[all VW] Zegary UV

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » sob lis 26, 2005 10:34

Tarcze zegarow kupilem od MoMan'a z allegro. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73435055 Sa naprawde dobrze zrobione. Ja jedynie zoltym zakreslaczem pomalowalem elementy ktore w swietle uv daja zielone swiatlo. Podobne a moze nawet lepsze tarcze oferuje rydzu - kilka postow wczesniej. Co do razenia po oczach, to raczej watpie no bo w koncu w golfach mamy regulacje natezenia swiatla. Wszyscy co robili metoda UV jakos nie narzekaja. Zreszta jak juz zaloze i pojezdze to bede madrzejszy. pozdrawiam



Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » sob lis 26, 2005 11:04

dzikusek99 pisze:Tarcze zegarow kupilem od MoMan'a z allegro. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73435055 Sa naprawde dobrze zrobione. Ja jedynie zoltym zakreslaczem pomalowalem elementy ktore w swietle uv daja zielone swiatlo. Podobne a moze nawet lepsze tarcze oferuje rydzu - kilka postow wczesniej. Co do razenia po oczach, to raczej watpie no bo w koncu w golfach mamy regulacje natezenia swiatla. Wszyscy co robili metoda UV jakos nie narzekaja. Zreszta jak juz zaloze i pojezdze to bede madrzejszy. pozdrawiam
dzikusek99, twoje zegary są za.....ste :okej: !!!!
Mówisz że to zielone to pola białe pomalowane zakreślaczem zółtym ? super efekt !

A teraz pytanie do wszystkich, którzy drukowali tarcze na papierze: nie zwijaja wam się (falują) tarcze ? Moje wydrukowane na papierze foto i trzochę przyfalowały, pomimo że są przykręcone i przyklejone do oryginalnej tarczy w paru miejscach taśma klejącą dwustronna :crazy:


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 28, 2005 09:14

Dzikusek99 widzisz, jak chcesz to dasz radę. Mówiłeś, że nie masz cierpliwości i nie pomalujesz a jednak dałeś radę :-)
Gratuluję, zrobiłeś to bardzo ładnie.
maciuso może podzielisz się z nami informacją czym pomalowałeś kreski na liczniku?
No chyba że to tajemnica? :-)
voodoo papier foto nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pod wpływem wilgoci wygina się na wszsytkie możliwe strony. Zostaw na noc przy mrozie zdjęcie w samochodzie i zobaczysz co będzie z niego rano. Szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz licznik czasami rano paruje i stąd to wyginanie się tarcz. Dlatego najlepiej używać normalnego papiery, tylko o większej gramaturze, któy do pewnego momentu jest w stanie wchłonąć wilgoś bez zbytniego odkształcenia. Co najważniejsze po wyschnięciu wróci do swojej formy-w przeciwieństwie do papieru foto.



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pn lis 28, 2005 11:43

Zapewne uzyl lakieru do paznokci uv. kilka postow wczesniej jeden chlopak opisal jak to robil



Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » pn lis 28, 2005 12:36

ok teraz wychodze do pracy napisze wieczorem.. pozdro..


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 28, 2005 15:01

Z tego co słyszałem to lakier UV nie daje aż takiego fajnego efektu, ale jeśli tak to zaraz lecę do kosmetyczki :-)



Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » pn lis 28, 2005 22:42

A wiec, jasne kreski i wskazówki zrobiłem lakierem UV do paznokci z chemicznego na rogu, czerwone kreski farba akrylowa ze sklepu zabawkowego a wszystko pomalowałem bardzo cienkim pędzelkiem tez ze sklepu z zabawkami :D
Najgorzej bylo zrobic równe linie i tu przyszła do pomocy przeźroczysta taśma do pamieru itp.., przydała sie tez jeszcze wykałaczka, watka troszke wody, rozpuszczalnik do lakieru do paznokci, troche waty, 2 piwa, 8 fajek i nie trzęsące sie dłonie... Tasme ciełem nozyczkami i naklejałem na czarne miejsca pomiedzy kreskami. Była kupa roboty. A co sie na Qrwo...em. Ale efekt jest naprawde fajny. Na koniec wywaliłem biały kawałek plastiku co trzymał 2 zarówki podswietlajace zegary i w to miejsce wstawiłem ultraviolet z komputerowego. Zasilanie pociagnełem z 2 blaszek, króre słuza do podswietlenia zegarów. Na koniec przykleiłem do zegarów ale przed tym włozyłem do auta bo sama jazeniówka uv jest trosze przydługa i nie chce wejsc razem z licznikiem. Teraz tylko pozostało podziwiac. Sciemniacz działa bez problemu.
A podświetlenie wyswietlaczy to 2 diody ,wymienione ze zwykłymi żarówkami, w kolorze niebieskim, 6zł/ szt.
Macie jakies pytania piszcie..
ps. 2 foto jest troszke przeswietlone, normalnie jest ciemniej
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn lis 28, 2005 22:57

maciuso: niezle Ci wyszlo, tylko... brakuje cyferek :jezor: ale sam napewno to zauwazyles :rotfl:
A co do dokladnego malowania, to ja jak zamalowywalem czerwone miejsca na swoich drukowanych tarczach, to tez K** dostalem bo 2 razy podchodzilem oklejajac te miejsca papierowa tasma malarska i zawsze mi farba podchodzila pod miejsca styku z tasma i sie wkurzylem i pomalowalem delikatnie, powoli szpikulcem... i wyszlo zdecydowanie lepiej i szybciej :helm:
Czemu zdecydowales sie pomalowac oryginalne tarcze :?: nie prosciej wydrukowac nowe i miec podzialke i praktycznie kazdy wzor, nawet taki, jak oryginal :chytry:

Jesli chodzi o papier, to ja druknalem na takim duzo lepszym od zwyklego, ale chyba nie fotograficznym, jest on duzo gladszy, sztywniejszy i lepiej swieci w UV od zwyklego :food:



Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » pn lis 28, 2005 23:14

no tak ale papier świeci w uv a zegary orginalne nie. Cyferki chciałem pomalowac ale tego nie zrobiłem bo by za bardzo po oczach dawało poza tym widac numerki bo sie odbija swiatło od kreseczek.


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn lis 28, 2005 23:24

maciuso pisze:no tak ale papier świeci w uv a zegary orginalne nie. Cyferki chciałem pomalowac ale tego nie zrobiłem bo by za bardzo po oczach dawało poza tym widac numerki bo sie odbija swiatło od kreseczek.
Chodzilo mi o wydrukowanie takich tarcz, jak oryginalne, jasnosc zawsze mozna podkrecic by nie dawalo tak po oczach a calosc ladnie wygladalo. Ale jak Ci sie podoba tak, jak jest, to jest to najwazniejsze :helm:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 29, 2005 08:50

np jak na zdjęciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » wt lis 29, 2005 11:58

Ladnie rydzu ladnie, czyzby zakreslacz i lakier uv. czy jeszcze cos nowego??



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 29, 2005 12:02

Wyobraź sobie, że tylko zakreślacz i farba akryl. Lakieru UV nie miałem przyjemności jeszcze sprawdzić.
To sa właśnie zegary na których trenowałem poradę dla ciebie :-)



reddevil23

Post autor: reddevil23 » śr lis 30, 2005 18:49

Kto mi powie jak wyciągnać licznik z golfa 2 gdyz che sie dostac do i wymienic oswietlenie zegarów!PROSZĘ O POMOC!!!!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości