[mk2] zegary od audi 80

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

[mk2] zegary od audi 80

Post autor: (==vw==) » czw gru 28, 2006 18:35

witam chciałem zamontować u siebie zegary z audi 80 b3 albo b4 ale nie znam sie na elektronice i nie wiem jak sie to podłancza czy wogole sie da i czy da sie to jakos wmiare ładnie wpasowac w deske z mk2 gdzies widziałem ze zegary z mk3 wkładali prosze o pomoc fotki itp
z góry dzięki Obrazek
o takie zegary mi chodzi wyskalowanie takie same bo takie mam w golfie ale nie wiem jak by sie to dało wpasowac i podłonczyc



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » czw gru 28, 2006 22:57

nie wiem czy to wejdzie do mk2...ale od mk3 sa ladniejsze niz te co dales na fotce..


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » pt gru 29, 2006 11:16

eee tam te od audicy sa ladniejsze.. a wracajac do tematu, jesli chodzi o podlaczenie to niewiem czy sie da (ale znajac zycie to sie da)... natomiast jesli chodzi o wpasowanie, to do MK2 bedzie ciezko... do MK3 predzej by weszlo. Wiec moze przekladke deski od MK3 i wtedy zegarki od audicy :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » pt gru 29, 2006 12:38

a te zegary nie są takie same jak od mk3 tylko ze inny wygląd tarcz



Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » ndz gru 31, 2006 16:57

zegary od audicy sa inne ( z tego co pamietam to sa wieksze). W MK3 kontrolki sa ponizej zegarow, natomiast w audi sa miedzy zegarami... ale probuj :bigok: jesli uda sie podlaczyc te zegarki to bedzie fajnie... Tylko polecam razem z zegarami zmienic deske na MK3 :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

(==vw==)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pn lip 31, 2006 16:58
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: (==vw==) » ndz gru 31, 2006 19:45

jak bym miał juz zmieniac deche to bym włożył tą z b4



Kwiatoshi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 13:20
Lokalizacja: Głowno kolo Łodzi
Kontakt:

Post autor: Kwiatoshi » wt sty 02, 2007 19:25

te zegary mi sie kojaza z audi 80 b3... w b4 tez takie sa??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2315410#2315410

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » wt sty 02, 2007 20:11

Te zegary z audi (przynajmniej te które dałeś na fotce) są o tyle lepsze od tych z MK3 że mają zwykły licznik na linkę, więc nie będziesz miał problemów z ewentualnym impulsatorem który w przypadku licznkia z mk3 jest niezbędny.Poza tym pomijając fakt że nie bedzie łatwo ich estetycznie wpasować, to wydaje mi się że zaokrąglone zegary z audi mogą nie pasowac do kwadratowych kształtów deski rozdzielczej z MK2, ale to tylko moje zdanie.A jeśli chodzi o strone elektryczna to nie wiem czy kostka jest taka sama jak w golfie, raczej w to wątpie ale na pewno da sie to zrobić, tylko nikt ci tego dokładnie nie powie z głowy kolorami kabelków co i jak, do tego celu trzeba by miec schematy obu samochodów, albo poprostu troche czasu, miernik i posiedziec poszukać co jest czym.Dla tego jeśli nie znasz sie za dobrze na elektronice i ni ebedziesz tego robić sam to może cię to dużo kosztowac u elektryka samochodowego...



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » wt sty 02, 2007 20:25

Pan_sowa pisze:Te zegary z audi (przynajmniej te które dałeś na fotce) są o tyle lepsze od tych z MK3 że mają zwykły licznik na linkę.
Po czym tak wizualnie z zewnątrz poznałeś że to na linkę ?? Kumpel ma taki w b4 tylko z zegarem zamiast obrotka i ma bez linki, elektroniczny (poszukuję takiego licznika do 1.9TD - jak by ktoś miał to pisać na pw)


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » wt sty 02, 2007 21:14

Poznałem po tym że licznik przebiegu jest nazwijmy to analogowy, a w zasadzie to chyba powinno się powiedziec mechaniczny?np. w Golfie 3 masz już wyświetlacz i licznik cyfrowy, przypuszczam że w naszym przypadku ten wyswietlacz który jest na obrotomierzu to zegar.W prawdzie nie jestem mechanikiem samochodowym, jednak nie sądze żeby mechaniczny licznik taki jaki jest na zmieszczonej fotce był napedzany impulsatorem.To że jest też taki sam licznik ale elektroniczny jest całkiem prawdopodobne tak samo jak np. w przypadku passata, w starszych modelach były z wyglądu prawie identyczne, liczniki różniły się tylko tym że były na linke i miały mechaniczny licznik przebiegu, te nowsze miały juz elektroniczny i inne kontroli od kierunkowskazów, ostatnie modele passata miały chyba jeszcze inne tarcze, ale generalnie kształt obudowy licznika i zegarów był taki sam, i na pierwszy rzut oka były prawie identyczne.Nie wiem jak jest w audi ale bardzo prawdopodobne ze twój znajomy moze mieć taki sam licznik ale już z przebiegiem wyświetlanym cyfrowo.



Awatar użytkownika
KrzychuC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 05, 2007 03:51
Lokalizacja: Chodków k/ Sandomierza
Kontakt:

Post autor: KrzychuC » ndz sty 07, 2007 01:36

Pan_sowa pisze:Te zegary z audi (przynajmniej te które dałeś na fotce) są o tyle lepsze od tych z MK3 że mają zwykły licznik na linkę,
Nie do końca zgadzam się jeśli chodzi o wystempowanie linki w tym modelu licznika z b3. Kolega jeździ b3 i ma taki sam licznik i jest tam impulsator. najprawdopodobniej w liczniku jest taki sam jak przy skrzyni który ponownie zamienia impulsy na mechanike.


http://www.jetta.org.pl

mój VW http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152816

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości