Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
raved
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 13:24
Lokalizacja: Słupca

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: raved » pt sie 22, 2014 16:50

też to zmywałem rozcieńczalnikiem ;) teraz jest połysk :hmm: a lepiej pomalować, okleina może się odklejać lub z czasem kurczyć


diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » ndz sie 24, 2014 13:10

Zależy jaka okleina. Ja spróbowałem zwykły czarny mat Oracal i nie polecam. Polecam folie szczotkowane czarne aluminium i niekoniecznie 3M, ja kupiłem na alledrogo pod hsłem 3D.

Tu efekt tej okleiny:
Obrazek

oraz obiecana fota osłony kierowcy potraktowana strukturą boll i bezbarwnym boll:
Obrazek



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: rafal0325 » ndz sie 24, 2014 21:23

Skrzak ile dawałeś warstw tego Bola strukturalnego,czy po nałożeniu klaru jest to bardzo świecące,struktura którą ja dawałem na klamki po nałożeniu do dwóch warstw jest szorstkawa i taka nakrapiana ale po nałożeniu następnych warstw przypomina jakby fakturą listwy zewnętrzne z drzwi i zderzaków.
Zmywałeś gumę z tych dolnych elementów deski rozdzielczej czy nakładałeś na to.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » ndz sie 24, 2014 22:01

Strukturę boll nałożyłem dwie warstwy a klar chyba jedną lub dwie przedtem mocno papierem mocno matowiłem. Jak kupowałem klar boll to dałem 18pln i pytałem o matowy klar to koleś mógł mi nabić i chciał 50pln i żałuję, że nie wziąłem bo matowy klar byłby lepszy ale ten bolla klar i tak jest ok. Generalnie tak struktura po nałożeniu jest jak papier ścierny ale po potraktowaniu tego klarem jest okej. Najlepsze jest w tym to, że taka powierzchnia już totalnie nie potrzebuje być traktowana żadnymi specyfikami (np. wątpliwym plakiem itp) bo kurzu nie widać i wygląda to na żywo czysto i schludnie.
Jeżeli pytasz o tunel z popielniczką to tak - zdzierałem gumę już dawno temu (bez żadnego papieru) i wygladało to dobrze ale paluchy było widać, więc papier i czarny mat boll do zderzaków i było okej ale i tak kurz na tym widać i co chwila wszystko trzeba przecierać.
Polecam wiec jak ktos ma taką fobię jak ja, że wszystko musi być czyste - na plastiki ze strukturą - boll strukturalny i na gładkie plastiki z gumą (po jej usunięciu) folię szczotkowane..(tu wstawić kto co chce - aluminium, stal, tytan) te dwie rzeczy sprawiają, że środek auta nie wymaga takiego częstego czyszczenia i cały czas wygląda ładnie i czysto.



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: vwmaniac19911991 » pn sie 25, 2014 18:34

Skrzak pisze:Strukturę boll nałożyłem dwie warstwy a klar chyba jedną lub dwie przedtem mocno papierem mocno matowiłem. Jak kupowałem klar boll to dałem 18pln i pytałem o matowy klar to koleś mógł mi nabić i chciał 50pln i żałuję, że nie wziąłem bo matowy klar byłby lepszy ale ten bolla klar i tak jest ok. Generalnie tak struktura po nałożeniu jest jak papier ścierny ale po potraktowaniu tego klarem jest okej. Najlepsze jest w tym to, że taka powierzchnia już totalnie nie potrzebuje być traktowana żadnymi specyfikami (np. wątpliwym plakiem itp) bo kurzu nie widać i wygląda to na żywo czysto i schludnie.
Jeżeli pytasz o tunel z popielniczką to tak - zdzierałem gumę już dawno temu (bez żadnego papieru) i wygladało to dobrze ale paluchy było widać, więc papier i czarny mat boll do zderzaków i było okej ale i tak kurz na tym widać i co chwila wszystko trzeba przecierać.
Polecam wiec jak ktos ma taką fobię jak ja, że wszystko musi być czyste - na plastiki ze strukturą - boll strukturalny i na gładkie plastiki z gumą (po jej usunięciu) folię szczotkowane..(tu wstawić kto co chce - aluminium, stal, tytan) te dwie rzeczy sprawiają, że środek auta nie wymaga takiego częstego czyszczenia i cały czas wygląda ładnie i czysto.
ten boll strukturalny w jakiej jest cenie? nie bedzie odchodził na schowku bo w tym miejscu pasażerowie tra nogami i u mnie juz to wyglada lipnie i musze pomalowac. CZy te elementy tez trzeba obdzierać z gumy?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: piotrb79 » pn sie 25, 2014 19:15

To ja mam pytanie czy na schowek, plastiki pod kierownicą i tunel obok biegów wystarczy 2 puszki. I czym to najlepiej zedrzeć bo papierem to chyba długo idzie?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » pn sie 25, 2014 19:35

Nie trzeba obdzierać ale zmatowić papierem tak. Najważniejsze to dobrze zmatowić i oczyścić benzyną ekstrakcyjną przed malowaniem. W końcu to struktura - i tak pokryje nierówności i ubytki. Strukturalny boll jest bardzo wydajny, nawet pół spreju nie zużyłem na obie osłony kierowcy bo, jak już pisałem, dałem dwie warstwy, koniecznie cienkie. Jak masz jakieś mega nierówności to pewnie trzecia warstwa to załatwi.
A cena - alledrogo.



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: vwmaniac19911991 » śr sie 27, 2014 19:10

prysłem ta struktura alewytrzymałosć jest dla mnie za mała wystarczy podrapać paznokciem zeby zeszło co robić może bezbarnym go psiknąć



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » śr sie 27, 2014 23:04

No klarem (bezbarwnym) obowiązkowo, lub zamiast klaru może też być czarny boll do zderzaków. Sama struktura bez przykrycia jest nietrwała. Klar 2 warstwy, w każdej chwili później możesz kłaść, nie musisz zaraz po wyschnięciu struktury, tylko wiadomo, jak później dajesz klar to odłuścić przedtem, a strukturę ciężko trzeć szmatką bo jest jak papier ścierny i włukna zostają.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Odp: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: liteon0 » sob sie 30, 2014 22:24

Witam
Wpadla mi w rece ostatnio okleina wiec zdjalem zaslepki z raczek w mk4 i postanowilem je okleic (guma byla juz z nich zdarta). Dobrze sie oklejalo tylko mialem problem z oklejeniem gornej czesci zaslepki, okleina sie marszczyla. No ale udalo sie okleic i wszystko bylo ok przez 2 tyg. Teraz okleina na gornych czesciach zaslepki sie troche pomarszczyla (tam gdzie trzeba bylo ja najbardziej zaginac). Wam udaje sie to dobrze okleic? Ja cos zle robie czy okleina do kitu?


ALH + 205 + chip

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » ndz sie 31, 2014 07:16

Okleina jest termokurczliwa, naciąga się ją podgrzewając opalarką lub suszarką, wklep sobie w yutuba np 3m car wrap.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: liteon0 » ndz sie 31, 2014 09:34

Wiem ze sie ja podgrzewa, tak tez robilem bo inaczej bym nie wyprofilowal jej. Jeszcze raz sprobuje okleic, a jak znowu bedzie lipa to pomaluje struktura.


ALH + 205 + chip

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Odp: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lg1984 » ndz sie 31, 2014 10:41

liteon0 kilka dni temu bylem w firmie ktora zajmuje sie oklejaniem aut i widzialem jak oklejali lusterka. Wiadomo wycial jkis tam fragment okleiny i jeszcze przed przyklejeniem cala okleine opalarka koles nagrzal, rozciagnal, poczekal chwile az wystygnie i dopiero na lusterko. Profilowal dodatkowo podgrzewal opalarka i ladnie.mu to wyszlo. Moze i Ty sprobuj podgrzac przed przyklejeniem caly fragment okleiny, rozciagnac i dopiero kleic i ewentualnie podgrzewac i profilowac.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Jarek_NS » pn wrz 01, 2014 08:21

liteon0 a primer zastosowałeś? jeśli nie to nie dziw się że w miejscach mocno wyprofilowanych folia potrafi się odkleić.

O solidnym odtłuszczeniu powierzchni nawet nie wspominam.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości