Regeneracja lamp xenonowych

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: Fastener » sob gru 13, 2014 22:43

Witam z racji tego, że moje xenony dosyć słabo świecą chciałem zapytać o regenerację odbłyśników i o to co zrobić aby poprawić jakość światła.



szczyku

Re: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: szczyku » ndz gru 14, 2014 10:57

Przede wszystkim trzeba dostać się do środka i sprawdzić w jakim stanie jest odbłyśnik, potem można zastanawiać się co dalej. Na pewno soczewka do czyszczenia. Ja na swojej miałem dziwny biały nalot i to z dwóch stron, odbłyśnik okazał się w stanie idealnym, po wyczysczeniu w/w soczewki aż byłem w szoku efektu poprawienia świecenia. Druga sprawa to żarówki, też by się przydało je zmienić. I to tyle. Są zakłady które ci to wszystko zrobią za odpowiednią ilość gotówki. Ja sprawę ogarnołem sam.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: MaciekV5 » ndz gru 14, 2014 11:27

Tak jak napisał szczyku, najpierw inspekcja tego co tam się dzieje w lampie, zazwyczaj jednak są to wypalone odbłyśniki, regeneracja kosztuje od 70-100zł/sztuka. Druga sprawa to kwestia tego jakie żarniki masz wlożone, tanie podróby z allegro zazwyczaj świecą nie lepiej niż zwykła żarówka, a do tego mają tendencję do dymienia gdy się kończą.



szczyku

Re: Odp: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: szczyku » ndz gru 14, 2014 11:37

MaciekV5 pisze:Tak jak napisał szczyku, najpierw inspekcja tego co tam się dzieje w lampie,
Trzeba ściągać szkło, a to przy ori xenie już nie jest prosta zabawą.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: Fastener » ndz gru 14, 2014 13:35

Jakieś porady jak ściągnąć szkła z lamp ? Lampy al nowego typu żarniki roczne nowe philips 4300 K niestety ktoś przed tem jeździł na hinczykach. Temat czyszczenia odblyśników i soczewek jest samemu do ogarnięcia ? Co należy posiadać do takiego zabiegu ?



szczyku

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: szczyku » ndz gru 14, 2014 14:10

na soczewkach jest tylko nalot, bierzesz wilgotną szmatkę i go zmywasz (z dwóch stron), a co do odbłyśników to jeśli są w dobrym stanie i jest tylko nalot, to także możesz spróbować przetrzeć (tu tylko sucha szmatka), trzeba uważać bo na wszystkich elementach xenonu chromu jest tylko delikatna warstwa, zbyt nieostrożne potraktowanie spowoduje zerwanie tego chromu, później zostaje tylko: http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/, ja korzystałem z jego usług i mogę polecić :bigok:

zeszła mi warstwa chromu z osłony soczewki :los2: z odbłyśników na szczęście nie, jak już wspomniałem na odbłyśniku i soczewce miałem ten dziwny mleczny nalot, przetarłem go i był jak nowy :bigok:

co do rozklejenie xenonu są trzy sposoby:
- powolne skrobanie kleju za szkła i próba rozklejenia
- wygrzanie w piekarniku, nie znam temperatury i czasu takiego zabiegu
- tłuczenie szkła, sposób który ja wybrałem, musisz się zaopatrzyć w nowe szkła

proszę, akurat filmiki z mojej akcji:
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]

na jednym z filmików widać jaka soczewka jest mleczna, a powinna być przezroczysta :?

porada: oklej dokładnie szkło taśmą, wtedy szkło nie poleci ci na odbłyśnik i inne wewnętrzne elementy lampy :los2:
na allegro ciężko o kupno dobrego i spasowanego szkła :rozpacz:



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: sliwa404 » ndz gru 14, 2014 16:46

Na allegro sprzedawca vega_pl sprzedaje dobre szkła po 16zł chyba. Mam od niego i jest jak ori.
Rozkleic można też w taki sposób ze wkładasz lampę do wrzątku w miskę i trzymasz tam z 4minuty. Potem tylko płaskim śrubokrętem podważasz na całej długości delikatnie, starasz się przebić śrubokrętem pomiędzy szkło a plastik do środka i wypychasz szkło. Ja tak robiłem dwa razy.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: Fastener » ndz gru 14, 2014 18:07

Rozumiem fachowa pomoc :bajer: o wrzątku słyszałem właśnie i wydaje mi się najbardziej realny sposób na rozklejenie szkieł. U mnie w lampach w środku widać kawałki szkła także jakiś poprzednik musiał już tłuc to szkło... a czym skleić z powrotem szkło do lampy ? Takie pytanie przy okazji bo kiedyś widziałem na forum przeróbkę xenonu na bi-xenon i tutaj pytam dużo z tym zabawy ? Czy lepiej kupić jakieś markowe mocne żarówki na długie ?



szczyku

Re: Odp: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: szczyku » ndz gru 14, 2014 18:25

Fastener pisze:.. a czym skleić z powrotem szkło do lampy ?
Zwykły czarny silikon, na przyszłość łatwiej rozkleić. A co do bixena, także o tym myślałem, ale raz ciężko dopasować soczewkę do ori xena, drugi , to nie używam aż tak czesto tych drogowych żeby pakować kasę w lampy, więc temat odpuscilem, wsadziłem jakieś markowe philipsy i jestem na prawdę zadowolony.
Ostatnio jedna lampa została uszkodzona i nocą wracałem kilkanaście km tylko z jedna świecąca. Lepiej oswietlala drogę ta jedna niż dwie zarnikowe w lupo mojej lubej.



czarny92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lut 14, 2012 23:47
Lokalizacja: Ostrów Maz

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: czarny92 » ndz gru 14, 2014 20:49

Ja używałem masy klejąco uszczelniająca :chytry:



Awatar użytkownika
rombinik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:11
Lokalizacja: Łódź

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: rombinik » wt gru 16, 2014 20:45

sliwa404 pisze:Rozkleic można też w taki sposób ze wkładasz lampę do wrzątku w miskę i trzymasz tam z 4minuty.
chcesz mi powiedzieć, że w taki sposób rozkleiłeś oryginalny xenon do mk4, nigdy wcześniej nierozklejany? ( z oryginalnym klejem ) ... dobre :grin:



szczyku

Re: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: szczyku » wt gru 16, 2014 23:06

rombinik pisze:
sliwa404 pisze:Rozkleic można też w taki sposób ze wkładasz lampę do wrzątku w miskę i trzymasz tam z 4minuty.
chcesz mi powiedzieć, że w taki sposób rozkleiłeś oryginalny xenon do mk4, nigdy wcześniej nierozklejany? ( z oryginalnym klejem ) ... dobre :grin:
Kolega chyba pisał o zwykłych, bo takie ma i je robił na czarno. Miałem pisać że przy xenie jego sposób nie pójdzie, tylko te co ja podałem.



Awatar użytkownika
sliwa404
Forum Master
Forum Master
Posty: 1885
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 21:39
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: sliwa404 » śr gru 17, 2014 00:45

W ten sposób rozkleilem nierozklejalne valeo z ori klejem więc nie wierzę w to że xena się nie uda. Xenon leży gdzieś w biurze na firmie w szafie i sprzedać bo nie mogę a montować nie będę to to za duże koszta. Aż tak mi nie zależy.



Awatar użytkownika
rombinik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:11
Lokalizacja: Łódź

Regeneracja lamp xenonowych

Post autor: rombinik » śr gru 17, 2014 16:45

Hm myślałem, że wyskoczysz ze zwykłymi Hella :grin: ale skoro udało Ci się valeo rozkleić w taki sposób to ori xen też powinien polecieć...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości