farbowanie tapicerki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

stunte
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt maja 17, 2013 23:30
Lokalizacja: Izdebnik

farbowanie tapicerki

Post autor: stunte » wt lut 24, 2015 00:38

Witam. w mojej głowie urodził się pomysł na Czarno niebieskiego Generationa.
Normalnie wnętrze jest wykończono szaro-niebiesko, a ja ten szary zastąpił bym czarnym, włącznie z podsufitką etc.
wszystko mam prawie zaplanowane, prócz tapicerki
farbował ktoś kiedyś tapicerkę? czy jakieś środki do tego... w sumie dużo tej tapicerki nie ma do farbowania, bo większość to niebieski.
Obrazek



Awatar użytkownika
firstborne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 02, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

farbowanie tapicerki

Post autor: firstborne » wt lut 24, 2015 13:31

Ja w swoim poprzednim aucie malowałem środkiem VHT Vinyl Dye boczki i wyszło naprawdę zgrabnie. Środek jest w spreju, nie wiem czy występuje w innej postaci ale wracając do tematu, jedna puszka kosztuje ok 45 zł i jedna puszka (u mnie) spokojnie starczyła na pomalowanie boczków w Civicu EK3. Nie skleja włosia i nie powoduje jakiś jego zniekształceń, zniszczeń itd. oczywiście trzeba naprawdę ostrożnie malować, przygotować materiał, czyszczenie etc, zachować odległość przy malowaniu - przy pierwszej próbie się podjarałem i spryskałem "na szybko", odczekałem i materiał był twardy, jak skała, nie był już miękki i przyjemny w dotyku. Także potrzeba do tego naprawdę dużo cierpliwości i przede wszystkim czasu, ale jest to możliwe i co najważniejsze nie ściera się, nie odbarwiają się miejsca dotykane itd, a jeśli takie coś się stanie, to zawsze można prysnąć jeszcze raz :). Poszukaj w internecie jest manual, jak się tym środkiem posłużyć.



stunte
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pt maja 17, 2013 23:30
Lokalizacja: Izdebnik

farbowanie tapicerki

Post autor: stunte » wt lut 24, 2015 22:23

Boczki to nie problem. Może też źle się wyraziłem. Ale chodzi mi o szarą tapicerkę na fotelach. Środków trochę jest Ale mieć zabarwione ubrania to już lipa.



Awatar użytkownika
firstborne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 02, 2014 20:32
Lokalizacja: Poznań

farbowanie tapicerki

Post autor: firstborne » pt lut 27, 2015 11:19

No to nie do końca może ja się wyraziłem - tym VHT możesz przemalować wszystko, co jest z materiału pokroju welur, winyl czy jakiś inny materiał, boczki, fotele, podsufitkę a nawet dywaniki. Jak już wspomniałem nie znalazłem przypadków, gdzie by to barwiło ubrania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości