Jakie lampy do Passata b5

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: Gerard1920 » wt mar 04, 2014 21:19

Witam.
Chciałbym prosić o rade. Jakie przednie reflektory założyć?
Lampki mają jeździć na passacie b5.
Wybór jest pomiędzy dwoma:
-Depo soczewka h7+h7 (a'la xenon)
-Zwykłe zmienniki h7+h1 firmy TYC
Zależy mi na dobrym oświetleniu drogi a nie na wyglądzie.
Które polecacie? Zazmaczam, że nie chce montować xenonów bo nie stać mnie na porządny zestaw (zarniki, przetwornice, spryski, samopoziomowanie) a xenonów za 200 zł z biedronki nie uznaje.
Zwykłe lampy nie nadają się do regeneracji bo są popękane i połamane są zaczepy do regulacji.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: -michau- » wt mar 04, 2014 22:18

Z biedronki może nie, ale mapet posiada zestawy hid w okolicach dwustu i są całkiem spoko, z resztą poczytaj, kilka osób z forum na nich jeździ i chwalą.


GTB... :satan:

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: Gerard1920 » wt mar 04, 2014 23:50

No tak, czytałem o nich ale pozostaje jeszcze kwestia samopoziomowania i spryskiwaczy. Jednak dalej zostale przy normalnych żarówkach.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: -michau- » śr mar 05, 2014 00:45

To kup zwykłe zamienniki bez soczewki. Ja przekonałem, że zwykłe żarówki do soczewki średnio się nadają, przynajmniej u mnie tak było, wygląd był rewelacja, ale światła to za dużo nie dawało. Żeby dużo widzieć na takiej soczewce depo koniecznie jakiś zestaw hid.

Kwestia poziomowania i sprysków, no cóż :) Gdybym miał spryski farbycznie to bym zaryzykował.

Ja również niedługo będę musiał zmienić, poprzedni właściciel bawił się w pseudoxenony, wkładał żarniki w zwykłe lampy hella, wypaliło odbłyśnik w górnej części.

Nie zależy Ci na wyglądzie, kup zwykłe TYC, załóż dobre żarówki np. tungsram czy inne, i będziesz widział dużo na drodze :)


GTB... :satan:

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: Gerard1920 » śr mar 05, 2014 01:19

W czeluściach internetu znalazłem nawet zdjęcie zrobione zza szyby passata właśnie na soczewce depo na zwykłych zarówkach i niezbyt ciekawie to wyglądało :rozpacz: ale sami właściciele byli zachwyceni oświetleniem drogi z twierdzili, że to tylko na zdjęciu tak kiepsko wygląda. W mercedesie ojca jest właśnie zwykła H7 na soczewce i powiem, że jest super :okej: oświetlona cała droga równomiernie i dość mocno, lepiej niż na lampie bez soczewki. A co do TYC to w sumie mało jest opini na ich temat ale teściu miał zamienniki właśnie tej firmy w lagunie II i nawet dawały radę i pod względem oświetlenia i jakości wykomania. I teraz jestem w kropce :rozpacz:



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: -michau- » śr mar 05, 2014 07:57

To może oryginalne używki? Czemu chcesz w o ogóle wymieniać?


GTB... :satan:

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: mk4tdi » śr mar 05, 2014 09:06

-michau-, przeciez kolega napisal ze chce wymienic bo te co ma sa popekane i maja polamane zaczepy.
Gerard1920, jak soczewka to xenon bo bedzie lipa. Co do lamp TYC to kumpel ma w golfie z tylu lampy tej firmy i jak na zamiennik to jakosc wykonania i spasowania calkiem niezla


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: Gerard1920 » śr mar 05, 2014 12:36

Mam takiego pecha, że często kamieniami dostaje na drodze :grrr: i fabryczne już nawet do regeneracji się nie nadają.



murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Jakie lampy do Passata b5

Post autor: murgenzzr » śr mar 05, 2014 21:18

Soczewki kaze ci beda gorzej swiecic niz zwykle, ew soczewki i jakies zarowki +110%, mam takie cos i swieci troche gorzej niz zwykle reflektory na zwyklej zarowce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 69 gości