A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: QQxQ » śr kwie 22, 2015 21:32

Marcin TDI pisze:QQxQ, czasem się używa do gołych plastików,owiewek motocyklowych itp,itd
Ja stosuję tylko "podkład" do plastików i na to akrylowy i wszystko się trzyma jak trzeba :bigok:
matisim pisze:epoksyd również dobrze izoluje warstwę pod nim i dzięki temu podkład nam sie nie zważy jak to czasem bywa że została jakaś resztka matówki czy coś w tym stylu. A na podkładach już mi sie zdarzyło że w jednym miejscu podkład sie podniósł bo wgryzł sie w jakaś stara słaba warstwę :crazy:
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby podkład po podnosiło.
Na miejsca przetarte daje cienką warstwę kontaktową po odparowaniu drugą i wtedy dopiero maluję cały element.


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: lg1984 » śr kwie 22, 2015 22:11

Czesc
Dokladnie rok temu malowalem obudowe lusterka (zostalo zmatowione, odtluszczone, podklad akrylowy, papier wodny, baza, bezbarwny, papier wodny, pasta polerska). Jak na pierwsza taka zabawe wyszlo bdb, ale taki efekt byl do czasu. Nie wiem kiedy sie tak zrobilo ale ostatnio zauwazylem cos takiego. Fota troche przeswietlona ale widac o co chodzi. Co jest powodem?
http://postimg.org/image/b17ijsl3d/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Marcin TDI » czw kwie 23, 2015 00:17

QQxQ pisze:Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby podkład po podnosiło.
nie życzę Ci tego. Mi się tak zdarzyło przy podkładzie,a drugim razem przy lakierowaniu bazą. Pogryzło się i :ass:
-michau-tylko rozszlifuj te odpryski,bo jak w dołeczku zostanie nie zmatowiony podkład to szybko poodlatuje i cała robota na marne.

lg1984, pogryzło się ,albo podkład nie doschnął i masz taki efekt. A druga sprawa to szpraje. Może zrobiłeś mix firm.Czeka cię darcie wszystkiego


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

A,B,C Lakierowania

Post autor: QQxQ » czw kwie 23, 2015 07:18

Baza to mi się zgotowała :kac: no i jest sporo wydzierania/szlifowania później.
Mi to na lusterku wygląda jak by bezbarwny odszedł i wilgoć zachodziła, tak czy tak trzeba na nowo malować.


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: deskjet » czw kwie 23, 2015 10:57

Pisaliscie tu o blenderze czy jak to tam sie zwie. Czy miejsce laczenia na starym lakierze na ktorym pryska sie blenderem ma byc zmatowione czy nie? Czy tylko matuje sie do miejsca gdzie bedzie nanoszony bezbarwny a blender idzie na kawalek nie matowionego starego lakieru i kawalek nowego?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: liteon0 » czw kwie 23, 2015 16:06

Na YT widzialem ze nie matuja miejsca gdzie ma isc ten rozpuszczalnik do cieniowania. Po prostu maluja bezbarwnym do pewnego miejsca i zaraz po tym pryskaja tym rozpuszczalnikiem w miejscu laczenia starego bezbarwnego z nowym. Ktos tu wczesniej pisal zeby nakleic tasme i bezbarwny do niej zmatowic i przy nanoszeniu nowego bezbarwnego tylko delikatnie przypruszyc przy tasmie, a jak polozysz ostatnia warstwe bezbarwnego to usuwasz tasme i pryskasz cienka warstwe rozpuszczalnika.


ALH + 205 + chip

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: flatron1984 » czw kwie 23, 2015 17:36

Kupilem ten lakier przejsciowy. W sprayu mieli tylko firmy DuPont AK350A. Bedzie ok? Druga sprawa kazdy lakier tego typu uzywa sie tak samo? Czyli po naniesieniu ostatniej warstwy bezbarwnego od razu na laczeniu uzywa sie przejsciowego czy trzeba odczekac 2-3min? Bo na tym co kupilem na opakowaniu brak insyrukcji co do sposobu uzycia


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Marcin TDI » czw kwie 23, 2015 19:44

deskjet pisze:Czy miejsce laczenia na starym lakierze na ktorym pryska sie blenderem ma byc zmatowione czy nie?
tak musi być zmatowione,z tym że pryskasz po tym przejściu po zerwaniu taśmy
deskjet pisze:Czy tylko matuje sie do miejsca gdzie bedzie nanoszony bezbarwny a blender idzie na kawalek nie matowionego starego lakieru i kawalek nowego?
tak. Pryskasz w miejscu gdzie masz granicę starego z nowym.
flatron1984 pisze:Kupilem ten lakier przejsciowy. W sprayu mieli tylko firmy DuPont AK350A. Bedzie ok?
tak będzie ok.
flatron1984 pisze: Druga sprawa kazdy lakier tego typu uzywa sie tak samo?
tak
flatron1984 pisze: Czyli po naniesieniu ostatniej warstwy bezbarwnego od razu na laczeniu uzywa sie przejsciowego czy trzeba odczekac 2-3min?
od razu się go używa. Nie trzeba czekać.
Ogólnie za pierwszym razem może wyjść tragicznie i polecam delikatnie nim się obsługiwać. Albo potrenować trochę
Nawet jakiś rysunek znalazłem w aukcji
http://kolorysta.pl/pl/p/Rozcienczalnik ... MAX-5L/891" onclick="window.open(this.href);return false;


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » czw kwie 23, 2015 20:06

QQxQ pisze:
OsteR9019 pisze:
QQxQ pisze:Dawałeś epoksyd na plastik? :panna:
Osobiście nie stosowałem ale w niektórych przypadkach jest zalecany.
Ale poco ? W jakim celu? :chytry:
Są różne tworzywa i czasem lepiej wypada epoksydowy.
liteon0 pisze:Na YT widzialem ze nie matuja miejsca gdzie ma isc ten rozpuszczalnik do cieniowania. Po prostu maluja bezbarwnym do pewnego miejsca i zaraz po tym pryskaja tym rozpuszczalnikiem w miejscu laczenia starego bezbarwnego z nowym. Ktos tu wczesniej pisal zeby nakleic tasme i bezbarwny do niej zmatowic i przy nanoszeniu nowego bezbarwnego tylko delikatnie przypruszyc przy tasmie, a jak polozysz ostatnia warstwe bezbarwnego to usuwasz tasme i pryskasz cienka warstwe rozpuszczalnika.
Jest taka metoda i przy nabraniu wprawy można łączyć bez polerki. Znam kilka trików na uzyskanie efektu bez specjalnych produktów takie jak idealne łączenie czy matowy lakier ale są to jakby tajemnice shaolin.
Co mogę powiedzieć to na pewno nie kończy się na taśmie, nawet odkurz nie może dolatywać bezpośrednio do taśmy, jak już to spuszcza się luźno papier i po bezbarwnym a przed środkiem łączącym odrywa kawałek tego papieru.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Marcin TDI » czw kwie 23, 2015 20:10

OsteR9019 pisze:Znam kilka trików na uzyskanie efektu bez specjalnych produktów takie jak idealne łączenie czy matowy lakier ale są to jakby tajemnice shaolin
e tam tajemnice hehe. Ktoś kto raz cieniował i mu dobrze wyszło szybko temat ogarnie :smoke:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: OsteR9019 » czw kwie 23, 2015 20:27

Marcin TDI pisze:
OsteR9019 pisze:Znam kilka trików na uzyskanie efektu bez specjalnych produktów takie jak idealne łączenie czy matowy lakier ale są to jakby tajemnice shaolin
e tam tajemnice hehe. Ktoś kto raz cieniował i mu dobrze wyszło szybko temat ogarnie :smoke:
Nie chodzi tylko o cieniowanie :-)


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: lg1984 » sob maja 02, 2015 12:11

Marcin TDI pisze:lg1984, pogryzło się ,albo podkład nie doschnął i masz taki efekt. A druga sprawa to szpraje. Może zrobiłeś mix firm.Czeka cię darcie wszystkiego
Darcie czyli mam zetrzec wszystko, do "golego" plastiku? Czy tylko zmatowic obudowe lusterka i na to baza i bezbarwny?



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: Marcin TDI » sob maja 02, 2015 13:17

lg1984 pisze:Darcie czyli mam zetrzec wszystko, do "golego" plastiku?
tak. Nie wiadomo co z czym źle zareagowało i jak to przeszlifujesz to historia może się powtórzyć i cała Twoja praca pójdzie na marne i jak to wyczyścisz daj podkład do plastików,podkład akrylowy i dekorację.


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: daniel23584 » sob maja 02, 2015 19:46

A ja mam takie pytanie... zrobilem zaprawke, tzn oczyszczenie rdzy, podklad epoksydowy, szpachla, szlifowanie, epoksyd, baza, bezbarwny. Ciemno juz sie robilo jak malowalem i myslalem ze jest ok ale teraz widze ze za malo bazy dalem, bo lakier jest duzo jasniejszy w tym miejscu i widac pod slonce jakby podklad przeswitywal. Chcialbym jeszcze raz to prysnac. Mam zmatowic i od razu baze nanosic?


ALH -> 205 -> soft

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości