Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: krazorek » pn paź 28, 2013 10:53

Witajcie.

Padła mi mata grzejna w prawym lusterku i wymiana samej maty się nie powiodła... :-x Naczytałem się w sieci że dzięki niebieskim wkładom, kierowca nie jest tak narażony na oślepianie przez auta jadące za nim niż przy tradycyjnym białym szkle. Biorąc pod uwagę że zbliża się pora roku, w trakcie której dużo jeździ się od zmierzchu do świtu pomyślałem o wymianie obu wkładów. Opcje są:
1) Oryginały w ASO - lecz poruszałem ten temat i jeden kolega powiedział że jest to koszt rzędu 150PLN. Cena mnie nie przekonuje...
2) Używane wkłady od wersji angielskiej (jak pewna część użytkowników forum założyłem duże prawe lustro) - tutaj z koszt to około 25-30 PLN za wkład.
3) Nówki w zamienniku - http://allegro.pl/wklad-lewy-prawy-grza ... 70841.html" onclick="window.open(this.href);return false; koszt 65 PLN za komplet.

Z tym że zamiennik jest marki VIEW MAX. Posiada lewe asferyczne, a prawe wypukłe. W angliku podejrzewam że będzie na odwrót.

Jakie są Wasze odczucia z użytkowania niebieskich luster? Miał ktoś do czynienia z VIEW MAXem - jak to wygląda jakościowo i jak się sprawuje? Która z powyższych opcji jest najkorzystniejsza?

Pzdr.



Awatar użytkownika
Peter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn mar 18, 2013 21:24
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: Peter » pn paź 28, 2013 15:41

Mam niebieskie grzane szkła i trzeba przyznać, że oślepienie jest znacznie mniejsze, niż w przypadku białych. Co do zamienników to bierz śmiało prawe od anglika, nie dosyć, że wieksze lusterko a nie to male coś co wypuscili z fabryki, to jeszcze koszt najmniejszy (szukaj w kolorze auta i bedzie git) :)


kupie xenon
sprzedam bre na maske MK4 założoną 1 raz

mój BLACK GENERATION http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533148

szczyku

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: szczyku » pn paź 28, 2013 20:04

Przychylę się do wypowiedzi kolegi pvf, jak zamieniłem małe na duże to na początku miałem zwykłe białe, a lewe niebieskie. Dopiero po jakimś czasie zamieniłem na szrocie na niebieskie, różnica była bardzo duża, jak najbardziej polecam tylko niebieskie :bigok:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: Shmatan » pn paź 28, 2013 20:25

Ori niebieskie - zamienniki podobno są zbyt ciemne



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: krazorek » pn paź 28, 2013 20:30

Spox. To że prawe musi być duże to nie ulega dyskusji. Widzę też że jesteście przekonani do niebieskiego.

@szczyku: Jakie znalazłeś to lustro: asferyczne czy wypukłe? Które jest lepsze na prawą stronę?

Cały czas pozostaje pytanie czy jest sens za oryginałem się rozglądać, czy ten VIEW MAX będzie dobry?



szczyku

Re: Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: szczyku » pn paź 28, 2013 20:56

krazorek pisze:@szczyku: Jakie znalazłeś to lustro: asferyczne czy wypukłe? Które jest lepsze na prawą stronę?
a napisz mi jaka jest różnica między nimi to ci napisze jakie mam...

moje jest od agola z tzw "marwym unktem", dla mnie bezcenne, bo dużo jeżdżę po autostradach :bajer:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: krazorek » pn paź 28, 2013 23:13

@szczyku: "martwym punktem" czyli masz pionową kreskę na lustrze - asferyczne.

To szkło co załatwiłem też takie było i muszę przyznać, że to rozwiązanie rzeczywiście zredukowało martwe pole do minimum. Aczkolwiek zauważmy, że do europejczyków chyba nikt nie robi prawego asferycznego szkła. Spotkałem się nawet z teorią, że się nie nadaje...

@Shmatan: Nie wiem czy oglądałeś to spod załączonego przeze mnie linka. Osobiście mam odczucie że oryginały są ciemniejsze - ewentualnie może to być kwestia aparatu, którym cykane było zdjęcie.

Ostatecznie zamówiłem sobie te szkła VIEW MAXa. Przyjdą - założę i podzielę się wrażeniami. Od razu będę w stanie określić wyższość asferycznego nad wypukłym lub odwrotnie :bigok:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Niebieskie wkłady lusterek VIEW MAX

Post autor: jhosef » wt paź 29, 2013 14:47

Ja chyba kupiłem zamiennik tej firmy - myszę sprawdzić ale logo mi się kojarzy.

Grzeje tak sobie, nierównomiernie - podobnie jakbyś za małą matę kupił.
Dwa... mam ją od roku i już nie grzeje...

Jeszcze nie sprawdzałem dlaczego ale pewnie zdechło...

Pasowanie do lusterka polo 9N3 też wątpliwe w porównaniu do oryginału.

Edit:
Sprawdziłem. Wkład dokładnie tej firmy. Upaliły się ścieżki w macie grzewczej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości