Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

rysiuxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 10, 2014 23:29

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: rysiuxxx » pn sty 19, 2015 14:21

Witam, mam mk4 2001 rok 3 drzwi ma na wyposażeniu jakże uciążliwy element który nazywa się RPS (ręczny podnośnik szyb) :rotfl:
Planuję zamontować elektryczne szyby przekładka oryginalna od golfa IV to duży koszt (moduł komfortu, inne boczki drzwi itp) więc zastanawiam się nad montażem zestawu uniwersalnego z allegro np:http://allegro.pl/uniwersalne-szyby-ele ... 26415.html
Chcę zostawić stare boczki aby nie generować kosztów tylko przełączniki z tego zestawu pasują jak świni siodło więc pomyślałem aby zastąpić je klamkami z tyłu od mk4 coś takiego http://allegro.pl/przelacznik-szyby-tyl ... 53326.html
Moje dwa pytania:
1. Czy ten przełącznik będzie działał zamiast tego z zestawu (bo to w sumie tylko przełącznik więc dlaczego nie, ale może o czymś nie wiem)
2. Czy klamka bd pasować w miejsce tej oryginalnej (chodzi o kwestię manualnego ustawiania lusterka, pomyślałem że te sitko się usunie i będzie tam pasować uchwyt od ustawiania lusterek)

A może ktoś ma inną metodę przerobienia RPS na elektryke?



Awatar użytkownika
baciarkrn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 06, 2011 20:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: baciarkrn » pn sty 19, 2015 22:44

Przyznam ze ciekawy pomysł. Sam miałem korby ale poprzedni właściciel wrzucił elektryczne z przodu, w miejscu korby jest po prostu taka busola i na zakrętach pasażer mi szybę otwiera kolanem :D:D. Trzeba by mieć w ręce i porównać. Ściągałem kiedyś boczek ale nie pamiętam jak wygląda mocowanie tego cięgna od manualnych luster z tym mógłby być problem (bo chyba ciasno wchodzi linka w mocowanie?) i pewnie by trzeba było modzić (ale dla chcącego nic trudnego). No i kwestia zaślepienia otworu po korbie. Aha i od kierowcy powinieneś mieć podwójne przełączniki żeby szybę pasażera otworzyć ... Jak ci się nie chce z tym babrać zawsze możesz wrzucić przełączniki gdzieś w tunel środkowy.



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: trepson_vlcrew » wt sty 20, 2015 00:33

myślałem u siebie o elektryce ale chcialem tylko i wyłącznie ori a to fajne połącznie jest tylko jak kolega wyżej mówie od kierowcy nie ma jak sterować szybą pasażera...


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: Qto » wt sty 20, 2015 16:43

1. Nie - oryginalny przełącznik działa cyfrowo, a potrzebujesz analogowego
2. Nie - tylna klamka jest dłuższa od przedniej



rysiuxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 10, 2014 23:29

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: rysiuxxx » śr sty 21, 2015 18:11

a może ktoś ma jakiś inny pomysł jak to zrobić aby było to estetycznie i funkcjonalnie? Bo nie lubie jak "chamsko" widać że coś jest poprostu dolepione. Zaślepienie otworu po kolbie to nie problem wystarczy ten element tapicerki od wersji z elektrycznymi (tania sprawa już się orientowałem)



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: Yoo! » sob lut 07, 2015 21:39

Podpinam się do tematu, lato się zbliża, akcja łokieć yeahhhhh :smoke:
Przelączniki można umiejscowić między lewarkiem biegów, a ręcznym



Awatar użytkownika
trepson_vlcrew
VAG ŁOWICZ
VAG ŁOWICZ
Posty: 3952
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:53
Lokalizacja: Łowicz

Zmiana klamek wewnętrznych GOLF 4

Post autor: trepson_vlcrew » czw lut 12, 2015 15:15

co do tego zestawu korzystał ktoś bo myśle o nim + znalazłem boczki pod elektryke do siebie ori i chce to połączć ze sobą...


Obrazek

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413934
#vlcrew #bagged #12_5j #widebody #1.8t #custom #LY3D #mk4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 61 gości