[MK 2] klamki ala MK3 i central

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » wt lut 16, 2010 18:19

KrzychuC pisze:najlepiej jak by wypowiedzieli się Ci co je kupili.
no dobry pomysł napisałem do jedneko typa który je kupił zobaczymy co to warce
KrzychuC pisze:Co do wyglądu to twoja sprawa ma się Tobie podobać.
tu chodzi o to czy nie bedzie to za bardzo wystawać itp żeby nie było szopy

[ Dodano: 16 Lut 2010 17:21 ]
KrzychuC pisze:do tych tańszych dochodzi koszt wkładki i kluczyka.
czyli jeszcze trzeba coś do tego dadatkowo do kupić?


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
KrzychuC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 05, 2007 03:51
Lokalizacja: Chodków k/ Sandomierza
Kontakt:

Post autor: KrzychuC » wt lut 16, 2010 18:42

nie. do tych nic nie trzeba kupować.
napisałem o wkładach i kluczyku bo to jeszcze pomniejsza koszt produkcji tych tańszych ja swoje miałem bez wkładów i kluczyka musiałem sobie wkładkę przerobić. Prosta sprawa a na dodatek jak masz oryginalny kluczyk to w przypadku zakupu klamek z wkładką masz dwa wybory albo wkładasz całość i masz dwa kluczyki albo zamieniasz wkładki oryginalne i dalej masz jeden od wszystkiego.


http://www.jetta.org.pl

mój VW http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152816

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re:

Post autor: Mac_Abra » czw sie 29, 2013 12:35

KrzychuC pisze:Prosta sprawa a na dodatek jak masz oryginalny kluczyk to w przypadku zakupu klamek z wkładką masz dwa wybory albo wkładasz całość i masz dwa kluczyki albo zamieniasz wkładki oryginalne i dalej masz jeden od wszystkiego.
Never! Tylko przekładanie oryginalnej wkładki, po co sobie tak życie komplikować? Sam mialem kiedyś na początku do auta dwa kluczyki i specjalnie oddałem stacyjkę do przerobienia, tylko po to, żeby wszystko wreszcie otwierać jednym :)

Właśnie zamierzam kupić z Allegro te klameczki, komplet 4 szt bez wkładek za 69 PLN + wysyłka, marki JOM (liczę na to, że ta firma gwarantuje jeszcze pewną jakość). Jak zamontuję i sobie poużywam ;) to dam znać.

Pozdro


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Re: [MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Dexter18 » pn paź 28, 2013 00:20

Mam te klamki i jedna mi pasuje jak ulał a z drygą mam cały czas problem taki że jak ciągne to mi odchodzi od drzwi i nie wiem jak moge temu zaradzic



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: [MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Mac_Abra » wt paź 29, 2013 14:38

Dexter18 pisze:Mam te klamki i jedna mi pasuje jak ulał a z drygą mam cały czas problem taki że jak ciągne to mi odchodzi od drzwi i nie wiem jak moge temu zaradzic
Kupiłem i zamontowałem klamki... i mam dokładnie to samo:) Na razie na jednej stronie - klameczka tylna OK, nawet wręcz śweitnie się sprawuje, natomiast przednia, od strony pasażera - po dokręceniu śruby zaczyna odstawać przy samej rączce ok 2-3 mm. Jestem w trakcie szukania przyczyny, jeśli ktoś to już rozwiązał - dajcie znać, bo nie wiem, czy montować resztę ;)


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Dexter18 » wt paź 29, 2013 18:52

Mi dokładnie ta sama od pasażera, Jakbyś rozwiązał problem to napisz, ja wczesniej tam miałem że silikonem przykleiłem ale z czasem to znów odchodzi. Jakbym coś wymyślił to dam znac ale narazie nie mam czasu



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: marcinek84 » wt paź 29, 2013 21:01

ja gdy miałem takie klamki zmieniłem oryginalne sruby na takie pod imbus bo wtedy mogłem mocniej dokrecic


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Dexter18 » wt paź 29, 2013 22:41

Niewiem czy to coś pomoże ale spróbuje . A czy mogą być np na kluczyk? chyba niekoniecznie imbus? Kolego Mac_Abra jakbyś próbował tego sposobu to napisz jakie skutki bo ja teraz nie dam rady sprawdzić tego a chciałbym wiedzieć



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Mac_Abra » wt paź 29, 2013 23:09

Tak, słyszałem już o tych imbuskach, jak jakieś znajdę to spróbuję ale z tego co pamiętam, chodzi o to, żeby je można było mocniej dokręcić bo standardowe mają tendencje do luzowania się.

Ja mam wrażenie, że raczej coś jest nie tak z powierzchnią styku klamki z drzwiami lub innym elementem, bo wydaje mi się, że im mocniej dokręcam śrubę mocującą, tym bardziej klamka zaczyna odstawać. Dlatego myślę, że będę raczej kombinował z podkładkami, ewentualnie szlifowaniem...

Dam znać, pozdro.


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: paffciu » wt paź 29, 2013 23:52

Ja miałem podobną przypadłość z odstajacymi klamkami. W moim przypadku okazało się, że śruby, którymi przykręcało sie klamkę do drzwi były nieco za długie i nie dość, że utrudniały ruch klamki, to jeszcze cała klamka odstawała i brzydko się układała na drzwiach. Podkładka pod śrubę załatwiła sprawę :D


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Dexter18 » czw paź 31, 2013 18:15

Rozwiązałem problem. Założyłem śrubę na śrubokręt plaski ale była nieco dłuższa i własnie podłożyłem po 2 podkładki jedna sprężynowa i mocno z całej siły dokręciłem. Ważne aby prosto przykręcić i dociskać klamkę w momencie przykręcania. Dzięki wszystkim za rady



demoliq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 30, 2013 11:54

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: demoliq » śr sty 15, 2014 10:26

Witam

Mam problem z tymi klamkami z przodu. Kupiłem taki zestaw 4 klamek. Z tyłu weszły i są elegancko, ciężko mają odbić spowrotem ale myślę , że to kwestia wyrobienia. Ale na przodzie mam z obu stron problem. włożyłem zamki przykręciłem te widełki włożyłem klamkę i przykręciłem śrubę. W jedna stronę da się zamknąć albo w ogóle nie da się ruszyć kluczykiem.... Nie wiem o co biega. Stare klamki działają po założeniu. Zauważyłem, że stare widełki są jakieś trochę inne, krótsze a starsze są dłuższe . Nie wiem co robić...



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

[MK 2] klamki ala MK3 i central

Post autor: Dexter18 » śr sty 15, 2014 17:53

Też to miałem, wykręć i tam jest taki plastik biały wkręcany. Po prostu jest za bardzo wykręcony i jest tak jakbyś miał lekko klamkę wciśniętą. Ja zamykałem z Centralki i też mi nie chciało zamknąć i myślałem ze może drut mi się zahaczył a to własnie wina klamek była.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości