

Poradziłem sobie... i mogę powiedzieć tylko jedno kto jeszcze nie założył niech zakłada!
W końcu widać cokolwiek z prawej strony przy zmianie pasa! :okej: :okej: :okej:
Uważam, że to powinien być pierwszy mod przy aucie ważniejszy nawet niż zmiana rozrządu i oleju;)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4] Prawe lusterko od anglika

Post autor: Shmatan » wt sie 30, 2011 14:47

Właśnie skończyłem montować u siebie nowe lustro (ori niebieskie asferyczne podgrzewane) - Sporo zabawy było z podnoszeniem pierścienia (nie ma co odginać listków - trzeba klinem cały wydzierać na siłę w górę) i wyciąganiem pinów z wtyczki (nie chciały puścić mimo poluzowania zaczepu - musiałem jedną wtyczkę pociąć na kawałki) - reszta to właściwie spokojna robota, a że się nie śpieszyłem to w sumie zajęło mi to (nie licząc prac przy obudowie - szlifowania malowania itp. czego nie skończylem jeszcze) jakieś 2 godzinki z przerwą na obiad, dyskusjami z kuzynem i ogólnie maksymalnym nieśpieszeniem się



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości