Pomysł na jasny środek do golfika

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: killah » ndz cze 15, 2014 11:36

Witajcie

Od jakiegoś czasu planuję coś zrobić z wnętrzem swojego mk3. Aktualnie jest to środek z fotelami i boczkami recaro czerwona krata + elementy usa - cupholder/podłokietnik i trochę elektryki.

W tym temacie nie chodzi o to by mi wytyczać co mam zrobić ale bardziej o podpowiedzi w związku z moimi przemyśleniami

Generalnie chciałbym żeby środek był kremowy.

Do rzeczy:

Fotele. Tutaj pomysł jest na fotele od audi S3. Dorwać skórzane a potem przemalować pod jakiś beżowy kolor. Nie wiem jak z tylną kanapą ? czy pasuje? Może ma ktoś inne propozycje do ciekawych foteli kubełkowych które można by do mk3 zapakować? Mają być ładne skórzane i wszelkie sportowe siedziska odpadają.

Środek. I tutaj jest duża rozkmina. Czy lepiej po prostu pozbierać wszystkie graty z oryginalnego jasnego wnętrza mk3 i je zamienić z tymi obecnymi czy lepiej jednak iść na całość i dążyć do czegoś takiego jak na tej focie:

http://www.e-fotek.pl/images/44731108772401281245.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiadomo środek oryginalny jasny to mniejsze wow. + deska w tym środku jest brązowa a nie jasna co przemawia na niekorzyść takiego rozwiązania. Dodatkowo boczki jasne chyba nie występowały w skórze więc i tak trzeba by było je dawać do obszywania i to na dodatek skrórą taką co by dobrać kolor taki jak mają fotele.

Środek customizowany - większe koszta, nakład pracy ale efekt z foty powyżej niszczy umysł. Pytanie jest tylko czy takie obklejanie jest możliwe do zrobienia w warunkach domowych czy trzeba się z tym udawać do tapicera lub firm które to ogarniają? Jeśli dałoby się samemu wtedy boczki można kupić skórzane i skórę na nich pomalować pod kolor foteli a resztę obkleić.

Dajcie znać jak Wy to widzicie.

pzdr.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: bszosa » ndz cze 15, 2014 13:49

Jak już robić to lepiej się pokusić i robić grubiej :bigok: deskę brązową można by przemalować, same pozostałe plastiki można dać z jasnej wersji, no a boczki jak sam napisałeś po prostu obszyć. Tak przynajmniej ja bym postąpił na Twoim miejscu :)


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: killah » pn cze 16, 2014 07:53

Wiadomo grubiej ale obklejanie metodą chałupniczą raczej nie wchodzi w grę a koszta zapewne takiej operacji u profesjonalistów trochę kosztuje. Co do malowania deski to czym to mogę zrobić co by wyglądało jakoś? czy można takimi samymi preparatami jak do skóry co by kolor się zgrywał?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Sosen_TDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:04
Lokalizacja: WGS XXXX

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: Sosen_TDI » pn cze 16, 2014 09:03

niezły odpust z tą czerwoną tapicerą! Trochę za dużo czerwonego chyba :bajer: Co do pomysłu - myślę, że im bardziej indywidualny projekt wnętrza, tym lepiej. I jeśli już cisnąć grubo, to lepiej oddać co trzeba do tapicera (a najlepiej całość) :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: szela81 » pn cze 16, 2014 09:48

Zawsze możesz deskę obić skórą jak nie chcesz malować. Za czasów poloneza malowali deski w plusach i efekt był ale mocno złaziło nawet jak zmatowili i zrobili dobrze bo te plastiki są pod wytrzymałość przez 20 lat a nie pod malowanie. Obicie skórą daje mega efekt i nie jest aż tak drogie bo spokojnie można dać ekoskórę - na tym nie siedzisz a wygląda tak samo.
Zobacz corsę C zwykła a GSI, ta sama deska ale obita i mega efekt



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: killah » pn cze 16, 2014 09:59

Ta deska wg Was jest obklejana czy malowana? kolor klamek itp jest identyczny z kolorem kokpitu.

A co jeśli chodzi o fotele które kupiłbym już w skórze ale niekoniecznie w kolorze takim jakbym chciał. Obszywanie na nowo to trochę sztuka dla sztuki by była. Dałoby się np deskę obszyć a skórę z foteli pomalować w kolor obszycia deski? Da sie tak to wszystko zgrać kolorami co by różnica nie była za duża?


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: bszosa » pn cze 16, 2014 11:30

W tym cabrio mysle ze wiekszosc plastikow tez jest malowana pod kolor. Nie wiem jak z fotelami, ale znajomy kiedys w a4 malowal deske z czarnej na niebieska i trzymalo sie to dobrze, to chyba taka farba wlasnie do foteli robil. Wedlug mnie tanio to najlepiej jest pomalowac, obklejenie nie wyjdzie zbyt fajnie, chyba ze obszyc nawet ta ekoskora, ale to juz wtedy trzeba wiekszosc obszywac zeby to wygladalo fajnie. W mk4 normalnie raczki drzwiowe i plastiki maluja i trzyma sie to dobrze, wiec mysle ze tylko dobrac kolor i malowac.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: matisim » śr cze 18, 2014 23:46

U mnie obicie deski z mk4 eko skórą, 4szt boczków z mk3 eko skórą + jakiś zamsz, obicie podsufitki, słupków A,B,C to koszt coś w granicach 800/900zł, nie pamiętam teraz dokładnie. Wydaje mi się, że fotele jak kupować to ori skórę i malować, tapicerkę dać do zrobienia od 0 i masz tak jak Ty chcesz :) Nie wiem tylko, czy kolory będą identyczne czyli np. czy malowanie skóry idzie zrobić tak jak malowanie błotnika- czy ten kolor sie dobiera indywidualnie czy jest tylko kilka konkretnych kolorów, które potem ni jak nie będą do siebie pasowały- fotele a boczki.



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: killah » czw cze 19, 2014 10:09

matisim pisze:U mnie obicie deski z mk4 eko skórą, 4szt boczków z mk3 eko skórą + jakiś zamsz, obicie podsufitki, słupków A,B,C to koszt coś w granicach 800/900zł, nie pamiętam teraz dokładnie. Wydaje mi się, że fotele jak kupować to ori skórę i malować, tapicerkę dać do zrobienia od 0 i masz tak jak Ty chcesz :) Nie wiem tylko, czy kolory będą identyczne czyli np. czy malowanie skóry idzie zrobić tak jak malowanie błotnika- czy ten kolor sie dobiera indywidualnie czy jest tylko kilka konkretnych kolorów, które potem ni jak nie będą do siebie pasowały- fotele a boczki.
czy mógłbyś zarzucić foto deski i boczków?

trochę w temacie posiedziałem i wiem że kolory są standardowe jeśli chodzi o farby do skory. Na razie skłaniam się obijania foteli + kanapy ponieważ maluje się ponoć tylko z jasnego na czarne a nie odwrotnie.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: matisim » czw cze 19, 2014 10:51

fotki są u mnie w temacie, musisz poszukać, raptem kilka stron :)

ale jak chcesz obijać fotele to ja nie radze eko skórą- to przecież skajka pękajka :hmm: . Tylko naturalną i masz spokój na lata ale fakt- kosztuje. Widziałem kilka samochodów co miały eko skóre, i jeśli masz auto tylko na zloty to ok, ale do codziennej jazdy sie nie nadaje, zaczyna pękać, wydzierać sie delikatnie ta struktura, ja na desce zahaczyłem licznikiem przy wkładaniu i już widać ślad więć jak dla mnie na fotele to sie nie nadaje.



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Pomysł na jasny środek do golfika

Post autor: killah » czw cze 19, 2014 11:57

Wiem, wiem,

jeśli chodzi o obicie foteli to tylko i wyłącznie prawdziwa skórka, dywanik by się dorwało z wersji jasnej golfika bo w sumie tam podłoga jest już w kolorze cappucino, potem zostaję tylko temat deski, słupków oraz podsufitki.

Deskę widziałem u Ciebie jak jest zrobiona. Jest ciekawie. Jednakże jeszcze muszę pogłówkować.

Generalnie ja swój środek widzę tak jak na focie z 1szego postu tylko że z większą ilością czarnego.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości